Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jeden piec dwa domy


Daro222

Rekomendowane odpowiedzi

Szacunkowo   20 - 25kw powinno wystarczyć . Wpisz dane domów będziesz wiedział dokładniej http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... znam taki przypadek i rozwiązanie przypadło mi do gustu. W kolejnych sezonach (jesień, zima, wiosna) grzewczych "wspólnicy" grzali sezon przemiennie. Jeden palił, drugi się lenił. Za ewentualne różnice odpowiadała tylko pogoda (wola nieba) , czyli odpadało liczenie kto ile włożył pracy i wyłożył pieniędzy. Jedyny rygor, to trzymanie umówionej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mozna dodac rozliczenie za CWU. Jeden i drugi bedzie lal wody bo co mi tam jak i tak po polowie - wszelkie oszczednosci zezre glupota.

Jesli potraficie sie dogadac na 15lat do przodu to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupio zapytam, jak macie zamiar dzielic obowiazki, u kogo kotlownia, i jak podzielicie koszty??

Jeden piec dwa domy czy to się opłaca domy są położone 2m od siebie czy jeden piec da rade ogrzać powierzchnia całkowita dwóch domów to 230 m2 są ocieplone 10 cm styropianem


Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PioBin napisał:

Jesli potraficie sie dogadac na 15lat do przodu to warto.

Rzeczywiście jeśli to tylko możliwe, najlepiej będzie JUŻ przygotować instalację i miejsca na kotłownię do możliwości osobnego działania. Wspólne ogrzewanie może przynieć jakieś oszczędności i trochę więcej luzu, ale ...... jak się poróżnicie, któryś sprzeda, konieczna będzie przeróbka ze wszystkimi problemami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba domy są moje problemu z podziałem obowiązków nie będzie w jednym z domów był piec kaflowy i pożerał bardzo duźo opału i bardzo się brudziło przy podkładaniu dlatego chcę połączyć w jeden piec żeby też na opale zaoszczędzić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.