Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pestka wiśni


Darbatt

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, dlatego niezbędna jest dobra wentylacja kotłowni (bezpieczeństwo przede wszystkim). Palni po zmontowaniu odebrany był przez autoryzowanego przedstawiciela firmy, aby mieć ważną gwarancje trzeba spełnić wszystkie wymogi te bezpieczeństwa też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cyjanowodoru czy cyjanu spalają się (utleniają) do tlenków azotu, dwutlenku węgla czy amoniaku już w temperaturze 250stopni.

Zastrzegam że informację podał mi przed chwilką kolega (chemik laborant WIM), przyznam że specjalnie się z nim kontaktowałem.

Powiedział jeszcze że oba te gazy spalają się na wolnym powietrzu różowym płomieniem z jakąś żółtą otoczką.

Wiadomo że podczas "kiszenia" opału w palniku dzieją się cuda, ale to dotyczy chyba wszystkich opałów.

Pozdrawiam kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, YaroXylen napisał:

Odnośnie cyjanowodoru czy cyjanu spalają się (utleniają) do tlenków azotu, dwutlenku węgla czy amoniaku już w temperaturze 250stopni.

 

I dlatego kilka postów wstecz sugerowałem aby palić na ostro a nie bawić sie w FL-e i inne modulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Panowie, sam zalozylem ten temat o pestce i czuję się w obowiązku wtrącić kilka uwag na ten temat, jakiś czas temu pisalem o mieszaniu pestki z pelletem w stosunku 3:1 i kipialem z radości że udało się dobrać właściwą mieszankę. Przez tydzień było ok i nagle wszystko wróciło do pierwotnego stanu, po prostu przestało się palić, za mało pestki - zarzylo się, za dużo Pestka się nie dopalala i dusila płomień, w żaden sposób nie mogłem dobrać właściwej mieszanki i ustawień. Doszedlem do wniosku że za dużo jest pestki a za mało pelletu, dalem sobie ostatnią szansę i zmieszalem pół na pół i to chyba był właściwy trop, palę w piecu już drugi tydzień i wszystko jest tak jak powinno być. Jedyny minus to to że musiałem dokupić pelletu no i to mieszanie. No ale człowiek na błędach się uczy. Pozdrawiam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ile kosztują pestki?Czy w ogóle gra jest warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji Pestka do palnika Kipi ( taki mam) nie nadaje się bardzo ciężko jest ustawić parametry spalania tak żeby było dobrze, natomiast w palniku na eko groszek, taki miałem w zeszłym roku spalala się wyśmienicie. Kupowakem po 300 zł za tonę lekko wilgotną i prawie 4 miesiące zajęło mi żeby ją wysuszyć a na końcu sprzedałem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam sobie ogladnać to - autor mniej wiecej z 1kg pestek  w bardzo prostej reakcji tworzy związek cyjanku, i wyjaśnia ile tego powstaje i jak bardzo jest trujące.  Potem pomyślcie sobie o 1 - niech choć dorobina z tych ton  w postaci dymu osiadzie potem  na waszym podwórku  na ktrórym bedą rosły warzywa i owoce które potem możecie wy albo wasze dzieci zjeść....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiśniówki nie robi się z pestek lecz jak sama nazwa wskazuje z owoców wiśni, co więcej powinny być wydrylowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pięknyroman napisał:

ale wiśniówki nie robi się z pestek lecz jak sama nazwa wskazuje z owoców wiśni, co więcej powinny być wydrylowane

Cyjanku nie robi się też z pestek wiśni, a jak widzisz można :) Oczywiście że to był żart, podstawą jest siryt.

 

8 godzin temu, HarryH napisał:

Zaiste, fermentują pestki tylko menele.

 

Zgłoś to do TVN, tylko bardziej logicznie ułóż zdanie, oni czekają na takie  news, a jak dodasz że menele faszyści z Dolnego Śląska, nagroda z radia ZET  zapewniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.