Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki sterownik do pieca


Skwirek512

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym od początku miał takie spalanie to nie byłoby tego wpisu na forum. Wtedy byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony jak i reszta domowników.
 
Mi w tym sezonie poszło 4,5 t
Piszesz ze w tym sezonie poszlo ci 4,5 tony , mnie do tej pory okolo 4

Spalanie mam od 20-36 lg przy pracy ciaglej, i 15 kg przy strefach

Wiec nie moze isc ci 10 kg na dobe

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały błąd. Zajrzałem do faktur i od 1 grudnia poszło 5 ton. Nie zmienia to faktu, że zapytałem o sterownik, a zostałem podsumowany , że wymyślam mimo, że rzeczywiście do kotłowni zaglądałem raz na dwa tygodnie. W ciągu lata do samego grzania wody 125 kg starcza na ponad miesiąc co zapewne też będzie nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest realne

 

Spaliles 5 ton 90 dni

Srednio 55 kg na dobe

Dlatego wydaje ci sie ze idzie 2 razy wiecej

 

Gdzies wciaga ci wegiel

 

Wiec nie mozesz zagladac raz na 2 tyg, chyba ze w miedzyczasie inny domownik uzupelnia paliwo

A jaki masz duzy zasyp

 

W ciagu lata to mi tez idzie 140 kg na cwu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że teraz tak zaglądam tylko przez pierwsze 3 lata tak było. Zasobnik miałem na na 125 kg a w tym roku wymieniłem na 180 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu a tu cza cos wymyslec

Sterowniki sobie poogladaj poczytaj instrukcje potem opinie bedziesz wtedy mogl cos wybrac

A teraz wracajac do spalania

1. Zmieniles te ustawienia na glowicy z 4 na 3.5 ???
2. Sprawdz jesli masz odp.termometr jaka temp. Wody wchodzi do kotla

Po przeczytaniu instrukcji

Praca grzanie - 10 sekund

Czas przerwy - 70 sekund

Praca czuwanie 10 sekund

Przerwa czuwanie - 30 minut

Mnoznik czasu - 2

Histereza kotla 2

Czas rozpalania - nie jestem tu pewny wg instrukcji 60 minut

Zalaczenie pompy co 40

Histereza pompy co 2 stopnie

Zalaczenie cwu 40

Histereza cwu 2 stopnie

Dmuchawa min 5 % maks 30 %

Cwu ustaw na 50


Nie jestem wielkim znawca trybu dwustanowego ale tak bym sprobowal ten kociol ustawic, chlopaki na pewno cos jeszcze od siebie dopisza


Pytanie o schemat instalacji zrob jakas fotka albo cos

Jest kwestia jeszcze tego zawory 3d, zrob fote

Bo jak sie zastanawiam to 3d ochrony powrotu nie zrobi dopuszcza zimna wode ktora wraca do wychodzacej wiec woda na instalacje jest chlodniejsza ale woda ktora wchodzi do kotla dalej ma ta sama temperature


Zrob jeszcze fote paleniska bo cos mam obawy, do jej mocy minimalnej

Pozdrawiam


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkaczko napisał:

Jaki masz kociol kolego u mnie 180 m2 koci 25kw
....

Najtańszy, ze znanego portalu 10kW:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kociol-automatyczny-podajnikiem-zeliwny-ruszt-10kw-i6892088356.html

 

+palnik jak na zdjęciu i złego słowa na ten zestaw nie powiem .-)

 

PS Ta fotka to akurat z rozpalania, więc płomień wszędzie, nawet w popielniku .-)

IMG_20180926_164743.thumb.jpg.d515032333f6069d2a86ede53bb2d11d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korzystasz z pelni mocy w paliwie

A u mnie jest hustawka bo na maksa to by ze 100 kg dziennie poszlo, jak sie zrobi cieplo to zamawiam kwasowke i przerabiam palnik

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skwirek512 napisał:

Gdybym od początku miał takie spalanie to nie byłoby tego wpisu na forum. Wtedy byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony jak i reszta domowników.

 

Mi w tym sezonie poszło 4,5 t

 

 

Spaliłem od początku sezonu (dokładnie) 2,3t węgla do dzisiaj (właśnie dokładnie sprawdziłem), zasobnik mam 130kg i muszę chodzić raz na 7-14 dni (styczeń - co ok 7dni), więc jakim cudem chodzisz tak rzadko do kotłowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mam "nieznanego pochodzenia", sprzedawca nie jest w stanie określić skąd, więc przypuszczam, że "ruski", ale pali się elegancko (nie pali się jak papier), więc nie eksperymentuje z jakimś innymi.

 

Poniżej fotka jak dochodzi do zadanej temperatury (czerwony to temperatura spalin), nigdy nie przekroczyłem 140-150*C. Teraz na dworze +8, więc i temp mniejsza .-)

 

 

Wracając do tematu, na miejscu autora kupiłbym jakiś zwykły tani dwustanowy sterownik i sprawdził, czy coś się zmieni, choć wątpię. Przyczyna raczej nie leży w sterowniku. Tak mi się wydaje jednak szklanej kuli nie mam .-)

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poprzednich postów piec ma pojemność wodną 75 litrów, temperatura na wyjściu wynosi 50 stopni, a na powrocie wynosi 35 stopni. 

Minimalną moc dmuchawy mogłem ustawić jedynie na 20 %.

Czopuch i komin i piec był cały czyszczony pod koniec lutego, a sam wymiennik czyszcze raz w tygodniu. 

Wartość opałowa węgla wynosi 25 mj

Piec doradził mi hydraulik, który wykonywał całą instalację

15514736265621982605983.jpg

1551473737433987741260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabojcza temp. Powrotu

Potrzebne zdjecie tego zaworu

Niestety hydraulicy juz tak maja 100 w m2 a potem kociol 20 kw albo 35 kw

Aczkolwiek ten twoj ma malo wody wiec w najgorszym razie mozna maly palnik kupic 15 kw

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta temp. 50 stopni mierzyles zaraz na wyjsciu z kotla czy za zaworem mieszajacym

Brakuje ochrony powrotu, najblizszy kaloryfer albo drabinke zostaw otwarta na maska, sprawdzimy potem jak zmieni to temp. powrotu albo na stale wlacz cwu wowczas ten krotki obieg zapewni ochrone powrotu w obu przypadkach musisz sprawdzic jaki dalo to efekt na powrocie

Jesli nie pomoze bedziesz musial przemyslec temat inwestycji w zawor zabezpieczajacy powrot,
jest na forum tutaj temat zabezpieczenia powrotu w dziale dtr autorstwa kolegi Sambora dobrze dajacy poglad na sprawe, polecam lekture



Twoj kociol zagrzewa wode o 20 stopni bo taka masz roznice,

U mnie kociol idzie na 58 stopni a powrot ma 53, roznica 6 stopni,

Temp. W domu reguluje glowicami i temp. na kotle,


Dlatego tez sadze ze to z tego powodu masz takie zuzycie,

Jesli jeszcze masz ochote zglebiac temat to wrzuc fotki instalacji przy kotle i tego twojego paleniska

Pozdrawiam



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Skwirek512 napisał:

temperatura na wyjściu wynosi 50 stopni, a na powrocie wynosi 35 stopni. 

 

13 godzin temu, mkaczko napisał:

Niestety hydraulicy juz tak maja 100 w m2

100W  dobierają -przy  70/55/20  ( grzejnik 800x600=1700W = 17m2) a ile przy 50/35/20 ?  55/45/20 =850W a jak przyjdzie -20  to płacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 3D żle założony, a właściwie to jego "lustro" przymyka od strony pompy. Do poprawki też filtry oraz korpusy silników pomp do obrócenia o 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Glupio zapytam jak to wywnioskowales bez fotek ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuja mi sie fotki

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 12:30, gmaj22 napisał:

Tam jest 3D żle założony, a właściwie to jego "lustro" przymyka od strony pompy. Do poprawki też filtry oraz korpusy silników pomp do obrócenia o 90 stopni.

głupio zapytam czemu te korpusy są do obrócenia

czy ja dobrze interpretuje przy takim ustawieniu zaworu zakładając oczywiście że ten zawór ma dopuszczać zimną wodę do wody która wychodzi z kotła to przy obecnym ustawieniu woda wracająca z obiegu wchodzi pod prąd przed ten 3d na wyjście z kotła ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka podłączeniowa pompy powinna być z boku lub u góry, a nie pod spodem. Przy Grundfosie jest z boku ale niewygodny odczyt :)

Przy obróceniu z prawo 3D dławi pompę i robi z instalacji bombę, w sytuacji gdy zabezpieczenie kotła jest wykonane niezgodnie z normą, np. od pionu CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wez tu zaufaj fachowcowi

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mironw napisał:

A ciekaw jestem gdzie jest zbiornik wyrównawczy wpięty jeśli CWU wpięli  tóż przed 3D i jak ma być ciepły powrót jak pompa cwu wszystko zabierze

czekamy na odpowiedż bo żeczywiście @gmail dobrze rzecze , BOMBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.