Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie domu a przewymiarowany kocioł


Maciejsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jest to mój pierwszy temat na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jak będę się wypytywał o najprostsze rzeczy. Mój problem z przewymiarowanym kotłem zaczął się dwa tygodnie temu. Do tej pory duże spalanie zwalałem na brak ocieplenia.Teraz jestem na ukończeniu takowego i zaczęły się kłopoty z temperaturą kotła.Mianowicie przed ociepleniem bez problemu grzałem kocioł do 58-60st i głowice na grzejnikach utrzymywały temperaturę na poziomie 22-23st. Po wykonaniu ocieplenia nie mogę podnieść temperatury kotła powyżej 45-47st bo w domu nie można wytrzymać.Dom parterowy z poddaszem,powierzchnia ogrzewana 150m2+40m2 nieogrzewany garaż i kotłownia.Grzejniki 12szt podłogówka w kuchni,łazienkach i wiatrołapie w sumie 40m2 . Piec to samoróbka skopiowana z jakiegoś "firmowego" więc parametrów nie znam dokładnie,ale po zmierzeniu powierzchni wymiennika wyszło +-2.2m2 licząc powierzchnię półek,scian bocznych i pierwszej sciany zasypu. Kocioł dolnego spalania z wymiennikiem pionowym,na obecną chwilę uzbrojony w podajnik retortowy z palnikiem rynnowym w którym palę pelletem.Podłogówka na zaworze termostatycznym 3D ustawiona na około 33st o ile wierzyć termometrowi tarczowemu, bojler 460L wpięty bezpośrednio oraz obieg grzejników również bezpośrednio .I dochodząc do meritum  mojego problemu,chciałem tutaj uzyskać informacje jak w miarę tanim sposobem mogę zarządzać ciepłem nie ograniczając temperatury kotła do tych 45st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor + termostaty na grzejnikach pomogą. Jak bufor będzie odpowiednio duży to będziesz rozpalał raz na dobę a w domu będzie stała temperatura.

Kwestia tylko dobrego instalatora który ogarnie temat. Niestety nie wszyscy mają wiedzę.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze doczytałem,kocioł jest dozbrojony w podajnik rynnowy? Jeśli tak to zawór 3d i pompa kotłowa i masz regulację temperatury na układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie ,sprawa z buforem ma się tak,że kotlownia ma niecałe 2m x 3.7m z czego pod jedną krótszą scianą jest kocioł,

pod sufitem bojler a na drugiej krótszej jest dwoje drzwi więc miejsca na bufor rzędu 800 czy 1000L nie mam a na zewnątrz przez ścianę trzeba by dobudować jakieś pomieszczenie ale to nie na ten sezon. Wiem,że zmiany w instalacji wokół kotła muszą być i teraz się wszystko sprowadza do tego jak duże i jaką kasę będę musiał przeznaczyć na graty na to zeby było dobrze.pracy instalatora  już nie liczę bo czy większa czy mniejsza przeróbka to i tak kilka stówek połknie. Myślałem o zaworze 4D sterowanym przez sterownik z siłownikiem,później o sprzęgle hydraulicznym i dwóch zaworach 3D dla podłogówki i grzejników po jednym a teraz się nad tym wszystkim zawiesiłem i nie bardzo mam pomysł w którą stronę się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłogówkę 3D z siłownikiem,a na grzejniki termostaty+pompa kotłowa.

schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przeróbka byłaby najprostsza i to mi się podoba,tylko tak się zastanawiam czy sama pompa kotłowa na trójnikach załatwi sprawę z utrzymaniem temperatury kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 19:50, Maciejsz napisał:

Taka przeróbka byłaby najprostsza i to mi się podoba,tylko tak się zastanawiam czy sama pompa kotłowa na trójnikach załatwi sprawę z utrzymaniem temperatury kotła?

Ja mam wykonaną instalację według tego schematu i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.