Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie Domu - Druga Warstwa Styropianu


pepito82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dom w którym mieszkam mam docieplony styropianem 5 cm. Tak go już kupiłem 4 lata temu.

 

Mamy zamiar odnowić elewację i zastanawiam się nad dołożeniem drugiej warstwy styropianu na istniejącą. Czy można tak robić?

 

Na istniejącej warstwie jest siatka i klej oraz złuszczająca sie farba.

 

Uważam że dom na pewno warto docieplić. Teraz ogrzewam węglem i jest relatywnie tanio, ale jak będzie konieczność przejścia na gaz lub prąd to spodziewam się dużej różnicy w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To moze ja sie podepne do tematu odnosnie ocieplenia stropu. Aktualnie mam docieplone sciany zewnetrze styropianem grafitowym 10cm. Dom byl budowany w latach 60 tych dlatego tez sa tutaj dziwne metody docieplenia zastosowane na strychu .. otoz po czesci stropu jest wysypany jakis zwir .. teraz zastanawiam sie czy trzeba go wywali czy mozna na nim polozyc normalnie welne mineralna? Druga kwestia to czy trzeba stosowac tutaj jakies folie w sensie odciac welne chociazby od podloza. Dalej jest beton i tutaj to samo pytanie co do folii.

 

Rozwazalem przez chwile zastosowanie styropianu zamiast welny jednak powierzchnia nie jest zbyt rowna wiec to odpada. Teraz odnosnie lambdy, do jakiej wartosci warto doplacic? Z tego co czytalem lepiej polozyc grubiej ta z wyzsza, niz mniej z najnizsza. Czy warstwa powiedzmy 2x15cm tej ze sredniej polki sprosta zadaniu? Jeszcze pozostaje czy wybrac rockwoola czy cos od saint gobain czyli ta zolta.

 

Mam rozumiec, ze wystarczy docieplic sam strop do sciany, a sciana wystarczy ze bedzie odcieplona od zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Przy 30-tu centymetrach między najtańszą wełną a najdroższą jest mała różnica taka że najlepsza wełna mogła by mieć 22-25cm , więc sobie policz czy lepiej wydać 7zł/m2 czy 30zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wełnę położyć bezpośrednio na tym żwirze, nie ma potrzeby go wywalać bo skoda Twojej roboty a on coś tam już izoluje. Zanim położysz na nim wełnę to sprawdź czy nie jest wilgotny.

Co do grubości wełny to ja bym dał najtańszą 2x15cm i taka grubość w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rzeczowe odpowiedzi panowie. Wiecie, wole zapytac na forum bo w sklepach to zawsze nieswiadomego klienta beda naciagac na jak najdrozsze rozwiazania .. ktore niekoniecznie sa rozsadne.

 

λ D = 0,039 W/mK bedzie ok?

 

Brac od Isovera czy Rockwool? Lub inne jesli macie opinie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam, że wełna wełnie nie równa pod względem pożarowym, chociaż w papierach mają to samo. Najlepiej na składzie uszczypnij po "waciku" każdej i wrzuć na próbę np. w palenisko w kotle. Jedna potrafi stopić się na szkło i prawie nic nie zostanie a druga najwyżej się okopci... Którą wybierzesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lambdzie 0,39 raczej sie takiej nie dostanie. Porownywalem rolke 0,39 unimaty do 0,33 supermaty .. ta druga jest taka jak opisujesz tyle, ze kosztuje 70% drozej co jest slabym interesem. Ogolnie ta unimata tak sobie wyglada, jest dosc miekka .. po zgnieceniu z 10cm robi sie 8cm.

 

Co do rockwool to jedynie wchodzi w gre megarock plus (0,39 15pln m2 150mm) Do troche lepszej toprock super (0,35 21pln m2 150mm) trzeba sporo doplacic . Pomiedzy jeszcze mozna znalezc knauf unifit (0,35 18pln m2 150mm) tylko nie wiem czy gdzies w okolicy maja. Jeszcze namierzylem ursa silver (0,39 12pln m2 150mm).

 

Dzownilem sie pytac w jedno miejsce i gosc tez polecal rockwool megarock plus - 0,39 17pln m2 150mm i chyba ja wezme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będziesz po tym chodził,to daj 2x15 cm z LMerlin 7.3 pln/m2 (0.045W/mk). Ewentualnie w sciezki komunikacyjne styro 20 cm można chodzić.Na watę żółta folia z alleolabogadrogo za 50 pln(2x50m). Efekt tani i murowany.Ja dałem na razie 1x15 cm na beton i efekty odczuwalne,druga warstwa wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panstan

 

Kiedys kupilem wlasnie z marketu Urse 0,45 .. po dwoch latach bardzo siadla i w sumie jest watpliwej jakosci. O jakich oszczednosciach tutaj mowisz .. moglbys podac jakies dane? Ile mniej czego poszlo :) Dzieki!

 

Co do styropianu to jest problem troche z krzywiznami na strychu .. przeciez nie bede tam robil wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dom w którym mieszkam mam docieplony styropianem 5 cm. Tak go już kupiłem 4 lata temu.

 

Mamy zamiar odnowić elewację i zastanawiam się nad dołożeniem drugiej warstwy styropianu na istniejącą. Czy można tak robić?

 

Na istniejącej warstwie jest siatka i klej oraz złuszczająca sie farba.

 

Uważam że dom na pewno warto docieplić. Teraz ogrzewam węglem i jest relatywnie tanio, ale jak będzie konieczność przejścia na gaz lub prąd to spodziewam się dużej różnicy w kosztach.

Oczywiście, że można.

Są na rynku systemy całe do ocieplania na ocieplenie.

Możesz też wykonać tradycyjnie ale w każdym przypadku:

- łuszcząca się farba do usunięcia,

- musisz zrobić test przyczepności nowego styropianu do istniejącego podłoża

- musisz kołkować, w tym systemie ocieplenie na ocieplenie kołki z trzpieniem stalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 12.03.2018 o 14:29, maniek76 napisał:

...I jak rozłożysz już wełnę to nakryj ją zwykłą folią np. malarską.

 

W dniu 16.03.2018 o 07:53, Panstan napisał:

...Na watę żółta folia z alleolabogadrogo za 50 pln(2x50m). Efekt tani i murowany.

 

Z tego co czytam, to bezpośrednio na wełnę leżącą od góry na stropie (dachu) można dać  wyłącznie folię o wysokiej przepuszczalności pary wodnej.  

Pierwsza lepsza folia, albo żółta folia z alle... to folie paroizolacyjne.  Te folie się daje od ciepłej, wewnętrznej strony przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.