Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 #1 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy spalanie na poziomie ok 30kg eko groszku to dużo czy mało? Piec rozpalony w tym roku 22 października. Powierzchnia do ogrzania 180m. 12 grzejnikow. Dom ocieplony 10cm steropianem. Strop niestety jeszcze nie ocieplony. Okna plastiki. Pięc to Stalmark eko vegas 18 kw. Sterownik ST 755 z PID. Temperatura zadana 55. Zawór 4d w skali 1-10 ustawiony na 10 obecnie. W pokojach nagrzewa się do ok 21/22 stopni. Taka temperatura pomieszczeń mnie zadowala. Jednak czy tyle ma palić groszku? Dodam że dalej walczę z tym PID-em z ustawieniami. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
doctor82 Opublikowano 19 Grudnia 2018 #2 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Strop betonowy. Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #3 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Zgadza się. Na wiosnę dopiero planuje ocieplic go 5 cm steropianem. Dom budowany ok 40 lat temu. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #4 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Podaj jakim groszkiem palisz jaki sterownik i ile watt dmuchawa i czy jest przesłona Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
doctor82 Opublikowano 19 Grudnia 2018 #5 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Pid. Klapka otwarta . Czujnik spalin.Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #6 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Jaki groszekWysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #7 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Na składzie powiedzieli mi że jest tak do 27Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #8 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Jeśli nawet ma 26mj to i za duzo pali u mnie 180m2 dom nieocieplony kocioł 25kw groszek na tą chwilę retopal 24-26mj spalanie 22.5kg/doba przy obecnej temperatura na dworzeWysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #9 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Też tak właśnie podejrzewam że jest za duże spalanie. Więc wydaje mi się że mam złe go ustawionego na tym PID. Bawiłem się trochę z ustawieniami w dwustanie ale też spalanie wychodziło ok 30 na dobę. Prawdopodobnie mam złe ustawionego tego PIDa. Nie wiem czy ma znaczenie ustawienie granulacji drobnego i grubego? Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #10 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Daj zdjęcia palnika i ustawienia sterownika to coś podpowiemWysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #11 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Współczynnik wentylatora +7 współczynnik podawania - 50Nadzór. Podawanie 6 sek przerwa 8 min wentylator w nadzorze 90sek przerwa 2 min siła nadmuchu 19%. I tylko tyle z ustawień nie servisowych. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #12 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Masz w popiele niedopalony groszek na ile centymetrów mniej więcej masz kopczyk i czy jest czarna sadza w kotle i jaka temperatura spalin Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #13 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Kopczyk ok 2 cm. Sądza na dzwiczkach trochę się osadza i ogólnie w piecu ale nie aż tak dużo. Temperatura spalin średnio od 120 do max 130. Dodam że popielnik muszę wyrzucać co 2 dni. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #14 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Te sterowniki techa tylko ładnie wyglądają Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #15 Opublikowano 19 Grudnia 2018 No ciężko ustawić tego PIDa. Zastanawiam się czy nie przejść na dwustan tylko jakie wtedy dać ustawienia. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #16 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Szkoda że nie wiesz dokładnie jaki to groszek i jeszcze jedno pompa co.jest sterowana termostatem włącz wylacz czy chodzi na stałe jak duże spadki temperatury kotła i ile stopni jest na powrocie coWysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #17 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Pompa to włączona non stop. Powrót to jakieś 53 stopnie.Zapomniałem dodać najważniejszego. Pod pięć podłączony jest bojler 140l. Ale pompa włącza się jak temperatura spadnie w nim do 37 stopni bo jest zadane na 40 stopni. Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Autor #18 Opublikowano 19 Grudnia 2018 I czy to jest normalne żeby popiół wyrzucać co dwa dni? Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #19 Opublikowano 19 Grudnia 2018 No właśnie nie coś mi się wydaje że ten groszek jakiś lewy jest jak masz go w worku jest czarny czy raczej brązowy a odnośnie dwustanie to może wyjść lepiej u ciebie niż ten pid a koronę palnika masz dobrze uszczelnionaWysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
MarekDabrowski Opublikowano 19 Grudnia 2018 #20 Opublikowano 19 Grudnia 2018 Ustawienia dwustanie dał bym 8s podawanie 60s przerwa powietrze 25%i obserwował jak będzie za duzo opału na palniku przy tych ustawieniach to wydłużyć czas przerwy czuwanie 20min przerwy i podawanie 15s Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka Cytuj
Mati1987 Opublikowano 20 Grudnia 2018 Autor #21 Opublikowano 20 Grudnia 2018 Groszek jest ok. Czarniutki i suchy. Może przejdę dzisiaj na dwustan i popatrzę co i jak. Napewno napisze moje spostrzeżenia. No chyba że ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak ustawić sterownik st 755 z pid w menu serwisowymWysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
YaroXylen Opublikowano 20 Grudnia 2018 #22 Opublikowano 20 Grudnia 2018 (edytowane) Witam. 4 godziny temu, Mati1987 napisał: Groszek jest ok. Czarniutki i suchy. ....... Jak dziecko... :)) a woda jest mokra i nadaje się do picia.... :)) 4 godziny temu, Mati1987 napisał: No chyba że ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak ustawić sterownik st 755 z pid w menu serwisowym W ustawieniach instalatora współczynnik PID podnieś korektę wentylatora dolną i górną o 5% i popatrz efekt za 3-4 godziny. Zlikwiduje trochę niedopały. Chyba korekta jest podana w procentach u Ciebie w sterowniku? Niestety te sterowniki w pracy w PID mają mało możliwości korekt i wymagają lepszych groszków. Możesz jeszcze ograniczyć moc podajnika wtedy dasz więcej czasu na wypalenie węgla. Jak chcesz to spróbuj ograniczyć moc np. do 70% i popatrz jaki efekt będzie. Zapisuj sobie ustawienia bo gdy będzie gorzej masz gotowe do których możesz wrócić. Ja u siebie obciąłem moc teraz do 50% a i tak moduluje koło 20-25% i powolutku sobie balansuje :)))) Pozdrawiam. YARO Edytowane 20 Grudnia 2018 przez YaroXylen Cytuj
Mati1987 Opublikowano 20 Grudnia 2018 Autor #23 Opublikowano 20 Grudnia 2018 DIeki za podpowiedzi. Tylko moje pytanie jest takie że takie nastawy dmuchawy i czasów podawania mam jedynie przy granulacji grubej. Więc muszę zmienić na gruby groszek tak? Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
YaroXylen Opublikowano 20 Grudnia 2018 #24 Opublikowano 20 Grudnia 2018 Witam. Najwidoczniej tak trzeba :)) Tylko zapisuj nastawy! YARO Cytuj
Mati1987 Opublikowano 20 Grudnia 2018 Autor #25 Opublikowano 20 Grudnia 2018 Ok. Będę kombinował i dam znać co i jakWysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.