Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt kotłowni


lewapt78

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o sprawdzenie projektu kotłowni ze sprzęgłem. Jeśli Państwo widzą jakieś ewidentne błędy w hydraulice albo chcecie coś zasugerować ...

1. Ktoś mi mówił żeby z zwrotne założyć za pompą a nie na powrocie przed sprzęgłem. Moim zdaniem teraz jest ok. bo jakby ich tam nie było to pompa mogłaby zaciągać przez zawór 3D gorącą wodę ze sprzęgła króćcem powrotu...

2.Czy naczynie przeponowe CO powinno być na zasilaniu czy powrocie? bo wg. mnie bez znaczenia.

Dziękuję 

kotłownia 2401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem. 

Nie bardzo rozumiem... dorysowałeś drugie sprzęgło? O co chodzi z czujnikiem sprzęgła? Gdzie miałby on być podłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Panu Tomkowi chodziło o tzw sprzeglo-rozdzielacz(specjalna konstrukcja-kierownica przepływu dla poprawnego działania dwóch obiegów grzewczych)Firma która reprezentuje Pan Tomasz ma takowe w ofercie.Czujnik sprzęgła można umieścić w dedykowanej do tego celu tulei (nie wszyscy producenci sprzęgieł posiadają taka opcje)i nie każdy kocioł obsługuje czujnik sprzegła.Mozesz luknąć do wątku z 22 stycznia pt.sprzegło hydrauliczne DEFRO... tam jest opisane o co come on

.

Edytowane przez Uzytkownik2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potem pomyślałem że sprzęgło to to co dorysował pan Tomasz a to co miałem na moim schemacie to rozdzielacz. 

Ja zakupiłem sprzęgło z kierownicą i dwoma wyjściami. tzn 4 króćce na wyj i 2 na wej . Mój kocioł nie ma na sterowniku styków do czujnika temp sprzęgła ... chyba ....

Rozumiem że moje pytania są nadal aktualne? a sam schemat jest +/- ok?

1. Ktoś mi mówił żeby z zwrotne założyć za pompą a nie na powrocie przed sprzęgłem. Moim zdaniem teraz jest ok. bo jakby ich tam nie było to pompa mogłaby zaciągać przez zawór 3D gorącą wodę ze sprzęgła króćcem powrotu...

2.Czy naczynie przeponowe CO powinno być na zasilaniu czy powrocie? bo wg. mnie bez znaczenia.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.