Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uciekająca ciepła woda,pomocy !


tombloch

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. jak powstrzymać ciepłą wodę,żeby  nie uciekała do pionów od CO (na grzejniki).Ciepła woda ucieka powrotem od bojlera  do instalacji Co po wygaśnięciu pieca.Dotychczas walczę z tym tak że jak piec wygasa to zamykam zaworem kulowym powrót od bojlera i wtedy ciepła woda w bojlerze się utrzymuje, jak tylko odkręcam zawór kulowy ciepła woda z bojlera się traci w instalacji CO. Wrzucam parę zdjęć .Proszę o porady i z góry dziękuję

100_2693.JPG

100_2694.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaworu zwrotnego na zasilaniu bojlera.Do sprawdzenia sterowanie pompy cwu temp zał i wył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zwrotny nic tu nie da,bo woda ucieka powrotem a nie na zasilaniu.Odnośnie pompy cwu to pompa przestaje pracować jak nabije 45 stopni na bojlerze. Trochę poczytałem na forum i znalazłem coś odnośnie syfonu,tylko ze taki syfon ludzie robili na zasilaniu, a u mnie musiałbym zrobić na powrocie ? czy dobrze rozumiem ? Jakieś rady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tombloch napisał:

zawór zwrotny nic tu nie da,bo woda ucieka powrotem a nie na zasilaniu.

Co ma piernik do wiatraka?

jak jest zaw zwrotny to nie ważne w którym miejscu w obiegu to tak samo działa - nie pozwala na odwrotny przepływ wodyPS

PS

Co szkodzi dać zaw zwrotny na powrocie? - efekt ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dokładnie kiedyś miałem ten sam problem i wtedy Ty @sambor doradziłeś mi z zaworem i śmiga do dziś. Ciepła woda do rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi więc wytłumaczyć co da zawór zwrotny jednokierunkowy w moim układzie (proszę się przyjrzeć zdjęciu) skoro ciepła woda która mi ucieka powrotem do pieca płynie zgodnie z kierunkiem w którym zawór miałby być. Zawór zwrotny puszcza wodę w jednym kierunku tylko więc gdy dam go na powrocie tak jak radzicie to i tak nie będzie działał bo woda która mi ucieka powrotem płynie zgodnie z kierunkiem powrotu do pieca.  Duża czerwona strzałka to kierunek w którym ucieka mi ciepła woda,wiec na przykładzie zdjęcia proszę mi wyjaśnić jak potraficie gdzie niby miałby być ten zawór żeby trzymało ciepła wodę w bojlerze.Z góry dziękuje za porady.

100_2693.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

 

a ja pomijam już sam fakt że ten bojler co ty masz ja też mam a przynajmniej podobny i one mizerne ocieplenie mają tak że nawet zakręcanie obydwóch zaworów powoduje ucieczkę ciepła . teraz rzucone mam byle jak na to wełnę 15cm i pod nią jest tak samo ciepło jak w bojlerze prawie parzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tombroch dostajesz dobre rady co do zawory zwrotnego a ty dalej dyskutujesz. Skoro wiesz lepiej to nie zawracaj nam gitary.

By ci ciepła woda nie uciekała jedynie zz ci pomoże. Nie ma znaczenia czy zamontujesz go na zasilaniu czy na powrocie z bojlera.

 

Edyta

Fizyki nie oszukasz.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i sedno sprawy.Krótka i treściwa odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że najlepiej zastosować ZZ sprężynkowy. Klapkowy niestety u mnie się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 07:56, tombloch napisał:

zawór zwrotny nic tu nie da,bo woda ucieka powrotem a nie na zasilaniu.Odnośnie pompy cwu to pompa przestaje pracować jak nabije 45 stopni na bojlerze. Trochę poczytałem na forum i znalazłem coś odnośnie syfonu,tylko ze taki syfon ludzie robili na zasilaniu, a u mnie musiałbym zrobić na powrocie ? czy dobrze rozumiem ? Jakieś rady ?

 

 

A co robi pompa cwu jeżeli temperatura wody spada poniżej 45 stopni?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Zdecyduję się na montaż zaworu zwrotnego sprężynowego z mosiężnym grzybkiem, ale możecie na przykładzie mojego zdjęcia narysować w którym mniej więcej miejscu najlepiej go wstawić aby powstrzymać ucieczke ciepłej wody z bojlera do układu CO.

 

 

Odnośnie forumowicza VAV . gdy piec jest ciepły sterownik załącza pompę , a gdy  temp na piecu jest niższa  niż temp zadanej w sterowniku to pompa się nie załącza ale woda i tak krąży grawitacyjnie do układu CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tombloch napisał:

witam ponownie,dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Zdecyduję się na montaż zaworu zwrotnego sprężynowego z mosiężnym grzybkiem, ale możecie na przykładzie mojego zdjęcia narysować w którym mniej więcej miejscu najlepiej go wstawić aby powstrzymać ucieczke ciepłej wody z bojlera do układu

Obojętnie gdzie wstawisz czy zasilanie czy powrót byle z kierunkiem przepływu.Grawitacja nie pozwoli na przepływ,ale pompa już tak a w szczególności taka super wilo:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.