Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilgotna ściana pod schodami


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wilgotną ścianę na której są oparte betonowe schody. Wszystko jest na zewnątrz. Nie mogę nic na tej ścianie położyć bo cały czas jest wilgotna. Wiem, podstawa powinna być dobrze odizolowana, ale nie jest. Znalazłem w necie coś takiego, może ktoś z Was to stosował i się wypowie

https://porady-budowlane.com/osuszanie-budynkow/Osuszaniezastrzykamikrystalicznymi

 

Nie wiem czy warto zawracać sobie tym głowę :)

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś budowano domy bez izolacji poziomej i stoją po dziś dzień. U mnie izolacje poziome na wysokości gruntu tak więc 50 cm ściany w piwnicy jest wilgotne i nic się z nią nie dzieje od kilkudziesięciu lat. Jak nie ma wilgoci w pomieszczeniach mieszkalnych to dałbym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zewnętrzne schody i boczne ścianki (odlew betonowy). I one są wilgotne. Płytki zewnętrzne odpadły, położyłem latem tynk żywiczny i też już powoli odpada :(  Normalnie latem widać jak na tych scianach skrapla się woda. Znalazłem taki produkt i ciekawie to wygląda, ale jak to w reklamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże , pytanie tylko w jakim stopniu i na jak długo. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach : zdolności penetracyjnych środka , gęstości nawiercanych otworów itp.

Warto zasięgnąć bliższych informacji od sprzedawcy odnośnie kosztów operacji , czy to się kalkuluje ekonomicznie .

W reklamie wszystko ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w reklamie :) Z tego co szukałem w necie to już się stosuje dosyć długo i na aledrogo też takich środków jest. I ceny też rozbieżne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby udzielić sensownej porady proszę o zamieszczenie zdjęć sciany i przedmiotowych schodów.

Ogólnie mówiąc wilgoć jest "zasysana" z gruntu lub jest wynikiem "zacieku".

Jeżeli z tzw. gruntu to trzeba odkopać do podstawy (ławy, fundamentu itp, ), osuszyć, zaizolować ( ewentualnie ocieplić i zaizolować).

Jeżeli mur pochłania wodę to musi ona "odparować". Brak likwidacji dostępu wody do muru przy jednoczesnym uszczelnieniu wierzchniej warstwy spowoduje, że "ciśnienie" pary wodnej bedzie "odłupywać" kawałki betonowego muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilal

Może mieć to sens aczkolwiek nie używałem tego,natomiast kolega robił kanał w garażu,gdzie niestety napływała woda gruntowa i stosował właśnie jakiś podobny proszek/wylewkę.

W każdym bądź razie kanał zrobiony a mury suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wit21 napisał:

Aby udzielić sensownej porady proszę o zamieszczenie zdjęć sciany i przedmiotowych schodów.

Ogólnie mówiąc wilgoć jest "zasysana" z gruntu lub jest wynikiem "zacieku".

Jeżeli z tzw. gruntu to trzeba odkopać do podstawy (ławy, fundamentu itp, ), osuszyć, zaizolować ( ewentualnie ocieplić i zaizolować).

Jeżeli mur pochłania wodę to musi ona "odparować". Brak likwidacji dostępu wody do muru przy jednoczesnym uszczelnieniu wierzchniej warstwy spowoduje, że "ciśnienie" pary wodnej bedzie "odłupywać" kawałki betonowego muru.

I to raczej łapie od gruntu. Wszędzie jest kostka położona i nie bardzo mi kopać. Dlatego myślałem o takich produktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz opisać jak to stosowałeś? Też robiłeś nawierty w ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wlewy robimy tego samego dnia. Dziękuję wszystkim za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do tego produktu co pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 18:05, gilal napisał:

To są zewnętrzne schody i boczne ścianki (odlew betonowy). I one są wilgotne. Płytki zewnętrzne odpadły, położyłem latem tynk żywiczny i też już powoli odpada :(  

A schody masz czymś obłożone i z nich nie odpada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

A schody masz czymś obłożone i z nich nie odpada? 

Na schodach przyklejone płyty granitowe długie o gr. 30mm, a podstopnie też granit, ale o gr. 20mm. Odpadać nie odpada, ale latem u doły czasem delikatne cieknie woda. Czyli pociąga. Dlatego muszę reagować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kijasr napisał:

Tak w instrukcji tego produktu. Mniej więcej tak to wygląda

 


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gilal napisał:

Na schodach przyklejone płyty granitowe długie o gr. 30mm, a podstopnie też granit, ale o gr. 20mm. Odpadać nie odpada, ale latem u doły czasem delikatne cieknie woda. Czyli pociąga. Dlatego muszę reagować

Jak woda cieknie latem to zwykle oznacza, że na zimnej ścianie wykrapla się woda z powietrza, najczęściej w parny ciepły dzień. Mam tak na schodach do piwnicy a nie ma to nic wspólnego z podciąganiem wody od spodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilal napisał:

Na schodach przyklejone płyty granitowe długie o gr. 30mm, a podstopnie też granit, ale o gr. 20mm. Odpadać nie odpada, ale latem u doły czasem delikatne cieknie woda. Czyli pociąga. Dlatego muszę reagować

A jak wygląda  odprowadzenie wody z rynien, gdzie się to leje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytkiem betonowym przez chodnik, a potem płynie na drogę. Spadek drogi jest w drugą stronę niż schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek61 napisał:

Jak woda cieknie latem to zwykle oznacza, że na zimnej ścianie wykrapla się woda z powietrza, najczęściej w parny ciepły dzień. Mam tak na schodach do piwnicy a nie ma to nic wspólnego z podciąganiem wody od spodu. 

 

Tylko jak zobaczyłem to zjawisko występuje w dolnych partiach schodów. Mimo wszystko spróbuję te "zastrzyki krystaliczne". Najwyżej trochę się nawiercę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie :) nie miałem nic takiego na myśli :) piszę tylko jak jest. Myślę, że ciągnie od podstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś odkopał do podstawy i założył nową izolację przeciwwilgociową?

Można też obłożyć je styropianem, tak jak przyziemie wokół budynku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.