Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Instalacji I Osprzętu.


Gdybyś

Rekomendowane odpowiedzi

Oj kolego @mak - piszesz, piszesz i nic z tego nie wychodzi, a inwestorzy wciąż mają za dużo kasy i stać ich na robotę 2x płatną.

Ale jak coś się powie takiemu inwestorowi w dobrej wierze to od razu z pianą na pysku odpowiada - panie to mój dom, moja kasa itd.

A w środku zimy dzwoni i prosi aby coś zrobić, najlepiej tanio, gdyż on już za to zapłacił, ma dzieci, kredyty, a sam pracy nie ma.

 

Mam nawet takiego niedaleko siebie - inst spieprzona, a robić chce, jak dzieci mu się pochorują, kiedy indziej nie ma czasu, kasy itd.

A gadka jest zawsze - wpadnij , zobacz i powiedz co trzeba zrobić- 2 x już byłem i nic z tego nie wynika, gdyż kocioł za mały,

a na dodatek kotłownię trzeba do gołych ścian wyciąć i jeszcze raz od zera wykonać 

 

A najlepsze to inst gazu ma ocynkiem zrobioną!!!

 

A co do wysypu chydraulików to fakt jest ich więcej niż pstryków-elektryków i szkoda, że żaden z nich tego forum nie czyta.

Pewnie że szansa na zmianę świadomości inwestorów jest taka jak szansa trafienia ....6 w lotto!  Ale co nam zostało? Naprawdę trzeba akceptować każdą głupotę którą pokazują nam na forum? Może nie wszyscy ale chociaż kilku inwestorów weźmie na poważnie nasze pisanie.i nie da się omamić odlotowymi pomysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dla kogo liczy się tylko niska cena zawsze dostanie niską jakość. Czy to wynikającą z braku wiedzy instalatora czy po prostu z niskiej jakości materiałów. Do tego jeszcze dochodzi mentalność klientów, którzy z pomocą internetu zaczynają się znać powoli na wszystkim. Tego się nie zmieni, ale zawsze można takich klientów unikać. Na szczęście jest całkiem sporo klientów, którzy chcą powierzyć robotę specjaliście i godzą się zapłacić za to więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wtrącić w tym miejscu jedną rzecz, otóż można równie dobrze zapłacić dużo za papraninę i niską jakość materiałów. Nie każdy musi się znać na wszystkim a wykonawcy umieją to wyczuć. Między innymi dla tego wiele rzeczy robię sobie sam, może trwa to trochę dłużej ale mam pewność solidności. Tego czego nie wiem i nie umiem zlecam a potem się ***. Ewentualnie trafią się źli doradcy. Życie. Może zabrzmi to źle ale z tego co zrobiłem sam jestem bardzo zadowolony. Już pomijam fakt, że o mało nie dałem się wpakować w kopciucha (ale kominy stawiałem sam i są perfect :) ).
Przykład:
Na budowie u rodziców sam prowadziłem wąż od gruchy jak wylewaliśmy chudziaka i również sam go wygładziłem czy tam zawibrowałem jak kto woli. Układanie styropianu było relaksem i odpoczynkiem od cięższej roboty.
U mnie wylewali specjaliści i teraz układam sobie styropian. Zacząłem na głos przeklinać przy kobietach. Na niecałe 100m2 poszło 2 tony piasku aby to wyrównać i żeby wylewki były wszędzie jednolitej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znów ja.

 

Pomijając mechaniczną wentylację czy to z odzyskiem czy bez zastanawiam się czy nie warto byłoby oprócz tego zainstalować dobrze izolowany bufor 1000l w połączeniu z solarami + np. grzałka/grzałki w nocnej taryfie.

Układ banalnie prosty, dzięki wężownicy można załatwić CO jak i CWU a do tego solary na glikolu i to wszystko bez jakiejkolwiek kolizji. Kotłownię mam wysoką zatem dwumetrowa bania mi nie straszna a i łachy będzie gdzie suszyć.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie gdzie suszyć bo baniak musi być zaizolowany. Poza tym musi mieć z 2000 litrów. Taki baniak kosztuje tyle co piec kondensacyjny z bojlerem. Ukombinujesz się jak koń pod górkę. Załóż gaz, kocioł kondensacyjny. Komin zrób systemowy z ceramiki izostatycznej - zawsze będziesz mógł tam coś podpiąć gdyby gaz zdrożał - tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.