Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze Centralne Ogrzewanie-Jak Się Do Tego Zabrać,na Co Zwrócić Uwagę,koszty...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To żależy jak operator hajcuje.

To 3kw na CWU niepotrzebne.

Daj link.

To 10kw to przy średniej dobowej -20 czego w Polsce nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to było przy -16 zdaje się.

Bez grzania wody 7kW wychodziło.

Czytam teraz wątek wklejony przez kolegę wyżej i można powiedzieć,że temat jest podobny do mojego.

Mieszkanie podobne metrażowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyślesz ten link czy nie?
A w przeciętny dzień zimy moc wyjdzie ci mniej niż 5 kw i kisimy kocioł=powódź smoły i lawina sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,bo też po co? :)

Możesz mieć rację.

W zasadzie dom nieocieplony,góra i dół nie jest ogrzewana i ocieplona do tego drugi pokój ma z dwóch stron ścianę od podwórka.

Dziwne,że koledze z tematu,który teraz czytam polecili 10kW na metraż trochę większy plus 5 grzejników.

 

Myślę jeszcze co zamiast centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jakie jest zapotrzebowanie ciepło w przeciętny dzień zimy.

A i nie miej później pretensji,że powódź smoły i lawina sadzy.

Ja cię ostrzegałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie się nie dziwię bo rodzice mają pół domu na dole na całej szerokości plus piwnica i górne mieszkania nie są aktualnie zamieszkałe,więc zapotrzebowanie na ciepło jest duże.

Ile taki piec kaflowy może mieć kW?

W dużym uproszczeniu policz ile m2 scian grzejnych bez góry taki piec ma i do przeliczenia weź 0.5 kw na 1m2 powierzchni grzejnej pieca kaflowego,obstawiam mniej niż 2 kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kaflowy to może mieć i 25 i 30 kw,żależy od intensywności hajcowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę - nie przejmuj się , 8kW to musi być na pewno, z resztą nie zawsze musisz palić na full.

A później skąd ten smog hym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tajne

Oczywiście nikt pretensji do nikogo mieć nie będzie.

Myślę jeszcze nad ustawieniem piecy elektrycznych do pokoi a w kuchni by został ten piec co do tej pory do ogrzania wody i do robienia obiadków :D

Dziękuję i doceniam Waszą pomoc.

 

W dużym uproszczeniu policz ile m2 scian grzejnych bez góry taki piec ma i do przeliczenia weź 0.5 kw na 1m2 powierzchni grzejnej pieca kaflowego,obstawiam mniej niż 2 kw

Według tego wyjdzie mi niecałe 5kW bez wody użytkowej.

@sambor

Jestem już na 13 stronie tematu i w zasadzie nic się nie dowiedziałem.

Najgorsze jest to,że coraz bardziej przeraża mnie to centralne bo ono nie jest dla mnie a i nie wiem czy rodzice sobie poradzą-jeszcze trochę i emeryci :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kaflowy to może mieć i 25 i 30 kw,żależy od intensywności hajcowania.

taka może byc moc paleniska,przyjmuje sie,że na te 2 kw przy paleniu 1-2h powinno naładować piec na 8-12 h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

@beehold61

Taki kocioł właśnie oglądałem-cena mi odpowiada.

A Ty jaki kocioł masz,jak typ-górny/dolny?

@tajne

Łączna powierzchnia nie licząc kuchni ani łazienki to 45m2 plus ciepła woda użytkowa.

Ewentualnie mogę pomyśleć na dołożeniu grzejnika do łazienki,ale wtedy i tak zbyt wiele się nie zmieni.

Bo montowanie grzejnika w pomieszczeniu,gdzie będzie stał piec chybw nie ma sensu?

Ja mam właśnie defro dlatego mogę go śmiało polecić , ja mam 20kw na 120m2 i jest dwa razy za mocny po dociepleniu domu ale dalej jest sterowalny bezproblemowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Poczytam to co wrzucił sambor.

Tak się zastanawiam czemu nie opłaca się robić centralnego?

Wiele osób ma mniejsze mieszkania i centralne mają.

W takim razie jaki metraż musiałbym mieć i ile grzejników by miało to sens?

Ja ci odpowiem , ludzie po prostu o 3/4 rzeczy nie wiedzą zwłaszcza ciut starsi , teraz byle klimą kanałową czy duosplitem oopędzisz mieszkanie za połowę ceny węgla i kosztów instalacji CO ale jak ktoś jest przyzwyczajony do starych rozwiązań co nic nie zrobisz , tak to jest i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berhold61

Tutaj masz rację,niestety niewiedza kosztuje.

Patrzę właśnie jakieś inne rozwiązanie.

Może piece akumulacyjne albo klima,nie wiem.

Po prostu nie chcę wtopić pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja osobiście szedłbym w klimę kanałową teraz , u ciebie sprawdziłby się duosplit , jedna jednostka pod sufitem schowana w jednym pokoju druga w drugim i święty spoków piec akumulacyjny ma sprawność 1 czyli bierzesz kw masz kw natomiast klimy bierze ci 1 kw a oddaje 3,5 czasem 4,5 kw ciepła zależnie od typu oraz temp zewnętrznej , ludzi ogrzewają stale kanałówką i średni pobór prądu jest na poziomie 180-250wat , bo tylko ubytki uzupełnia , masz pilot zaprogramujesz ile chcesz jak chcesz , możesz wyjechać na miesiąc w największe mrozy i po przyjeździe nie masz porozrywanych rur od mrozu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o pieco kuchniach?

Nawet w tym temacie była wzmianka o tym,ale zbyt pochopnie stwierdziłem by dać sobie z tym spokój-stare pieco kuchnie nie są warte polecenia,ale te nowsze,firmowe może mają sens?

Patrzyłem też klimatyzację split,ale wychodzi na to,że zimą ona nie wyrabia a też rachunki za prąd są niemałe.

Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3100 pln. jestes pewny,że żaden zdun nie wybuduje ci czegoś takiego taniej? wymiennik na wymiar np z www.grimmet.com.pl , kilkanascie cegieł szamotowych,kafle używane lub cegła klinkier. gdy ja budowałem swoją kuchnię (bez wężownicy co prawda) materiał kosztował mnie ok 400 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panstan

Śmiem twierdzić,że żaden zdun w mojej okolicy nie wybuduje mi nic taniej-licząc z materiałem i wymiennikiem.

A czemu tak uważam?

Uważam tak,ponieważ w zeszłym roku za przestawienie kaflaka zapłaciłem coś koło 3tys-4 dni roboty jak dobrze pamiętam.

 

Jest tam jeszcze kuchnia 6-8kW i chyba tę bym kupił-ruszt zima/lato,cena 2700zł

Sprawność 70%

Innej alternatywy jyż chyba nie ma.

Tylko szukam opinii na jej temat a tego jest jak na lekarstwo.

Co Wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Właśnie czytałem temat chyba tutaj na forum o tym defro i niestety były jakieś problemy konstrukcyjne-od dołu powietrze się dostawało czy coś takiego.

Czytałem również o kalvis i jak do tej pory nie spotkałem się ze złą opinią,co nie oznacza,że takich nie ma.

Trudno jest podjąć decyzję komuś kto się nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ciężko jest doradzić w ciemno wg marek, Kalvis ma dobrą opinię, ale to kotły głównie na drewno 

Ja wiem że w mieszkaniu piecokuchna jest lepsza gdyż nie ma problemu z przepisami.

Temat powinieneś prowadzić dwutorowo - najpierw instalacja a niezależnie od niej samo źródło ciepła.

W potencjalnej piecokuchni ważny jest wymiennik - powinien być tak zbudowany aby spaliny od razu nie szły w komin, oczywiście wymiary, moc i wygląd też są ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.