Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w zasobniku podczas grzania tylko CWU


skrzypekps

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz chciałem zobaczyć jak się grzeje CWU ekogroszkiem poza sezonem grzewczym. Wsypałem  woreczek i po kilku dniach otwieram zasobnik a tam mokro aż wilgoć paruje.

Skąd tyle wilgoci ??

Ekogroszek stosunkowo suchy (worki foliowe w ciepłej kotłowni po otworzeniu suche). Co prawda wilgotność wg producenta do 10% czyli z 10 kg 1 litr wody i tak myślę czy teraz gdy piec chodzi bardzo wolno to dosusza się te 10 % wody, ale tak pewnie byłoby u wszystkich. W zimę było bezproblemowo. Jeszce myślę czy przypadkiem dmuchawa nie pompuje tzw. dosuszaczem wilgotnego powietrza i ono się wytrąca w zasobniku.

Proszę o poradę co może być nie tak.

Dziś zamknąłem dosuszanie (czyli dopuszczanie powietrza do zasobnika) oraz włożyłem do zasobnika pochłaniacz wilgoci na ścinakach.  Do tego zważyłem 1 worek 25,01 kg, otworzyłem i dosuszam. Jeśli okaże się mokry to powinna się znacznie waga zmniejszyć bo z tego co widzę po zasobniku to jakby szklankę wody do niego wlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, skrzypekps napisał:

Proszę o poradę co może być nie tak.

Żeby dosuszanie działało, musi działać dmuchawa. A na samo CWU to pewnie więcej leży niż pracuje. Do tego temp podajnika wyższa niż w zimie i podgrzewająca niezbyt suchy opał i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę potwierdzasz moje przypuszczenia... fakt przy niskich obrotach wentylatora dosuszanie jest mało efektywne, a podajnik faktycznie ciepły. Myślę czy nawet jakby był suchy wg parametrów producenta tzn. do 10 % to i tak w worku 25 kg jest 2,5 litra wody i  tak jak piszesz taki węgiel też będzie się dosuszał i wytrącał wodę, a że zbiornik szczelny to i woda nie ma gdzie odparować i wszytsko się kisi na ściankach. Czyli na lato wychodzi na to idealnie suchy ekogroszek musi być. Przesuszę na słońcu woreczek i jeszcze raz sprawdzę co się będzie działo.

Myślę czy jest jakiś materiał który odprowadzi parę poza zbiornik np. przez dodatkowy otwór a nie wpuści do niego powietrza (coś  ala membrana paroprzepuszczalna)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysuszyłem opalarką całość (zasobnik i rurę) i wrzuciłem woreczek ekogroszku, który miałem w workach jutowych z listopada 2017 r. i efekt taki, że znowu mokro. Może mniej, ale jednak. Wychodzi na to, że CWU w mojej kotłowni to nie dobry pomysł. W zimę ani grama wilgoci z tego groszku miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem dopływu świeżego powietrza za zbiornikiem albo wyjście na zbiornik?

Grzeję u siebie CWU groszkiem w trybie letnim i zbiornik jest suchy mimo to iż nie mam tu dosuszania.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.