Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdjęcie kotła peletowego wydzielone z KOTŁY I PALNIKI PELLETOWE - Wasze wrażenia i opinie


ylona

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę sprawdzić :) Zapakuję rurę podajnika do wiadra. Widać zawsze byłem w błędzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... A kolor wiadra ma znaczenie? Bo moja żona ma takie czerwone do mopa. Troszkę bym dostał po uszach bo drogie było ale co tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Puławiak napisał:

Czerwone zwiększy wydajność podajnika musisz zważyć dawkę. 

No to zwiększę kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Puławiak napisał:

No dobór powietrza na podstawie ciągu kominowego dozowanie łopatą przez użytkownika - precyzyjne- jedna łopata albo dwie. 

Raczej chodziło o  kocioł podajnikowy nie zasypowy .Czerwony kolor sygnalizuje niebezpieczeństwo ale też dominajcę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 5 dzień na jednym zasobniku :D ma się co prawda ku końcowi wiec zapewne jutro trzeba będzie zasypać już Barlinkiem ,z tego co zaobserwował mąż puki co to najwięcej spalamy na cwu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks zmartwię Ciebie, srebrny metalik jednak lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, ylona napisał:

Dzisiaj 5 dzień na jednym zasobniku :D ma się co prawda ku końcowi wiec …

Bardzo dobrze. Mam tylko nadzieje ze palnik nie jest podlaczony  bezposrednio do bunkra z 20-o tonowym zasypem :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chyba do nich przejdę na "kontrol" bo tam pewnie 18*C jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem - kotły z małymi zasobnikami są bardziej oszczędne bo mają mniej paliwa w zapasie i muszą je oszczędzać. Fajną teorię wymyśliłem !!!!! Zgodnie z zasadą że kotły spalą tyle ile się do nich wsypie wiec jak masz zasobnik 60 kg to spali 60 jeśli zasobnik jest 100 kg to spali 100 kg znaczy te kotły z małymi zasobnikami są oszczędniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ylona jaką masz temperaturę zadaną na kotle i do ilu stopni Ci dobija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Puławiak napisał:

Tak jak wcześniej pisałem - kotły z małymi zasobnikami są bardziej oszczędne bo mają mniej paliwa w zapasie i muszą je oszczędzać. Fajną teorię wymyśliłem !!!!! Zgodnie z zasadą że kotły spalą tyle ile się do nich wsypie wiec jak masz zasobnik 60 kg to spali 60 jeśli zasobnik jest 100 kg to spali 100 kg znaczy te kotły z małymi zasobnikami są oszczędniejsze. 

Hahaha no jest w tym jakaś logika;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od odpalenia do dzisiaj czyli przez 24 dni Laguna "opędzlowała" 270 kg (ogrzewanie i CWU). Wychodzi 11,25 kg dziennie. Sezon grzewczy rozpocząłem 23 października, domek był trochę wychłodzony i na początku aby "wygrzać" mury spalanie było większe. Teraz dziennie wychodzi około 9 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.