Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Spalinowy I Gazowy Koło Siebie...


cmatix

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązać lub czym przedłużyć i który komin. Mam mianowicie taki problem że są oba wyloty kominów koło siebie. Jeszcze gazem nie grzeje ale widze że jak dogrzewam teraz kozą to z komina spalinowego kominkowego zalatuje dym do wylotu i czerpni od pieca gazowego , a kiedy on będzie pracował to piec gazowy kondensacyjny na bank wyłapie nieczyste powietrze i wejdzie w tryb awaryjny lub sie automatycznie wyłaczy.
Moje pytanie jak ew. przedłużyć komin od kominka czy wystarczy przedłużenie ocieplonego stalowego komina ok 0,5-0,7m + strażak czy lepiej przedłużyć komin od pieca gazowego kondensata lub ew. czy istnieje kątowe wyjście z komina dla pieca kazowego.
Zdjęcie komina w załączniku

post-76020-0-43812600-1516563027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie ruszał no może poza tym strażakiem którego żeś zamontowałam nie wiadomo no co.

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tam tylko była  założony daszek  by  nie  lał  deszcz  do   środka  komina, ale to jest  sciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz nam gdzie ty masz czerpie zamontowana że ci zaciąga nią spalony. Nie mów że na dachu.

Sorry ale nie bardzo rozumiem problem.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz nam gdzie ty masz czerpie zamontowana że ci zaciąga nią spalony. Nie mów że na dachu.

Sorry ale nie bardzo rozumiem problem.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Dołączyłem   nowe   zdjęcie   , może dużo się nie różni ale widać   drugie  wyjście  kominowe, bo na  wcześniejszym  malując   strzałę  zamalowałem

post-76020-0-78926700-1516573238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin z 2 przewodami spalinowymi/dymowymi jest zrozumiały ale co ma do tego czerpnia i gdzie ją masz? Czerpnia to miejsce gdzie jest zasypane powietrze np do urządzeń grzewczych czy też do wentylacji.

No i teraz pytanie gdzie masz ja usytuowaną?

U mnie też są 2 przewody domowe ale czerpnie mam zlokalizowaną na dole. Nie odnotowałem jeszcze sytuacji kiedy by to zaciągało mi spaliny. No chyba że to sąsiad tak zadymi że świata nie widać.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin z 2 przewodami spalinowymi/dymowymi jest zrozumiały ale co ma do tego czerpnia i gdzie ją masz? Czerpnia to miejsce gdzie jest zasypane powietrze np do urządzeń grzewczych czy też do wentylacji.

No i teraz pytanie gdzie masz ja usytuowaną?

U mnie też są 2 przewody domowe ale czerpnie mam zlokalizowaną na dole. Nie odnotowałem jeszcze sytuacji kiedy by to zaciągało mi spaliny. No chyba że to sąsiad tak zadymi że świata nie widać.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Chyba sie nie  rozumiemy.

Pierwszy  komin  który jest  na zdjęciu, po  lewej  stronie  ma  szacht  wentylacyjny a w  nim  rura  dwuścienna 80/125 do pieca  kondensacyjnego.Po prawej  stronie  jest  komin  do kominka   który będzie miał  czarpnie  przy  fundamencie  na  dole  a  wylot na górze, n atym  samym  poziomie  co  piec  gazowy. Jak wiemy  piec  gazowy  kondensacyjny   czerpie  powietrze  od góry przez  rure  dwuścienną. I tu jest taka  sytuacja  kiedy  zapale w  kominku na dole  to   spaliny  wylatują  na  górze z  komina  i  widać  jak  nosi  dym  w  strone  komina  i  czerpni  do   pieca  gazowego ( pieca  jeszcze nie mam założonego) .  ale  już widać  że  kiedy  będe  sobie  palił  delikatnie  w  kominku  to  spaliny na  górze  będą  zanieczyszczały  spaliny  dla  pieca  gazowego  który  będzie   podgrzewał  naprzykład   wode  użytkową.  Co  na  bank  będzie  powodowało  że  elektronika  w  piecu  gazowym  będzie  wyłapywała  zanieczyszczone powietrze  i  na  bank  piec  będzie  wchodził w tryb  awaryjny  lub  nie  będzie  pracował.    Mam  nadzieje  ze  to  wyjaśnia  sprawe  co  do opisu  sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem - może trzeba przerobić system kominowy i czerpnię powietrza dać przez ścianę pomieszczenia z kotłem.

 

PS

Pozdrowienia dla projektanta takiego pomysłu.

No  nie chce  rury  wystającej   centralnie   na  wprost  wejścia  do domu. Myslałem jeszcze  czy nie  było by  szansy   przed  samym wylotem ją  skierować  pod  kątem  by  był  wylot i  czerpnia  jak by z  boku   a  komin   spalinowy  od  kominka przedłużyć  o 0,5m   kwasówką  ocieploną   o takie  coś  nakładane    http://allegro.pl/przedluzenie-komina-izolowane-fi-200-0-5m-wegiel-i5694015419.html?fromVariant=5693945188   można  nawet  co  5 czy 10  lat  wymienić  jak  go  zje  a  jest   łatwo  wymienialne  bo  tylko  nakładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  no  czerpnia wychodzi  nad  kominem z  10-12cm    a  wyżej  jest  wylot  spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to wymyśliłeś i robiłeś czy to czyjaś wesoła twórczość?

Już było by lepiej jakbyś ta czerpie zrobił 30cm powyżej blachy. Zrób to tak by miało ręce i nogi czyli czerpnia przed ścianę. A tą co masz sobie odpuść.

 

Co do wystawienia rury. Musi ona być dobrze przymocowana. W przeciwnym razie przy silnych wiatrach może się urwać i zrobić komuś krzywdę.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu  komina  to   taki  pomysł  firmy  projektowej   i tak   wszyscy maja  w  projektach z102 i z102 gp.

Będe w sobote  na budowie  wyjde na  dach   zrobie  dokładne  zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki z boku  są  wentylacyjne  do   okapu w  kuchni  + do  wentylacji  kuchnia-salon.

Zastanawiam się  czy  lepiej przedłużyć  komin  spalinowy  od  kominka  rurą  stalową ocieplaną  ok 0,5 lub 0,7m,  czylepiej   zdjąć  daszek z   przewodu  spalinowego  od  gazu  i  jego przedłużyć o podobne  długości.

post-76020-0-76846000-1517138603_thumb.jpg

post-76020-0-68664600-1517138609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli   przedłużyć  czymś  takim   1m  komin  spalinowy  od  kominka.

http://www.sklepkominex.pl/przedluzenie-komina-1metr-fi-180-p-466.html

Na  spalinowym od  gazowego jest  dosłownie taki malutki  daszek  a  ja tylko  założyłem  taki  większy  bo  zacinało mi  tam  wode  do śkotłowni  a  piec  będzie  montowany  koło lipca  i  wtedy  go   zdejme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój problem to nie umiejscowienie wyjścia kominów a ich wysokość ponad kalenicę dachu. przy wiatrach od drugiej strony wiatr się "zagina" dusząc ciąg kominowy i ten który aktualnie pracuje (jest cieplejszy) jest wpychany do komina który stoi.stąd smrody w kotłowni.Należy wyciągnąć wyjścia kominów ponad kalenice poprzez nadstawki na kominach ŻADNYCH strażaków, wiatraków itd. Żaden kominiarz ci tego nie dopuści do użytku.Komin gazowy powinien mieć daszek aby nie padało do środka.przy kominie węglowym może ale nie musi.Komin wentylacyjny może mieć daszek,strażaka pod warunkiem że z dala od kominów opałowych.

powodzenia

kazimip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz co ty gadasz. Komin nie musi wstawać ponad kalenice.

Kominiarz też co nie wejdzie na taki wysoki komin. Wszystko zależy jaka jest odległość od kalenicy, kąt nachylenia dachu i jego wysokość od strony kalenicy.

Tu problemem jest zaciąganie powietrza zaraz obok wylotu.

Ktoś nie zrozumiał tego jak powinno to działać.

 

Osobiście mam tak zbudowany komin i kominiarz nie miał co do niego zastrzeżeń.

Spalin mi nie zaciąga.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki z boku są wentylacyjne do okapu w kuchni + do wentylacji kuchnia-salon.

Zastanawiam się czy lepiej przedłużyć komin spalinowy od kominka rurą stalową ocieplaną ok 0,5 lub 0,7m, czylepiej zdjąć daszek z przewodu spalinowego od gazu i jego przedłużyć o podobne długości.

Ja bym dorobił kratki wentylacyjne w kominie do kotła i zrobił mu zasys powietrza przez kratki (spod płyty dachowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz co ty gadasz. Komin nie musi wstawać ponad kalenice.

Kominiarz też co nie wejdzie na taki wysoki komin. Wszystko zależy jaka jest odległość od kalenicy, kąt nachylenia dachu i jego wysokość od strony kalenicy.

Tu problemem jest zaciąganie powietrza zaraz obok wylotu.

Tu mnie "Kazimip" nie  przeraził  bo   zajechał się  troche  z  opisem.

Komin od  strony  kalenicy ma  ok 100cm  od  strony  rynny ok  140cm  , kąt  dachu 36stp,    początek  komina od  kalenicy  150-160.  Dach  wschód-zachód. Na  początek   zamontuje  przedłużenie  komina  spalinowego od   kominka  o ok 0,7m  i  zobacze  co się  bedzie  działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.