Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł - Sas, Tekla, Stalmark?


MarcinPa

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się natomiast, że nie mam dostępu do gazu ziemnego.

Dlatego drodzy forumowicze - o kotłach moich poproszę, jeśli można.

Dziękuję

Proszę bardzo.

Do nowych domów z ogrzewaniem podłogowym najekonomiczniejsze z pelletowych to kotły kondensacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co jakaś tam pompa ciepła.

Ale trzeba zaznaczyć że to kotły z nierdzewki.

http://www.ogrzewaniedomu.ekoszok.pl/interfire-lazar-kondensacyjny-kociol-na-pellet-p-36.html

 

A ten drugi to hybryda.

Kocioł Pellematic Smart_e oferuje  zaopatrzenie budynku mieszkalnego w prąd i ciepło z pelletu. Podczas produkcji prądu z pelletu powstaje również ciepło wykorzystywane do produckji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Prąd produkowany jest przez zintegrowany z kotłem silnik Stirlinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Lazar Inter Fire - jest super, jednak nieco zbyt kosztowny.

Zastanawiam się jeszcze nad EG Pellet 10kw. 320l. - mogę go mieć za 15tys - spełnia on wszystkie moje wymagania.

Z innej strony Stalmark EkoSilver 14kw mam za 10300zł. - jeśli dołożę sondę i moduł internetowy to wyjdzie jakieś 12.5 - 13tys. Tylko te 14 kw. - chyba to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jak najmniejszy i jak najdroższy a najlepiej jak by ze swych odchodów jeszcze produkował pellet to w tedy superr. 

 

Weź kocioł w palnik samoczyszczący . Chyba Cie stać na to by, po dwóch tygodniach wysypać z popielnika popiół . dosypać pellet do zasobnika . no i dla utrzymania sprawności kotła ręcznie szczotką drapnąć ścianki wymiennika. Czy to takie trudne. 

Unikaj rozwiązań gdzie serwis za Ciebie wszystko robi o chyba , że Cię na to stać to i wysypie popiół za jakiś czasz. 

Nie wierz w bzdury typu blacha kwasówka wytrzyma wszystko a na dodatek Cię przeżyję. To mit i niech takim pozostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam stoję przed wyborem i stanęło na Lazar interfire cena katalogowa spora ale idzie sie dogadać i cena bedzie sporo mniejsza,dlaczego ten cały z nierdzewny na plus niskie temp pracy u mnie przy podlogowkach spoko,nie potrzebuje zabezpieczenia termicznego zaworów mieszających co daje porównywalne ceny z instalacja,boli cena wkładu kominowego około 2,3tys ale wracając do tematu na twoim miejscu wybrałbym kominek peletowy mały zgrabny z płaszczem wodnym bo do 80m ciezko bedzie znaleźć kocioł co który byłby odpowiedni pamietaj ze poleciała jak i pompy niewolno przewymiarowac-kupujemy to poto by w miarę tanio ogrzewać ,pompa ciepła tez jest spoko o ile nie bedziesz chajcowal za mocno to w opłatach tez bedzie dobrze

 

Dodam jeszcze jedno zobacz budowę pieców i dowiedz sie cos na ten temat bo wiele pieców ma standardowa budowę i założony tylko palnik peletowy z tego co wiem defro ma alfę lazar sf i inter,i jeszcze eg ale tam był montowany podajnik retortowy moze to zmienili bo potrzebował peletu naprawdę wysokiej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak wielu w tym  temacie stoję przed wyborem kotła na pellet , od  2 tygodni zbieram  informacje na  w/w temat.

Dom ocieplony  240m2  + garaż 80m2

Na dzień dzisiejszy  moje typy to Kostrzewa   EEI Pellets 24 kW   13.3tyś zł     rewelacyjny palnik  chyba najlepszy na rynku ,pali bez problemu  wszelkiego rodzaju  tani pellet , mechaniczne czyszczenie i zmienna geometria nadmuchu podczas spalania to główne atuty tego palnika  .  Wadą tego kotła jest to że  przy kożystaniu z taniego pelletu  będziemy musieli częściej  czyścić wymiennik  ciepła (w sezonie grzewczym raz w miesiacu ) a część sadzy z tej operacji wybierać z umiejscowionej z tyłu pieca  wyczystki  .

 

Stalmark EKO SILVER 24kW   13.2tyś zł To jedyny kocioł z automatycznym  czyszczeniem  wymiennika ciepła w tej cenie , palnik również z automatycznym czyszczeniem mechanicznym daje sobie radę z każdym słabej jakości pelletem  oraz  spiekach jakie po nim zostają.  Cała sadza z wymiennika  ciepła automatycznie ląduje w popielniku , brak potrzeby gimastyki na kolanach przy wyczystkach z tyłu pieca.

 

Dodam na koniec że na dzień dzisiejszy przeglądnąłem  oferty  co najmnie  kilkunastu  kotłów od  5 producentów , i jak narazie mój faworyt to  Stalmark EKO Silver  ,powód  oczywisty   ... najmniej przy nim roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek33K napisał:

   rewelacyjny palnik  chyba najlepszy na rynku ,pali bez problemu  wszelkiego rodzaju  tani pellet , mechaniczne czyszczenie i zmienna geometria nadmuchu podczas spalania to główne atuty tego palnika  . 

Nam nadzieję że wiesz co piszesz i nie jest to reklama.

2 godziny temu, Marek33K napisał:

a część sadzy z tej operacji wybierać z umiejscowionej z tyłu pieca  wyczystki  .

Ale rewelacja to jednak nie jest - skąd sadza w kotle kl5 z "rewelacyjnym palnikiem", chyba że o takie właśnie rewelacje jak sadza idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor

 

Jak dasz blondynce pustej w łeb najlepsze sportowe  Audi  RS  to  ona  go  *** przy trzecim zakręcie  inna blondynka powie że  to  było  kulawe  auto że na zakręcie nie utrzymało kierunku jazdy.

Palnik VG od  Kostrzewy jest jak narazie bezkonkurencyjny  , wedle mojej wiedzy żaden inny  palnik nie zmienia geometri nadmuchu spalanego pelletu . To nie są wprawdzie  jakieś ogromne  różnice  porównując dla przykładu do  bardzo dobrego palnika  DFRO  Biopel  ale w/w nadmuch  palniku  VG przynajmniej w teori powinien lepiej spalać pellet poniżej mocy nominalnej kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Visitor1230 napisał:

W dobrym kotle pelletowym nie wystepuje cos takiego jak sadza

Jak zwał tak zwał  , Ja widziałem  coś  co przypominało sadzę  w kotłach za ponad  18tyś zł  , tak naprawdę bez  zaawansowanej elektroniki i kilku czujników w tym sondy  lambda   spalanie w  kotłach o których tu rozprawiamy  jest  dość często  przypadkowe.

Niejako przy okazji   ,  jeżeli ktoś z was posiada jakieś  informacje o  palniku zastosowanym w  : Stalmark EKO SILVER 24kW proszę o  zapodanie tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.