Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dylemat nad ustawieniami podawania peletu


Matekogon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od dłuższego czasu zastanawiam się jakie ustawienia są lepsze. Posiadam sterownik   KEY RK-2006 w którym należy ustawić  Całkowity czas cyklu podawania ( podawanie+postój), oraz w procentach czas podawania.

Zweryfikowałem sobie ile peletu podaje podajnik i poczyniłem pewne obliczenia i wnioski jakie mi się nasunęły 

Jeżeli ustawię 

10s cały cykl  i 25% podawanie to przerwy będe miał 75% czasu

jeżeli ustawię 

30s cały cykl i 25% podawanie to przerwy bedzie miał 75% czasu

Z wyliczeń wychodzi mi że w pierwszym i drugim przypadku zużyję tyle samo pelletu bo w drugim nasypie więcej ale też będzie dłużej w postoju. 

Teraz mi sie nasuwa pytanie jakie lepsze  ustawienie podawania częste po troszku  czy więcej ale rzadziej ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie jaka praca lepsza pod względem ekonomicznym 

1. ustawienie tak parametrów żeby piec pracował cały czas  ( większość czasu z mocą minimalną/podtrzymaniu)

2. ustawienie tak parametrów że po osiągnięciu zadanej temp piec się wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma zrobić swoje i się wyłączyć. Ostatnio ustawialem Ekosilvera który działał na podtrzymaniu 3 tygodnie. Spalal dużo za dużo jak na tamtą pogodę a komora spalania czarna od smoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.