Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temperatura max obudowy pieca akumulacyjnego dynamicznego


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje, jaka jest realna dopuszczalna temperatura na tylnej i przedniej obudowie pieca akumulacyjnego dynamicznego  podczas ładowania ?

Jest to dimplex 4 kW. - zmierzyłem 98 st piec nie był naładowany na maxa  - dalej  nie próbowałem

Izolacja byla troche poszarpana - wiec podkleilem tasma alu - i ta strona alu dalem na zewnatrz od cegiel magnetyzowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wykazał trochę chęci i poszukał w necie instrukcji do tego pieca to byś wiedział max temp obudowy nie powinna przekroczyć 70C.

Inny duży producent Stiebel Eltron podaje temp max obudowy - 80C

Możliwe że masz zapchane filtry lub niesprawny wentylator nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w instrukcji że około 80 st. dlatego napisałem jaka REALNA dopuszczalna temperatura może być na obudowie ? Nie w teorii - w instrukcji, lecz w praktyce. Bo często te 2 rzeczy się rozmijają jak pokazuje życie.

Więc chciałem się dowiedzieć, bo nigdy nie miałem do czynienia z tego typu piecami, czy mogą mieć tak wysoką temp. czy to już drastyczne i niedopuszczalne przekroczenie ?

Jeżeli za wysoka temp.  - to może temperatura oddziałuję przez folię alu, którą pokleiłem izolację tylna  na obudowę ?

Filtry czyste, kratka zdemontowana i wyczyszczona,  wentylator sprawny, przed złożeniem wszystko odkurzone i przedmuchane kompresorem delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewanie się obudowy ponad normę to dla pieca dynamicznego duża starta, gdyż to jest niekontrolowana ucieczka ciepła.

Trzeba   to poprawić, w serwisie takich piecy są panele izolacyjne , trzeba je wymienić  i po sprawie

Inną możliwością jest to że piec podczas ładowania piec nagrzewa się do zbyt wysokiej temperatury - czyli coś nie tak z wewnętrznym regulatorem ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.