Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa kotłowa


arturgruszeczka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w którym miejscu na schemacie mogę wstawić pompę kotłowa do dogryzanie powrotu?, i czy mogłoby to chodzić grawitacyjnie bez pompy

 

64b64ad2a8affaa39ff916b4e726a839.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkIMG_0008.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zachowaniu odpowiednich średnic rur może działać grawitacyjnie.

 

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma powrocie za zaworem czterodrogowym ?,myślałem żeby zrobić to tak żeby wstawic bajpas pomiędzy zasilaniem przed zaworem czterodrogowym a powrotem za zaworem i na tym pompę mogło by fak być?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.10.2018 o 07:56, Dragster napisał:

Przy zachowaniu odpowiednich średnic rur może działać grawitacyjnie.

 

 

Bez tytułu.png

Witam ,podłączyłem w ten sposób pompę za zaworem czterodrogowym, moje pytanie jak to wszystko podłączyć do sterownika?, to znaczy w którym miejscu wstawić czujnik powrotu i czujnik mieszacza oraz jak podłączyć pompy do sterownika .Na razie czekam na dostawę siłownika do zaworu i ustawiam go ręcznie. Podłączone mam w ten sposób że pompa Co jest wpięta w syk pompy co/ kotła a pompa na powrocie za zaworem czterodrogowym wpięta jest w styk mieszacza.Przez to pompa za zaworem ustawia mi tak jakby temperaturę powrotu a nie wyjścia na instalacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powrotu na powrocie do kotła, jak najbliżej kotła. Czujnik mieszacza za mieszaczem. Oba dobrze zaizoluj.

Pompa CO pod slot pompy CO a kotłowa jeżeli sterownik obsługuje kotłową to pod jego slot, jeżeli nie to albo na stałe do sieci lub równnolegle do pompy CO(obydwie do tego samego slotu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz żeby sterownik za Ciebie kręcił zaworem to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak zdefiniował to producent bo różnie jest nazywana - mieszająca czy kotłowa. Musisz sprawdzić w instrukcji sterownika która jest od czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pompa kotłowa to pompa CO a pompa mieszacza to pompa zaworu lub po prostu mieszacza. Doczytaj w DTRce/instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezel] Nie masz osobnego wyjścia to tak. Ale jeżeli masz to podepnij właśnie w to osobne bo wtedy sterowniki będzie ta pompę włączał tylko jak będzie powrót za zimny.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.