Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor ciepła, kocioł 12 KW i masa pytań


NeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno domek, jestem na etapie wyboru zasilania C.O. oraz CWU. W piwnicy stoi kocioł SAD C.O. 12 KW, cały dom ma 84 m. kw. powierzchni użytkowej, cały podpiwniczony. W każdym z pomieszczeń jest podłogówka i dodatkowo małe grzejniki w każdym pokoju i kuchni + drabinka w łazience. Mocno rozważam bufor, w związku z tym mam kilka pytań:
1.    Jaka wielkość  bufora ? (wysokość piwnicy 227 cm, drzwi 80 cm szerokości)
2.    Jak wpiąć zasilanie i powrót CWU i podłogówki ?
3.    Co z grzejnikami ? Zostawić czy pościągać i zostawić tylko rurki ?
4.    Jakie grzałki, ile sztuk i na jakiej wysokości zastosować do grzania CWU w lecie?
5.    Jak steruje się podłogówką aby w domu zawsze była taka sama temperatura ?
6.    Czy  przy rozdzielaczach powinny być pompy? ( w tej chwili jest chyba jedna pompa w kotłowni na 2 kondygnacje)
7.    Czy bufor zasilać pompą, co w przypadku braku prądu  ?
8.    Ile MB i jakie Fi wężownicy CWU dla 3 a w przyszłości 4 osób żeby nie brakło na wannę od czasu do czasu ?
9.    Można prosić jakiś uproszczony schemat instalacji ?
10.    Czy zbierać deszczówkę do zalania układu  ?
11.    Czy przewidywać wężownicę solarną ? (na razie nie mam solarów ale może kiedyś dołożę)
12.  Czy ktoś korzysta z bufora od Przemka ? Jakie opionie na temat jego wyrobów ?

Wiem, że pytań mnóstwo ale chciałbym to zrobić raz, a dobrze. Jeśli ktoś ma pomysł na lepsze rozwiązania słucham propozycji. Na działce nie ma gazu więc odpada. Chcę też być w miarę niezależny od prądu, jak widać w tym kraju ceny mogą się zmienić z dnia na dzień. Mam kawałek swojego lasu, więc opał mogę przygotować sam lub kupić lokalnie w rozsądnej cenie.

Przybliżone zapotrzebowanie domu: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5ikg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi pomogłeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Punkt masz konkretny schemat. Nie napisałeś jaki masz dokladnie kocioł i co z instalacją ? Ona juz jest, ogrzewanie dziala ? Jesli tak to schemat zdjęcia.

7. Możesz zrobić na grawitacji, lub kupić ups który to wszystko ogarnie.

Ogólnie na Twoje pytania sa odpowiedzi w poprzednich postach, nie starszych niż miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 12 KW dokładnie taki:

http://www.sad-co.pl/files/sad_plus_opcja2.jpg

Instalacja jest tylko raczej do przebudowy, poprawy. W całym domu podłogówka i po jednym małym kaloryferze w każdym pomieszczeniu + drabinka w łazience.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.