Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skraplanie


nerwus48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na ścianach komory spalani powyżej górnej krawędzi drzwiczek zasypowych miałem taką skorupkę.Otóż zacząłem ją opukiwać takim prostokątnym pogrzebaczem i fajnie to odpryskiwało gr.około 1-2 mm.zeszło do gołej blachy.Po rozpaleniu pieca na tych ścianach spływała woda takie pocenie jakby.Pytam fachowców co to za reakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po rozpaleniu pieca na tych ścianach spływała woda takie pocenie jakby.Pytam fachowców co to za reakcja?

Reakcja skraplania spalin a konkretnie wody ze spalin skroplonych w wyniku kontaktu ciepłych spalin z zimną ścianką kotła - jakbyś nie skrobał do czystej blachy toby była izolacja i by się nie skraplało a tak masz skropliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.Lecz myślałem ,że oczyszcze i nie będzie tej "izolacji".Lepiej żeby ściany nie zarastały czymkolwiek.To sie unormuje?Piec nie był taki ziimny 26 st.Kolego sambor jeśli chodzi o te pomkę w innym temacie bo Ty opisywałeś to moje zdarzenie to rqadzisz a pompa załączala sie dużo wyżej np.55 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie - w kotle masz ok 70-100l wody , w instalacji masz 3-4x więcej ,i wodę tą trzeba nagrzać, kocioł w fazie rozpalania oddaje mało ciepła, natomiast wytwarza dużo nie spalonych substancji smolistych oraz spalin o niskiej temp , spaliny się skraplają, substancje się osadzają na ściankach kotła i komina.

Im mniej wody na raz jest do podgrzania tym proces brudzenia kotła jest krótszy,  czyli jak nie mieszasz wody z instalacji z wodą w kotle to ten proces rozpalania i osiągnięcia temp kotła jest krótszy.

Zrób dwie próby - rozpal ze startem pompy od 30C i ze startem pompy od 55C i porównaj czasy dochodzenia do temp zadanej np 60C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok wszystko w temacie.Wielkie dzięki .Jedno mam już z głowy.A teraz temp. wygaszania ile proponujesz?Mogę zmniejszać lub zwiększać co 5 st.Minimalna to 30.wygaszania pieca oczywiście wtedy gdy przestaje pracować dmuchawa.Mam na 35 a mógłbym na ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Fajnie i zrozumiale tłumaczysz jak dla mnie .No ok to już też mamy temp.wygaszania.Lecz nurtuje mnie teraz temp.wyłączania pompy CO.Jak nastawie tak jak  proponujesz na 50 lu 55 st.przy histerezie 2 to na ile ona będzie się wyłączać.Już z góry dzięki.Kolego sambor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy chcą ustawiać histerezą na 2C, to dobre dla kotła na gaz, kotłownia to nie apteka, ustaw histerezę na 4-6C to ma sens.

Przy zadanej temperaturze - załączanie i wyłączanie jest po 1/2 wartości histerezy w górę i w dół czyli dla 50C i 4C histerezy  - 48-52C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że 45 załączenia pompy przy histerezie 4 to załączy sie 47? a wyłącz 43.A poprzednie pytanie w tym  samym poście to gdy pompa nie pracuje to woda nie wychłodzi sie  szybciej i chałupa nie wystudzi sie też szybciej?Chyba sie już pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takowych mam 2,4,6 ,8 itd.Tak teraz troche z innej mańki.Wystający kawałek wsadu kominowego około 40 cm.chce to ocieplić .Czy na tą rurę wystającą mogę nałóżyć rore PCV i w to wolne miejsce pomiędzy wkladem a torurą napchać wełny utwardzoej do ocieplania.To tak poza konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro PCV niezbyt to już lepiej taką samą rurą jak wkład tylko o większej średnicy .Tż chyba profesjonalnie.Tylko taki kawałek trudno kupić.trzeba cały metr.No ale dzięki za rady które  są dla mnie cenne i wartościowe.Fajnie ,że są jeszcze tacy ludzie jak Ty .Cierpliwi i z wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.