Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt instalacji w kotłowni


snhxzr

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, sambor napisał:

Co się martwisz projektant ma pewnie papiery  i "doświadczenie",+ program , którego nie umie obsługiwać.

Dodatkowo  ma obowiązkowe ubezpieczenie od prawidłowo wykonanej roboty, chyba że nie jest projektantem tylko np księgowym.

 

Dlatego właśnie piszę na tym forum i pytam, zobacz mój pierwszy wpis w tym temacie. Mam ograniczone zaufanie i wolę skonsultować instalację z wieloma osobami.

Nie jestem żadnym fachowcem, żebym mógł oceniać projektanta i jego pracę. Pan zrobił na mnie raczej dobre wrażenie, więc nie widzę powodu, dla którego miałbym go od razu mieszać z błotem; jestem zupełnie zielony w temacie hydrauliki.

29 minut temu, sambor napisał:

Największa bzdura jak ostatnio padła na tym forum!,!!!

To jest właśnie taki projektant o którym pisałem bodaj wczoraj - dorwał się do programu a pojęcia nie ma.

Możesz rozwinąć temat?

29 minut temu, odpowietrznik napisał:

Wg mnie dla 10kW podłogi przy delcie 5K rura Cu 28 jest za mała

W takim razie jaką rurę byś dał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, snhxzr napisał:

Możesz rozwinąć temat?

W takim razie jaką rurę byś dał?

Zapłaciłeś za ten projekt to goń projektanta, on ci powinien dać wszystko na papierze jak na tacy i na dodatek odpowiedzieć na twoje pytania.

Jak nie zapłaciłeś to  powiem ci że równie dobrze można ustawić przepływ wg faz księżyca lub lotu jaskółek.

To trzeba policzyć, a liczenie to czas a czas to  ..........

Ja nie zamierzam poprawiać po jakiś nieukach , którym zapłaciłeś.

Jak przez przypadek nie zapłaciłeś to  weź kogoś innego, zapłać mu i powinno być dobrze.- w ramach umowy o dzieło musi ci wytłumaczyć wszystkie aspekty  projektu, tak abyś był w stanie sam to wykonać lub przypilnować  wykonawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  zapłaciłem za projekt.

Nie ma problemu z kontaktem z projektantem. Na pytania odpowiada.

Jednak jak sam stwierdziłeś, pisze bzdury (ja tego nie wiem). Możesz mi napisać dlaczego według Ciebie bzdury napisał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, odpowietrznik napisał:

Wg mnie dla 10kW podłogi przy delcie 5K rura Cu 28 jest za mała

Brakuje jednego parametru, dzieki któremu jest to mozliwe: przepływu a w zwiazku z tym cisnienia pompy. ;)

Jest tylko jedno "ale": podłogówka ma pewne ograniczenia w tym względzie, zaś największe opory przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.