Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wysterować pracę powietrznej PC z buforem


Bekonbmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Zwracam się do Was z prośbą o porade sugestie etc. 

Zatem do rzeczy.

W kotłowni mam zamontowaną pompę panasonic Aquarea tcap 9kw 3fazy w instalacji jest bufor 330l i mam 2 obiegi grzewcze. Jeden to podlogowka z własną pompa obiegową i zaworem trójdrożnym recznym a drugi obieg to 4  klimakonwektory i 2 grzejniki tez z własną pompa obiegową i zaworem trójdrożnym ręcznym.na dachu mam on prawie 9kwp i chciałbym wykorzystywać nadwyżki energii elektrycznej i nagrzewac bufor do 55stopni żeby później rozbierać ta energię wtedy kiedy nie ma słońca. Moje pytanie brzmi...czy jestem w stanie zapanować nad zaworami  trojdroznymi bez dokladania automatyki.?? Jeśli nie da się tego ogarnąć bez nowej automatyki siłowniki sterowniki blabla to jaki sprzęt proponujecie. Zawory pracują w zakresie 90st.  Proszę o sugestie pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hallo. widzę brak zainteresowania... z mojego doświadczenie wynika,że Twój układ tego nie wytrzyma... PC 9 kW nagrzeje ten  buforek w niecałą godzinę, więc dla mnie 330 l. nie ma większego sensu, a koszt automatyki znacznie przewyższy możliwy uzysk. Bufor z 1000 l. może by coś dobrego zdziałał. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.