Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeciek czy skraplanie -FILM


sorkaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . . Piec jest po jednym sezonie . Skraplało się od samego początku ( od nowości ) , ale teraz sam już nie wiem czy jest to zwykłe skraplanie .

Na filmie są widoczne krople tworzące się na górnej ściance  zarówno po lewej jak i po prawej stronie . Proszę o interpretacje.

Youtube Piec MPM 8-10 KW

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań palić i podłącz kompresor do naczynka nabij 1bar a żona czy ktoś umyślny niech patrzy czy cieknie tylko nie przesadzaj z ciśnieniem możesz zadzwonić do (Przemka) chyba nie pomyliłem imienia i zapytać o ciśnienie probiercze.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak samo skrapla jak palę drewnem  ale jak powrót zrobi się ciepły to wszystko znika. Czasem kocioł cieknie tylko na ciepło, sam tak miałem. Dla mnie to nie wygląda na przeciek, no i zawsze przy przecieku ubywa wody i to sporo. Jak masz manometr przy kotle to powinno być widać w spadku ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokry opał w 100% - niewiem czy to coś co palisz jest w stanie rozbujać ten piec do temp powiedzmy 90C - raczej wątpie....

kup nawet worek orzecha , a zapomnisz o tym problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Palę jesionem sezonowanym jeden rok , czasem dorzucę brykiet. Myślę że uzyskałbym temperaturę 90 C na tym opalę.

Wody raczej mi nie ubywa dolewam ze 2 razy na sezon.Kocioł pracuję w instalacji otwartej więc jest bez manometru.

Sprawdziłem i tak jak pisał jacek61 faktycznie jak jest już piec porządnie rozgrzany i jest mało już opału w komorze to nic nie kapie a jak dołoże znowu drewno to po jakimś czasie znowu kapie hmmm

Pozostaje mi sprawdzić czy będzie kapać jak będę palił węglem , albo sprawdzić szczelność podnosząc ciśnienie w instalacji myślę, że 1 bar spokojnie wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorę załadunkową wyłóż szamotem drewno ładuj poprawnie a przestanie się skraplać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sorkaan napisał:

Dzięki za odpowiedź . Palę jesionem sezonowanym jeden rok , czasem dorzucę brykiet. Myślę że uzyskałbym temperaturę 90 C na tym opalę.

Wody raczej mi nie ubywa dolewam ze 2 razy na sezon.Kocioł pracuję w instalacji otwartej więc jest bez manometru.

Sprawdziłem i tak jak pisał jacek61 faktycznie jak jest już piec porządnie rozgrzany i jest mało już opału w komorze to nic nie kapie a jak dołoże znowu drewno to po jakimś czasie znowu kapie hmmm

Pozostaje mi sprawdzić czy będzie kapać jak będę palił węglem , albo sprawdzić szczelność podnosząc ciśnienie w instalacji myślę, że 1 bar spokojnie wystarczy .

 Zakładając, że to nie przeciek tylko skraplanie kondensatu, to proponuję zacząć podawać większość PP przez drzwiczki załadowcze np. przez ich rozszczelnienie i zablokowanie na stałej szczelinie. Klapkę na dole też zablokować na szczelinę o grubości zapałki. Wiem, że wydaje się to niewyobrażalne ale przynajmniej spróbuj. A na dłuższą metę konieczne podniesienie temp. wody powrotnej do przynajmniej 55 stopni i lepsze suszenie drewna. Jesion, jeżeli ścięty był surowy to rok sezonowania to rzeczywiście mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.