Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Suche powietrze przy ogrzewaniu podłogowym


Sandek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie.  Czy macie z tym problem ?  Jeśli tak, jak rozwiązaliście u Siebie tę niedogodność  ?  Do posiadaczy anhydrytu - czy szybko stygnie Wam posadzka na której są panele podłogowe, czy sterujecie tą posadzką za pomocą elektrozaworów ?  Czy w przypadku anhydrytu jest sens rozważać sterowanie podłogi elektrozaworami (zimniej w nocy, cieplej w dzień ) ?  

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem istnieje u Znajomego, twierdzi, że ma kocioł na eko.  Natomiast ja chcę zainstalować kocioł na pellet (gazu brak), jeśli ma to w ogóle jakieś znaczenie.  Do tego jestem tuż przed wylewkami więc się zastanawiam co tak naprawdę lać na tę podłogę by nie strzelić w "kolano". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka anhydrytowa dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje za 1m2 pewnie z 60zł.Oczywiście mówimy o profesjonalnej wylewce anhydrytowej np.Agillia Sols firmy Lafarge

Nie jestem zwolennikiem sterowania OP siłowniki+termostyty czyli ON/OFF Lepiej sterować pogodowo czyli czujnik zewn.zaw.3D z siłownikiem ,krzywa grzewcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a Wy macie ogrzewanie podłogowe ?    Jeśli tak, to jak u Was z wilgotnością powietrza w pomieszczeniu ?    Jeśli miałbym "tylko" obniżać temp w pomieszczeniu to chyba lepiej zwykły jastrych. 

Odpowietrznik - dlaczego aż 60 zł / mkw ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś ale na śląsku za anhydryt knauf wołają jakieś 40 zł.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 08:10, Sandek napisał:

Ok, a Wy macie ogrzewanie podłogowe ?    Jeśli tak, to jak u Was z wilgotnością powietrza w pomieszczeniu ?    Jeśli miałbym "tylko" obniżać temp w pomieszczeniu to chyba lepiej zwykły jastrych. 

Odpowietrznik - dlaczego aż 60 zł / mkw ? 

Ja prawie w 100% grzeję podłogówką i wilgotność od 40-60% czyli wzorcowa i to bez reku czy tam innych wynalazków , to najlepsza rzecz jaką zrobiłem , no i wg mnie znacznie oszczędniejsza w opale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie ma problemów z wilgotnością. U mnie też najniższą to 40%

Odnośnie kotłowni, to zasilasz jakiś duży bufor tym kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 23:34, odpowietrznik napisał:

Wylewka anhydrytowa dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje za 1m2 pewnie z 60zł.Oczywiście mówimy o profesjonalnej wylewce anhydrytowej np.Agillia Sols firmy Lafarge

Nie jestem zwolennikiem sterowania OP siłowniki+termostyty czyli ON/OFF Lepiej sterować pogodowo czyli czujnik zewn.zaw.3D z siłownikiem ,krzywa grzewcza

Dlaczego twierdzisz, że właśnie tej firmy anhydryt jest profesjonalny ?    Czyżby nie pochodził w wyniku filtracji spalin z kominów spalania węgla brunatnego, tzw. anhydryt termiczny ? ? ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.