Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans Air 21 Kw Opinie Posiadaczy I Nie Tylko


PunkRock1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z tym iż w niedługim czasie mają wycofać kotły zasypowe ze sprzedaży, noszę się z zamiarem wymiany swojego Camino 3/8 z 1984 roku na kocioł Setlans AIR 21 kW.

 

W domu mieszkam niecały rok, pierwszy sezon grzewczy w moim życiu obsługuje za pomocą tego poczciwego żeliwniaczka ogrzewając CO i CWU.

 

Po zmianie kotła Camino zostawię zakonserwowany jako rezerwowy.

 

Pytanie swoje kieruje do użytkowników kotła Setlans AIR 21kW. Jak wam się sprawuje ? Jak z jego obsługą? Co ogrzewacie ? Z jaką instalacją współpracuje?

 

Ten przypasował mi najbardziej ponieważ mogę w nim palić metodą od góry, jest oryginalne wyposażony w Kierownicę powietrza Wtórnego, mogę też zastosować w nim posiadany i używany przeze mnie  w tej chwili miarkownik OK System Unister z panelem Control.

 

Posiadam starą instalację CO z grubymi rurami, górne grzanie. Wszystko na grawitacji. I w instalację nie chce zbytnio ingerować bo działa poprawnie (poza dwoma grzejnikami którymi lada dzień ma zająć się hydraulik - kryzowanie zaworów) W kotle opalam węglem typu kostka z Makoszowy.

 

Do ogrzania 140 m2 powierzchni użytkowej + 70 metrów nieogrzewanej piwnicy i 70 metrów nieogrzewanego strychu w domu z lat 70 tych. Dom nie ocieplony, okna plastikowe (poza piwnicą i strychem) Grzejniki aluminiowe. Strop jest ocieplony supremą, na wiosnę chcę tam położyć wełnę.

 

W tej chwili na jednym zasypie 25 kg węgla przy temp na kotle 62-67 *C osiągam stałopalność na poziomie 10-12 godzin z temp. w domu w granicach 20 - 22*C

 

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie otrzymałem żadnych wskazówek, porad ani opinii więc postanowiłem zostać w tym temacie przodownikiem. Zaryzykowałem - miesiąc temu zamówiłem dziś już  u mnie. Czekam na stabilniejszą pogodę, i zabieram się za wymianę kociołka. Wrażenia opiszę w tym temacie - może komuś się przyda.

 

kociolek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.