Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Deflektor spalin


fax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanie odnośnie Linga Combi 23kW a konkretnie deflektora spalin.Pale w tym kote pierwszy sezon od października zeszłego roku ostatnio zauważyłem że deflektor jakby się "rozwarstwiał" tzn jakby wypalał się,boję się że jeszcze trochę i z deflektora który był gruby na ponad 1cm zostanie deflektor grubości żyletki albo w ogóle sie rozleci!! Czy ktoś miał podobne przypadki? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy to podlega gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) boję się że jeszcze trochę i z deflektora który był gruby na ponad 1cm zostanie deflektor grubości żyletki albo w ogóle sie rozleci!

Deflektor się zużywa, raczej nie podlega gwarancji. Chociaż, kto wie. Ja właśnie zamówiłem sobie drugi, na wszelki wypadek - niech sobie poleży na półce w kotłowni. Bo do "zejścia" starego to mam jeszcze daleko. Natomiast, jeśli chodzi o twój, to nie powinien wypalić się po kilku miesiącach.

 

Może masz za ostry płomień?

 

PS. Szkoda, że nie otworzyłeś nowego tematu pt. "Deflektor" - to w końcu dotyczy wszystkich. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy deflektor kosztuje około 70 zł.

 

No właśnie, jak zmniejszyć płomień i nie wpaść w niedopałki. Jak masz szyber na full, to możesz spróbować szybrem. Jeśli szyber już jest na 1/2, to nie powinieneś go ruszać. Zresztą ta manipulacja szybrem to tylko wtedy jak jest dobry ciąg w kominie. W przeciwnym razie - pozostaje dmuchawa. Ale jeśli są niedopałki, to zmniejszając nadmuch trzeba wydłużyć czas przerw, wtedy spada moc...I efekt domina. Zmiana jednego parametru pociąga za sobą konieczność korekty innych. Nie ma na to dobrej rady, poza jedną - dłubać pomału i cierpliwie...

 

PS U mnie też płomień ostry, ale deflektor dwa lata wytrzyma. Wliczam go w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

70zł nie drogo chyba będę musiał zamówić

Szyber otwarty w 80% a więc jutro go przymknę troche i zobaczę czy to coś da,jęsli chodzi o dmuchawę i ustawienia to troche się o tym naczytałem na tym forum i wiem że nie łatwo dobrać optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

PS. Szkoda, że nie otworzyłeś nowego tematu pt. "Deflektor" - to w końcu dotyczy wszystkich. Pozdr.

Wątek deflektora wydzieliłem.

 

U mnie deflektor w deflektorze uległo awarii mocowanie. Sam deflektor też był już (po 2-2,5 roku) dość mocno "sfatygowany" - nie była to już powierzchnia zaokrąglona tylko praktycznie płaska, stąd zamiast dospawać urwany hak kupiłem nowy deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Co do deflektora spalin dostałem drugi gratis na gwarancji od Klimosza,starego zostawię jeszcze na kolejny sezon bo pewnie tyle wytrzyma nowy niech leży i czeka.No i tak po sezonie grzewczym na kocioł nie narzekam poza tym deflektorem wszystko Ok.Chce teraz palić tylko na CWu wyłączyłem pompe CO a zawór mieszający ustawiłem na zero i trochę sie martwię...temperatura ustawiona na CWU to 25stopni a na kotle cały czas 80-85stopni chyba za dużo martwię się żeby się woda nie zagotowała itp. Koledzy jak ustawić sterownik żeby tem. była mniejsza co mozna w takiej sytuacji zrobić??Proszę o rady

 

pozdro michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Dzięki stosowaniu deflektora płomienie nie uderzają bezpośrednio w wymiennik nad paleniskiem lecz są rozproszone na wszystkie strony. Niestety mają one to do siebie, że przy zbyt dużym nadmuchu szybko się zużywają. Kotły mogą pracować bez ale to znacznie skraca ich żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.