Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro sigma e 12kW pomocy w ustawieniach i spalaniu


kubaopatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam piec Defro Sigma e 12kW.Szlak mnie trafia bo serwis defro jest na poziomie ,,-10'' jak ktoś zapyta odpowiem dlaczego.

Dom pow.90m2

Ogrzewanie podłogowe 60m2 + grzejnik na ręczniki + grzejnik w garażu.

Temp. za zaworem 4drogowym 40stopni ,piec ustawiony na 60st. z histerezą 2st. Cała instalacja zasilana jest 40st !

Obecne ustawienia : podawanie 7sek,przerwa 60sek,went.32%   w podtrzymaniu: podawanie 7sek,przerwa 25min,went.35% podtrzymanie went.15min

Spalanie przy temp zewn. +3st  25kg eko

w domu 21st a piec pali jak smok ! W garażu średnio 17st i tam stoi piec. Grzejnik w garażu ma ogrzewać wyłącznie główne przyłącze wody więc mieszka się dobrze ale spalanie w porównaniu co ludzie piszą to jakieś nieporozumienie.....

Pytanie brzmi czy ustawić jakoś inaczej ten piec zeby mniej palił czy to normalne wg Was?

Dom parterowy,ocieplony 15cm styro Fasada Gold , strop ocieplony 15cm wełna mineralna , bojler 140L ustawiony na 45st i histerezą 3st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon w tym domu?? Jaką temp spalin??

 

40st pchasz w podłogę?? Wyłącz grzejnik w garażu to już będą pierwsze oszczędności a woda nie zamarznie.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki ekogroszek spalasz? kaloryczność ?

Zawór czterodrogowy ręcznie ustawiasz czy masz na siłowniku??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon w domu, palę od marca na cwu spalanie cwu w lecie 120kg miesięcznie.

Od pazdziernika palę non stop , węgiel xxxxxxxx GK Energia świętochłowice - najgorszy węgiel jaki kiedykolwiek widziałem !!!! Że już nie wspomnę o sprzedających ten węgiel. Obecnie zmieniam węgiel co pewnie też będzie miało wpływ na spalanie , ale rozwiążmy dotychczasowy... Wydaję mi się że kaloryczność ok 24mj , węgiel musiałem odchudzić o kilka kg miału,piachu i kamieni więc po oczyszczeniu przypuszczam że ma te 24mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kupuj ekogroszek wiosną gdzieś w maju . jest suchy i są promocje  .

Po drugie na tym ekogroszku takie spalanie podejrzewam że będzie. I na nim nie pociągniesz.

Poszukaj ekogroszku 29mj\28mj na zimę trzeba kupować mocny ekogroszek.

Poszukaj coś u siebie mocnego wsyp i zobacz zużycie .

zostaw ustawienia i nic nierób .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na miesiąc piec spalał 150 kg ekogroszku na 300l bojler. temp. 48 st. kaloryczność . ekogroszku to  26 mj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzyj temat o kotle sas 23 kw bio efekt i sprobuj ustawic wg propozycji dziadka tam jest bardzo rozbudowany temat dla mnie tylko praca bezpid pozdrawiam

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz pierwszy sezon to wcale mnie nie dziwi takie ilości spalonego grochu. U mnie w pierwszym sezonie łykał 30-35 kg na dobę. Pierwszy sezon dolicza się do kosztów budowy. Cała wilgoć budowlana musi odparować. Grzać i wietrzyć i w przyszlym sezonie cieszyć się ekonomia spalania.

Wcale nie musi być bardzo kaloryczny opal na zimę bo tak naprawdę to teraz zimy jest dosłownie niecały miesiąc. Ja od dwóch lat pale retopalem i teraz będzie trzeci sezon z tym opałem i w zupełności mi wystarcza bo z bardziej kalorycznym to same problemy były i był za mocny bo dom nie potrzebował takiej mocy z węgla i kocioł się odstawiał i smolil sie bardzo.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorki pomylilem opaly ;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz rozgladam sie za eko ..... Sterownik TECH k1pv4 + listwa Tech z silownikami na 5sekcji i wszedzie sterowniki pokojowe.... Po skrocie to piec hula aaaale spalanie masakra.Co do "osuszania"budynku,dom stoi zadaszony od 3lat.Tynki,wylewki robione w zeszlym roku wiec wilgoc juz dawno powinna wyjsc(2 sezony letnie dom ma za sobą). Wieczorem wrzuce zdjecia,spieki jak cholera i na 1t groszku mam jakies 50kg popiolu..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest coś nie tak z instalacją bo takie spalanie jest niemożliwe. U mnie przy pelecie w domu słabo docieplonym 150m2 przy -2 w nocy i 1 w dzień średnio idzie 20-21kg. Kaloryczność tutaj nie ma znaczenia. Pali mu dużo za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartex gold . teraz nim pale. kończę dopiero 1 tonę . wiec ja polecam . najważniejsze aby był suchy.  A piec Ci hula non stop czy dochodzi do temp. zadanej w 2 minuty i stoji 3  godziny ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmień ekogroszek na bardziej kaloryczny. zasyp cały zasobnik. Piec trochę przeczyść z sadzy . ustawienia zostaw. i zobaczyć wtedy ile podjdzie ekogroszku. pozdrawiam.

Po zasypaniu dobrego groszku piec powinien dojść dość szybko do temp. i dłużej stać na podtrzymaniu.

A masz jakoś skale na tym zaworze czterodrowym?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piec ma wmontowaną wężownice do podgrzewania wody cwu.,może ma moduł wentylatora wyciągowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie bardziej kalorycznego węgla to bzdura. Nie zawsze bardziej kalorycznego spala się mniej.  To zależy na jakiej mocy działa kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe ustawienia jezeli na grzejniki idzie 40 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piec nie ma wbudowanej wezownicy to albo podgrzewasz wode albo grzejesz grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty mówisz?? Wężownica to raczej występuje jako schladzajaca przy układzie zamkniętym a nie do jakiegoś podgrzewania. I co jest złego że na grzejniki puszcza 40st??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec temp.zadana 60st , temp zaworu 40st . Histereza kotla 2st i dobija mi z 58 do 60 i wylacza sie,temp odzie do 63 i spada w ciagu ok.20min czasami 30 jak podlogowka nie chodzi i znowu to samo.... Podtrzymanie wchodzi tylko na 25 do 35min i znow dobija temp na kotle
To jak najbardziej prawidlowe zachowanie. Zresztą kościoła trzeba ustawić tak aby cały czas pracował i się nie odstawial.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.