Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotla na male mieszkanie


Rzulff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam rozwiązania na nowe mieszkanie bo aktualnie mam śmieciucha i z racji tego ze kotły na ekogroszek są mega drogie na ta chwile to wybrałem ze jednak zainwestuje chyba w kocioł gazowy. Gaz prawdopodobnie będzie dopiero za 2 lata wiec przez ten czas trzeba by palić butlami. Mieszkanie 50m2 z nieogrzewanym poddaszem, mieszkanie środkowe. 

Odsyłam do linku z kalkulacji zapotrzebowania ogrzewania. Może ktoś coś doradzi co kopic żeby to chodziło dobrze. Słyszałem ze są jakieś kotły które nie potrzebują wkładu kominowego czy jakoś tak, ale moge sie mylic. :) Piec potrzebuje do ogrzewania mieszkania i CWU oczywiście. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/70dn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz zabezpieczenie czyli ile amperów bezpieczniki i wtedy będziesz wiedział czy instalacja da radę zasilić ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie przed licznikiem. 1 faza czy 3? 16a to zabezpieczenie obwodu przed licznik trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 faza. Ogólnie stare budownictwo ale mam zamiar zmienić trochę instalacje do licznika może w tym roku bo dość dziwnie jest to zrobione i są bardzo stare kable tak mi poprzedni właściciel powiedział. Wtedy bym przeszedł ew na taryfę nocna dodatkowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16A to nie pojedziesz... To oznacza 3 kW a to wystarczy na samo ogrzewanie, żelazka już nie włączysz.

Jeżeli 1 faza to na CO i CWU 40A a to nie wiadomo czy instalacja wytrzyma.  Albo 3 fazy podciągnąć i 3x16A.

Ale o mocy przyłącza decyduje dostawca energii i do nich trzeba iść dopytać.

Wyszło Ci z wyliczenia 4800kwh czyli koszt roczny 2400zł tzn 200zł/miesięcznie za CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez 3 faz to zapomnij o grzaniu prądem. Elektrownia najwięcej dla instalacji 1 fazowej się zgodzi zabezpieczenie 25a i moc przyłączeniowa 5 kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.