Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eg pellet mini 16kW Viteco


wschodni9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałbym abyście podzielili się swoimi ustawieniami tego kotła. Mam od jakiegoś czasu i powiem szczerze sam nie wiem co o nim myśleć. Ogólnie dochodzi do temp. tylko zastanawia mnie czy u was też są skoki wartości płomienia.

U mnie wygląda to tak, że jak jest względnie skakibrowany to wartość leci np. 68%-82% czyli jest 82% i zaczyna spadać do np 78% w tym czasie podaję pellet, jeszcze trochę spada i znowu skacze do góry.

 

Z grubsza nastawy to :

Temp. Zadania 65

Temperatura mieszacza 35

 

wartość opalowa 5kW, (palę lava)

Histereza h1 16 kW

H2 10 kW 8 stopni

H3 4kW 4 stopnie

Nadmuch min. 30%

 

Ogólnie trochę mam spiek który zostaje na palniki i nie wiem co tu można poprawić.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

spróbuj trochę skorygować w dół nadmuch w mocy maksymalnej zwłaszcza, 

im większy nadmuch tym większa szansa na spiek. na początek spróbuj ustawić korektę dla mocy maksymalnej -3%, chociaż tak ustawiona kaloryczność paliwa pozwoli ściągnąć nadmuch nawet do -8%.

Nadmuch minimalny spróbuj ustawić na 15%, sterownik i tak steruje obrotami, jeżeli ciąg jest w porządku na pewno nie zaszkodzi.

Skoki poziomu płomienia absolutnie nie mają znaczenia, nie wdając się w szczegóły wystarczy jeżeli utrzymuje się powyżej 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, zastanawiam się nad kupnem tego kotła, jak wygląda jego obslugowość, spalanie, czy kocioł dobrze dobrze odbiera ciepło? Producent podaje spaliny na mocy nominalnej to aż 160st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.