Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Combi 25KW + Sterownik Tech


Gabriel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu próbuje Wyregulować piec u Teścia. występujące problemy to 
1. problem  z dogrzewaniem domu długo się dogrzewa  Temperatura na termostacie pokojowym jest ustawiona na 23,2  gdy zejdzie poniżej 22,8 daje sygnał do pieca piec grzeje do 72 na grzejniki maksymalnie idzie 39 stopni co za tym idzie dogrzanie dość długo mu zajmuje temperatura powrotu 45 jak dojdzie do 48 to troszkę zawór 4D się otwiera .

2. Piec w potrzymaniu wytrzymują maksymalnie 10 min a 4D mieli tylko tak żeby 45c utrzymać na powrocie 

 

Moje ustawienia pieca 
temperatura CO 60 C
podawanie 5s przerwa 25s dmuchawa 40%
Minimalna temperatura Kotła ustawiona na 63
Termostat obniżenie 25%
Dodatkowa temperatura powrotu +5 

Pogodówka wyłączona 

 

Dom posiada 16 grzejników oraz dwie podłogówki w kuchni oraz w łazience 

Mam wątpliwości czy zawór 4D jest odpowiednio zamontowany poniżej kilka fotek z instalacji czy miesza odpowiednie kierunki 

IMG_20181202_104603.jpg

IMG_20181202_104614.jpg

IMG_20181202_104642.jpg

IMG_20181202_104701.jpg

IMG_20181202_104807.jpg

IMG_20181202_104829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest zamontowany poprawnie jeśli jest tak jak opisane podnieś temperatura na grzejniki szybciej osiągnie temperaturę w pomieszczeniu 23stopnie w domu to moim zdaniem za gorąco ale to indywidualna sprawa

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zamontowana pompa kotłowa?jeśli nie to zawór 4d będzie mieszkał żeby dogrzać powrót kotła i nagrzewanie domu będzie trwało dlozej

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Dwie pompy jedna na zasilaniu na grzejniki druga przed rozdzielnią na podłogówkę. W Dodatku jak kocioł zejdzie poniżej histerezy 63C uruchamia się ale jeszcze zejdzie niżej do 58 zanim się rozbuja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na CWU jest oddzielna pompa w dodatku zamontowałem zawór zwrotny bo woda z kotła przepychała mi na bojler nie potrzebnie kocioł. CWU dogrzewa mi elegancko. Dziwi mnie czemu tak krótko w podtrzymaniu działa raz 10 minut raz 7 czasami max 13 min  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz pompę cwu na stałe na jedną dobę wtedy powrót będzie dogrzany i 4d nie będzie się tak przymykał co za tym idzie nie będzie się obniżyć i podnosić temperatury za zaworem co powinno zaskutkować szybszym dobiciem temperatury w pomieszczeniu i temperatura na grzejniki nie będzie potrzebna taka wysoka . A jeśli chodzi o to że kocioł jest krótko w podtrzymaniu to się wiąże z tym co napisałem bo zalewa go dozą ilością zimnej wody i wtedy też będzie dozę spadki temperatury kotła . spróbuj zrobić jak napisałem efekty powinny być widoczne po jednej max dwie doby jak się wszystko ustabilizuje

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz zamontowany czujnik powrotu zrób zdjęcie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie posiadają jest tylko termostat pokojowy. Przejrzałem jeszcze z tyłu instalacje  i do tej rury co idzie w dół z 4D jest też podłączony powrót z zasobnika CWU a rura co idzie w prawo od 4d czyli powrót z grzejników jest zimny cały czas 

 

Na powrocie jest jeszcze pompka ale wyłączona i nie wiem czy włączyć tą na powrocie czy tak jak podpowiada Marek na CWU pompkę włączyć na stałe

IMG_20181202_135326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powrotu powinnien być ocieplony i umieszczony przy samym kotle.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być jak najblizej umieszczony i najlepiej całą rura powrotu ocieplić.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole dole kotła.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zmieniłem uruchomiłem tez tą pompkę  na powrocie i zauważyłem że ta prawa rura powrotu do zaworu 4D zrobiła się letnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zobacz czy bez pompki sobie poradzi. Jaki masz sterownik w tym kotle.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdź czy da radę grawitacyjne.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę laikiem w tych sprawach czyli jak da radę grawitacyjnie to powrót z grzejników powinien być cieplejszy tak  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie będzie potrzebna pompka do ogrzania wody powracajacej do kotła.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie parametry następujące 

Ustawione 60 stopni co obnirzenie 25% temperatura powrotu jest 45  temperatura kotła minimalna 63 

IMG_20181202_161222.jpg

IMG_20181202_161154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór 4d w jakiej jest pozycji? Daj zdjęcie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.