Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym domu 1 piętrowym chcę zrobić ogrzewanie podłogowe na parterze oraz w 2 łazienkach na piętrze.

Czy jest możliwe wykonanie takiej instalacji na 1 pompie obiegowej? Czy muszą być 2 pompy na parter i piętro.?

Pokoje na piętrze będą na grzejnikach płytowych. Powierzchnia do grzania podłogowego: parter - 140m2, piętro 16m2 w 2 pomieszczeniach.

Piec - pellet+ eko groszek oraz solar.

 

Proszę o sugestie jak to zrobić aby działało :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja chciałbym założyć też ogrzewanie podłogowe na parterze.

Moja instalacja wyglądała by tak że jeden pion i parter podłogówka a pietro grzejniki.

Na podłogówkę mysle zastosować rozdzielacz TECE (przepływomierze, termostaty, układ mieszająco pompowy) Do tego też automatyka sterowania (termostaty etc)

Piętro z innego rozdzielacza (zwykłego) rurami PEX do grzejników.

Kotłownia miała by jedną pompę dla ogólnego systemu CO, wytwarzała by ciśnienie w sytemie.

Druga pompa w systemie CWU. Piec zasypowy firmy HEF (sterowanie pompami CO i CWU)

Zbiornik 400 litrów na CWU i przyszłościowo solary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ mieszający TC bardzo dobry wybór nie jest tani ale jak dobrze poszukasz to możesz kupić w przyzwoitej cenie, taki układ zasili Ci podłogówkę na parterze i piętrze ale musisz koniecznie założyć odpowietrzniki na piętrze od pętli podłogówki ,układ ten posiada pompę mieszającą ukłsad podłogówki , ale wymaga ładowania pompy z pieca więc pompa która będzie na grzejniki może też zasilać ten układ , wiec będziesz miał w sumie dwie pompy + pompa na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o wykonaniu takiego projektu ogrzewania podłogowego.

 

1 spust z pieca

2 przelew ze zbiornika wyrównawczego

3 odpowietrzniki

4 termostat ograniczający do ogr. podłogowego

5 zbiornik wyrównawczy

6 rozdzielacz do ogrzewania podłogowego z grupą mieszająco - pompową

7 rozdzielacz dla kaloryferów

 

Do tego systemu ogrzewania podłogowego chciałbym wykorzystać automatykę firmy TECE

Termostaty w pokojach sterujące siłownikami termostatycznymi na rozdzielaczu (firmy TECE)

Na grzejnikach termostaty

Nie wiem tylko czy zastosować w tej okoliczności zawór czterodrożny czy tylko trójdrożny.

Czy w ogóle jest konieczny gdy na ogrzewaniu podłogowym zastosujemy grupę mieszająco - pompową.

Poza tym czy pompa systemu CO nie będzie kolidowała z systemem ogrzewania podłogowego.

Słyszałem że przy używaniu systemów solarnych pojawia się problem z nadmiarem „energii” (CWU)

W związku z tym zastanawiam się jak wykorzystać nadmiar CWU. Zbiornik CWU to 400l.

Myślałem o systemie cyrkulacji CWU

post-17589-1282587347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.