Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viteco eg pellet micro 12 kw


Vitec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś na tym forum jest może użytkownikiem kotła Viteco eg pellet micro 12 kw ?

Przeszukuje internet w celu znalezienia czegokolwiek o tym kotle i wychodzi na to,że tylko ja jestem jego użytkownikiem.

Chętnie wymienię informacje o ww kotle. Wg mnie jest on nie do ogarnięcia i brak mu mnóstwa funkcji w porównaniu do innych o których czytałem.

Proszę o wszelkie informacje

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z dobrego serca odradzam zakup tego kotła. U mnie teraz nie chce odpalać jak wystygnie parę godzin. Sprawdzone było na 3 rodzajach pelletu, grzałka grzeje a kocioł nie odpala. Trzeba użyć rozpałki bp do grilla itp.

Dodam że już mam drugą zapalarka bo pierwsza padła po miesiacu...po rozmowach z serwisantem okazuje się że nie tylko ja mam takie problemy tylko już więcej ludzi bo ten Micro to jakiś eksperyment i gówno się okazuje.

Ponoć ten Mini 16 jest już ok ale ja drugi raz bym już nie wszedł w tą markę

Od viteca z daleka... 

Lepiej poszukaj innego producenta - dobra rada

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem co masz do marki, było wybrać lepszy palnik. A problem, z zapalarka to może być wina ustawień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do tego kotła, eg pellet micro ,  kolego nie można wybrać lepszego palnika .

Dopiero do większych modeli począwszy od eg pellet. Mnie wszyscy wkoło "doradzali" że za duzy będzie inny model bo moce zaczynają się od 16 kw i na dom 100 m będzie za duży .

Zapalarka z kolei w 3 miesiące użytkowania padła dwa razy... 

Kociol ten nie ma możliwości pracy na PID ani żadnego podtrzymania. Po osiągnięciu zadanej temperatury przechodzi w tryb wygaszania, po chwili znów cykl odpalania. Przy każdym kolejnym odpalaniu grzałka chodzi najkrótszy możliwy czas ( 2 min) bo kocioł nie widzi że płomień już jest z istniejącego żaru i podejrzewam że to rozpier .... grzałkę.

W serwisie nic na to nie są w stanie poradzić bo po prostu taki szajs wypuścili prototypowy i koniec.

A zawsze znajdzie się jakiś leszcz jak np ja i kupi gówienko żeby mieć się czym zająć w wolnym czasie i borykać się z niepotrzebnymi problemami....

Pozdrawiam i odradzam wersję micro !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Fajny, mały kociołek. Wszystko jest kwestią ustawień przy pierwszym uruchomieniu. U mnie serwisant dokładnie wyregulował kocioł do parametrów pelletu i chodzi bez zarzutów. Jak się pali g.....m to nie ma szans musi się zasmolić i zapchać. Co do grzałek to przypadłość wielu kotłów również innych marek. Znajomi mają kocioł innej firmy i problem był podobny. "Te typy już tak mają :-) " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post, wcale nie przypadkowy.  Plamy po nieudanym modelu nie zmażecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ja też od roku jestem użytkownikiem tego cuda techniki , w którym co trzy miesiące przestaje działać zapalarka czyli w moim przypadku już czwarty raz. W lipcu przeprowadzili w nim modyfikację która polega na montażu czujnika temperatury spalin i nowy soft w sterowniku. No i klapa po trzech miesiącach znowu przepalona rozpalarka. Dodatkowo z podajnika zaczęły wydobywać przeraźliwe piski, które miały być usunięte na corocznym przeglądzie który kosztuje 350 zł netto plus dojazd ale niestety dalej piszczy. Pisze żeby każdy dobrze się zastanowił przed kupnem tego czegoś. Ja nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem o co wam chodzi. Mam viteco EG pellet i od ponad roku działa bez zarzutu. Jak go kupiłem to przestał odpalać po 2 miesiacach. Przyjechał serwisatnni pokazał jak czyścić zapalarkeni od tego czasu już nic się nie dzieje. Grzeje budynek 160m2 i schodzi jakiś worek pelletu (czyli 15kg) dziennie zima a latem jakieś śmieszne ilości bo grzeje jedynie CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 20:46, Vitec napisał:

Do tego kotła, eg pellet micro ,  kolego nie można wybrać lepszego palnika .

Dopiero do większych modeli począwszy od eg pellet. Mnie wszyscy wkoło "doradzali" że za duzy będzie inny model bo moce zaczynają się od 16 kw i na dom 100 m będzie za duży .

Zapalarka z kolei w 3 miesiące użytkowania padła dwa razy... 

Kociol ten nie ma możliwości pracy na PID ani żadnego podtrzymania. Po osiągnięciu zadanej temperatury przechodzi w tryb wygaszania, po chwili znów cykl odpalania. Przy każdym kolejnym odpalaniu grzałka chodzi najkrótszy możliwy czas ( 2 min) bo kocioł nie widzi że płomień już jest z istniejącego żaru i podejrzewam że to rozpier .... grzałkę.

W serwisie nic na to nie są w stanie poradzić bo po prostu taki szajs wypuścili prototypowy i koniec.

A zawsze znajdzie się jakiś leszcz jak np ja i kupi gówienko żeby mieć się czym zająć w wolnym czasie i borykać się z niepotrzebnymi problemami....

Pozdrawiam i odradzam wersję micro !!!!!

Viteco Eg Pellet Mini Compact 16 kW z palnikiem pelasx Revo ogrzewa mi dom o powierzchni 104 m2. Jak byś dobrze poczytal to byś wiedział że peleciaki nie muszą mieć funkcji podtrzymania ponieważ same się wyglaszaja i zapalają. Możesz zrobić albo czujnik temperatury który ma histerezę lub na czujnik temp kotła z ustawiona temperatura max i mini. Mój kocioł ma zakres modulacji od 5-16kW.faktycznie ten twój kocilo to jakiś dziwny wynalazek z palnikiem retortowe dolnego spalania, takie palniki to są dobre do węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem użytkownikiem eg Micro, przeanalizowałem Przed zakupem parę kotłów i większość do 10 kw maja gwarancję 1 rok na zapalarke, ta część poprostu zużywa się najszybciej, w kotłach wyższej mocy stosują raczej zapalarki ceramiczne i wytrzymują one trochę dłużej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to uwierzyć nie moge odpowiedzi ze ten typ tak ma nie ma !!!!! Zapalarka powinna wytrzymac pare lat w kipi czy revo ma wytrzymac pare tysiecy odpaleń mam paru sasiadow co pala peletem to np. w sasie juz 6 rok pracuje zapalarka i 4 u drugiego w kipi. Wiec nie jest to normalne że co 3-4 miesiace wymienia sie zapalarke no ludzie. Jednym slowem szajs ja bym nie dopuszczał tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapalarka to element który na pewno się kiedyś wypali w każdym palniku (tak jak klocki w aucie), nie jest to problem tylko firmy Viteco (Greń). Oczywiście dużo zależy od rodzaju zapalarki, jakości oraz od ustawień kotła (palnika), ale przede wszystkim od ilości rozpaleń. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie bufora do instalacji jednak nie zawsze jest miejsce i nie zawsze ludzie chcą inwestować tyle kasy w kotłownie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie termostatu pokojowego  - po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu kocioł jest wygaszany i czeka do ponownego spadku temperatury do ustawionej histerezy na sterowniku pokojowym. I tak po kolejnym starcie kocioł grzeje zład wody od niższej temperatury, więc pracuje dłużej. Oczywiście są różne teorie co do ilości spalanego pelletu w takim trybie, ale z doświadczenia wiem że takie rozwiązanie jednak się opłaca. Druga ważna sprawa to dostosowanie odpowiedniej mocy (zakresu modulacji) do zapotrzebowania. W nowej wersji oprogramowania kocioł w pierwszej kolejności przy starcie wykrywa przyrost temperatury spalin a dopiero w razie potrzeby uruchamia zapalarkę (wg mnie logiczne bardziej). O starszych modelach opinie są różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym termostatem i wygaszaniem kotla to raczej poroniony pomysł , co z reszta pomieszczeń moga być przegrzewane lub niedogrzane. Opcja z buforem jest najlepsza , a tu u autora tematu instalacja jest ewidentnie nie do kotła na pelet. Wracajac do tematu grzałki to w tym kotle jest z nia kłopot tylko jaki czy za długi jest czas grzania czy jest marnej jakość grzalka ma wytrzymać pare tysiecy odpaleń i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było.

Kolego audilhr, odnośnie twoich wpisów ;

Instalacja jest jak najbardziej w porządku,  sami " fachowcy " z Viteco sprawdzali i nie mieli zastrzeżeń.

Pellet również jest dobrej jakości. Nigdy nie zauważyłem żadnych spieków czy czegokolwiek co mogłoby obsmarować zapalarke i wpłynąć na jej żywotność.

 

Po ostatniej wymianie w kwietniu, przez cały sezon letni wytrzymała do teraz. ( Niecałe 7 miesięcy 

Zmieniono trochę oprogramowanie , niewiele ustawienia bo były ok i zamontowano czujnik temperatury spalin. Teraz dostałem już grzałkę niby polepszone jakości , zobaczymy co to będzie

 

Znajomi korzystają z Sas a i Defro i przez 3 lata nie słyszałem od nich o żadnym problemie z zapalarka a mnie  durniowi wcisnęli takie Viteco byle co i mam nauczkę. Tak to jest jak się ma zaprzyjaźnionych fachowców.....

Pozdrawiam i odradzam w dalszym ciągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audilhr napisał:

zapalarka jest tutaj na pierwszym planie i ona ma wytrzymać parę lat i koniec tam jest jasno powiedziane ile odpaleń ma wytrzymać.

Deklarowaną ilość odpaleń zapalarki traktował bym jednak z przymrużeniem oka i ślepo nie wierzył w zapewnienia producenta. U każdego użytkownika warunki pracy zapalarki są inne. U jednego proces odpalenia trwa 2 minuty, u innego 5 minut. Sam czas wygrzewania jej na początku też ma znaczenie. Jedni mają 10 sekund, a tu na forum bywały przypadki ustawienia na poziomie 100 sekund. Praca zapalarki w palniku to nie to samo co w laboratorium. W każdej dziedzinie stosowany jest tzw. chwyt marketingowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w mojej rodzinie jest ten kociołek po 3miesiacach użytkowania padła grzałka. Kocioł nie potrafi sam się rozpalić. Dzwonione było do serwisu i poinformowali nas ze jest z tym problem, są tego świadomi i po nowym roku przyjedzie serwisant z wimiana grzałki na jakąś "lepsza" i wymiana sterownika ponieważ zbyt długo grzał. Podobno w nowym sterowniku jest skrucony czas. Trochę dziwne, ja posiadam kocioł SASa i mam fotokomurke i gdy pojawi się płomień z automatu zostaje wyłączona grzałka. A w tym Viteco zależne jest chyba od temp spalin. Trochę dziwne rozwiązanie

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mają być 2 stycznia. Jestem ciekaw jak długo wytrzyma

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak ktoś ma problem to proszę pisać po drobnych aktualizacjach to świetny piec 

miałem z nim wiele problemów wygasał i zapalarka się Psuła bo algorytm włączał ja przy każdym odpalaniu. Jeżeli macie piec na gwarancji to proszę napiszcie do serwiaanta, zmienia wam zapalarke zqmatuja czujnik spalin i włącza trym podtrzymania u mnie po tym serwisie skończyły się wszystkie problemy zapalarka włącza się sporadycznie a pieca już ponad rok nie dotykam tylko czyszczę z popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączył Ci podtrzymanie dlatego że grzałka nie wytrzymuje więcej jak 3/4 miesiące na trybie włącz dogrzeja i wyłącz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I co tam u Was z tymi zapalarkami coś się polepszyło

 

Jak to wygląda od strony serwisu i reklamacji skoro grzałka nie wytrzymuje roku na ile ma gwarancję, to takie grzałki serwis powinien wymieniać nawet kilka lat o ile nie wytrzyma roku gwarancji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.