Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie dmuchawą wpa 120


baggick

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę jak powinna działać dmuchawa wpa 120 ponieważ w mojej instalacji chyba coś jest nie tak a wszystkie mądre głowy które instaliwaly mój mieć nie zwracały uwagi na pewne objawy. Mianowicie na sterowaniu ręcznym dmuchawa po włączeniu i ustawieniu na 20 % mocy wogule nie startuje. Dopiero jak podkrece na sterowniku do 40 % zaczyna się bardzo powoli kręcić. Następnie jak zwiększe do 85% lub więcej to dopiero dmuchawa według mnie pracuje na prawidłowych obrotach (tzn. dmucha bardzo mocno). I teraz najciekawsze jak zmniejszam moc z tych 85% do 40% to dmuchawa pompuje zdecydowanie mocniej niż wcześniej przy tych samych 40%. Nastepnie jak zmniejsze do 20% to dmuchawa zbyt wiele nie zwalnia i nadal dmucha. Moje pytanie dlaczego dmuchawa pracuje z innymi obrotami przy tej samej mocy zadanej na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień kondensator na mocniejszy i będzie dobrze. 

Ja w WPA 07 miałem podobnie oryginalny kondensator zastąpiłem 3x mocniejszym i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem wpa 07 właśnie kondensator 2mF, na oryginalnym bardzo długo się rozkręcała a teraz jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta dmuchawa z tematu to komplet ze sterem/kotłem czy na szybko dokupiona?

Jeśli to komplet zalecany przez producenta sterownika to sprawdź czy nie ma jakiej aktualizacji softu dla lepszego wysterowania dmuchawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to komplet od producenta. Wymieniłem kondensator na taki sam jaki był wcześniej (2μF) i dmuchawa zaczęła normalnie pracować. Proszę jedynie o informację czy kondensator powinien być podłączony zgodnie z jakąś biegunowoscia. Obydwa kabelki miał jednakowego  koloru i nie było żadnych oznaczeń na korpusie. Stary kondensator miał jeden kabelek czarny a drugi brązowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.