Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji co cwu- prośba o sprawdzenie i doradzenie


marcinp1984

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko stwierdzić, jakieś powietrze jest gdzieś na pewno ;]

Czyli śrubunek lekko poluzuję tylko kiedy to dokręcić do oporu? Tylko ni bardzo rozumiem gdzie przy tym zaworze 3D to zrobić.

Zawór 3D jest normalny pod siłownik ale póki co siłownik jeszcze nie jest założony więc można ręcznie kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaw 3-D jest na siłownik a termostatyczny to przekręć go tak aby był max otwarty w stronę pompy i wtedy przez pompę możesz odpowietrzyć .

Śrubunek na pompie poluzuj aż zacznie cieknąć woda.

Ja TZM 3-D zawsze robię na śrubunkach aby uniknąć kłopotów z odpowietrzaniem a ew wymianą zaw 3-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zwykła pompa ma to pokrętło do odpowietrzania (bo ją póki co ma jako pompę mieszającą później pójdzie na bojler) o tyle ta energooszczędna ibo beta nie ma już nic czym by można było ją odpowietrzyć.

Tak więc jak zacznie cieknąć zakręcę :)

Też założyłem śrubunki aby w przyszłości uniknąć rozbierania połowy instalacji :)

A jeśli ogólnie to wina powietrza to może warto od razu odkręcić odpowietrzniki na grzejnikach?

Za jakieś dwie godzinki sprawdzę i zobaczę jakie będą efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzniki na grzejnikach to obowiązkowo, ale pod kontrolą

Ta śruba na pompie starego typu to tylko odpowietrzenie samej pompy a nie instalacji, w pompach nowego typu jest  odpowiedni bieg na którym pompa się sama odpowietrza.

To trzeba sprawdzić w instrukcji pompy.

Warto też sprawdzić sitko przed pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wszystko będzie ok :) Jak tylko odkręcę odpowietrznik przy jakimś grzejniku to powietrze zapierdziela jak cholera i wtedy przez zbiornik się już przestaje przelewać tylko wszystko idzie na grzejnik. Przy starej instalacji i grawitacji takich kombinacji nie było ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instalacja bez problemu się odpowietrzyła przy odkręcaniu odpowietrzników na grzejnikach i wtedy nie było problemu z przelewaniem wody przez zbiornik wyrównawczy. Kocioł odpalony 3 dni temu i wygląda na to, że wszystko pięknie działa :)  

Sambor tak jak mówiłeś ta pompa 25/40 chyba daje radę więc pewnie zakupię jeszcze jedną taką samą do ochrony powrotu bo teraz mam zwykłą. Początkowo kiedy włączyłem ją w tryb auto adept, żeby sprawdzić jak się ustawi to waliła maksymalną mocą więc miałem obawy, że może jednak być za mała. Ten tryb przy moim sterowniku i tak nie ma sensu bo wyszłoby chyba z tego pomieszanie z poplątaniem skoro pompa steruje sama sobą a sterownik pompą. Włączyłem na 3 bieg i nie było problemu z dogrzaniem grzejników, zmieniłem na 2 i żadnej różnicy. Kto wie może na pierwszym nie byłoby też problemu. Każdy grzejnik ładnie grzeje nawet ten 28 żeberkowy. Praktycznie nie czuje się różnicy temperatury na początku grzejnika i na jego końcu. Zobaczymy jak przyjdzie zima ale skoro teraz to ruszyło to chyba ruszy i w mrozy :)

Jedyne czego jeszcze nie testowałem to zaworu 3D i siłownika. Póki co był maksymalnie otwarty. Siłownika nawet nie udało mi się włączyć ale też nie miałem zbyt dużo czasu aby nad tym posiedzieć. Jak będę miał problemy to może znajdzie się tu jakiś spec od tych tematów :)

Póki co dziękuje bardzo wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.