Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twin Bio Luxury 24 Kw. Ustawienia


Renia

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też dam wykres z Blackstara dla równowagi

Screenshot_20200502-135030.png

 

Przecież to wszystko zależy ile ogrzewasz, jaki jest dom, instalacja, ile stopni w domu i najważniejsze, gdzie mieszkasz. Porównać spalanie to ja se mogę z moim sąsiadem, inaczej to jest bez sensu. Macie przykład np. @RadoRado który ogrzewa 300m2 a ma w układzie 60 litrów wody + kocioł i dla przykładu moja chata gdzie mam 280m2 użytkowych, ogrzewam 150m2 na grubych rurach gdzie w instalacji mam 300l. Kto ma więcej wody do zagrzania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tutaj te 250m2 ale okazuje się że w kwietniu właściciele doszli do wniosku że wypala trochę zrobionego drzewa do kominka dlatego takie szarpane i nie równe dni. Ogólnie fajnie się sprawdza stworzenie poziomów mocy o co namawiam @eliks nie przegrzewanie domu lub po przegrzaniu zejście na 12-15% mocy i czekanie na spadek temperatury fajnie się sprawdza ewentualnie wygaszenie po przekroczeniu temperatury granicznej. Nie potrzeba grzać zlad od zera. Zerknąłem w podsumowanie 211kg. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider i eliks dziękuję.

Wydaje mi się, że miałem wyższe spalanie ze względu na to że kocioł na siłę wychładzał mi dom. Nocą chodziła pompa i w obieg dawała zimną wodę by schłodzić do zadanej nocnej temperatury.  Także raczej nie jest źle - drewno mnie też sporo kosztowało i trzeba było co chwilę zaglądać ;-).

Mam pytanie. Ten palnik VG rzeczywiście doskonale się czyści ze spieków?. Dla spokoju na zeszłą zimę kupiłem tak mi się wydaje lepszy pellet. Tylko czy warto przepłacać. Obecnie czyszczenie na poziomie 98 proc zapopielenia odbywa się odkurzaczem a palnika w środku nie czyszczę bo nie ma potrzeby.

 

Edytowane przez PiotrSza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam drogich forumowiczów

Pisze w temacie kotła Twin Bio

Czy jest możliwe ze po dłuższym wyłączeniu (ok 6mcy) po włączeniu zasilania na wyswietlaczu estyma wyswietla sie cały czas komunikat: modulacja

w instrukcji estymy doczytałem: Palnik pracuje z mocą modulowaną

czy ktoś coś więcej może w tym temacie powiedzieć ?

Edytowane przez lukaszek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.