Skocz do zawartości
Vitec

Viteco eg pellet micro 12 kw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś na tym forum jest może użytkownikiem kotła Viteco eg pellet micro 12 kw ?

Przeszukuje internet w celu znalezienia czegokolwiek o tym kotle i wychodzi na to,że tylko ja jestem jego użytkownikiem.

Chętnie wymienię informacje o ww kotle. Wg mnie jest on nie do ogarnięcia i brak mu mnóstwa funkcji w porównaniu do innych o których czytałem.

Proszę o wszelkie informacje

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duzo ci nie pomogę ale widzę że to jest to samo co greń eg micro pellet

Napisz co jest nie tak z tym piece. Bo cena powiedzmy atrakcyjna (sam się nad takim Zastanawiam) czego mu brakuje? 

Na papierze wygląda ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Z dobrego serca odradzam zakup tego kotła. U mnie teraz nie chce odpalać jak wystygnie parę godzin. Sprawdzone było na 3 rodzajach pelletu, grzałka grzeje a kocioł nie odpala. Trzeba użyć rozpałki bp do grilla itp.

Dodam że już mam drugą zapalarka bo pierwsza padła po miesiacu...po rozmowach z serwisantem okazuje się że nie tylko ja mam takie problemy tylko już więcej ludzi bo ten Micro to jakiś eksperyment i gówno się okazuje.

Ponoć ten Mini 16 jest już ok ale ja drugi raz bym już nie wszedł w tą markę

Od viteca z daleka... 

Lepiej poszukaj innego producenta - dobra rada

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co masz do marki, było wybrać lepszy palnik. A problem, z zapalarka to może być wina ustawień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego kotła, eg pellet micro ,  kolego nie można wybrać lepszego palnika .

Dopiero do większych modeli począwszy od eg pellet. Mnie wszyscy wkoło "doradzali" że za duzy będzie inny model bo moce zaczynają się od 16 kw i na dom 100 m będzie za duży .

Zapalarka z kolei w 3 miesiące użytkowania padła dwa razy... 

Kociol ten nie ma możliwości pracy na PID ani żadnego podtrzymania. Po osiągnięciu zadanej temperatury przechodzi w tryb wygaszania, po chwili znów cykl odpalania. Przy każdym kolejnym odpalaniu grzałka chodzi najkrótszy możliwy czas ( 2 min) bo kocioł nie widzi że płomień już jest z istniejącego żaru i podejrzewam że to rozpier .... grzałkę.

W serwisie nic na to nie są w stanie poradzić bo po prostu taki szajs wypuścili prototypowy i koniec.

A zawsze znajdzie się jakiś leszcz jak np ja i kupi gówienko żeby mieć się czym zająć w wolnym czasie i borykać się z niepotrzebnymi problemami....

Pozdrawiam i odradzam wersję micro !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny, mały kociołek. Wszystko jest kwestią ustawień przy pierwszym uruchomieniu. U mnie serwisant dokładnie wyregulował kocioł do parametrów pelletu i chodzi bez zarzutów. Jak się pali g.....m to nie ma szans musi się zasmolić i zapchać. Co do grzałek to przypadłość wielu kotłów również innych marek. Znajomi mają kocioł innej firmy i problem był podobny. "Te typy już tak mają :-) " 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy post, wcale nie przypadkowy.  Plamy po nieudanym modelu nie zmażecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi