Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zestawy termostatyczne


pozytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam instalację centralnego ogrzewania otwartą ze zbiornikiem wyrównawczym na kocioł węglowy. Na parterze domu posiadam grzejniki stare żeberkowe oraz w niektórych pomieszczeniach na piętrze (tak na prawdę to nie wiem jaki jest to rodzaj grzejników, na górze i dole grzejnika są dwie większe rury, które połączone są mniejszymi rurkami, a pomiędzy tymi rurkami wygięta jest blacha). 

Natomiast w kilku pomieszczeniach na piętrze mam grzejniki aluminiowy członowe. 

Problem jest taki, że mam duże różnice temperatur w pomieszczeniach. Być może te grzejniki aluminiowe mam za mocne i może je zmniejszę, ale na razie chciałbym zamontować na nich zawór termostatyczny oraz głowicę (a dokładnie pewnie zestaw, czyli + zawór odcinający na powrocie). 

Grzejniki aluminiowe są boczne zasilane. Jakie zawory i głowice powinienem kupić do tych grzejników aluminiowych? Zacząłem czytać i szukać, ale multum różnych zaworów termostatycznych. 

Do tych starych grzejników pewnie nie ma sensu zakładać zaworów i głowic? 

 

Wiem że w przypadku takiej instalacji zastosowanie termostatów jest wątpliwe, ale muszę założyć bo czasami w sypialni mam 25 stopni a w innych pomieszczeniach 18-19...

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje jak w załączniku.Dobra jakość za rozsądną cenę.http://allegro.pl/danfoss-glowica-5115-zawor-ra-n-1-2-prosty-click-i7389181136.html Zawór powrotny dowolny,nie ma większego znaczenia.Zawór zasilający prosty albo kątowy w zależności od podejścia do danego grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba mieć czym kryzować. Można przy pomocy zaworów ale w sytuacji gdy są różne grzejniki nie będzie to łatwe i mogą wystąpić szumy jeśli instalacja pracuje na pompie(nie piszesz o tym). Jeżeli jest pompa to zestaw podany przez odpowietrznika jest ok - jest on z nastawą wstępną i przy jej pomocy ustawisz odpowiedni przepływ na grzejniku. Jeżeli instalacja jest grawitacyjna to musisz kupić inne zawory- o zwiekszonym przepływie, niestety droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.