Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko komfort 15kw


Krzysiek29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam takie pytanie posiadam kocioł jak w temacie interesuje mnie czy jest sens montażu modułu wifi? kocioł na ekogroszek sterownik K1PV4, zawodów 4d bez siłownika instalacja 100% grzejnikowa z głowicami termostatycznymi. Pytam z ciekawości ponieważ często wyjeżdżam za granicę a żona zostaje z dziećmi w Polsce wiadomo sezon zimowy. czy montaż tego modułu są mi kontrolę i wiedzę na temat pieca na odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to 3 sezon, działa. Oprócz ekranu, który wrzuciłem, dostajesz komunikaty o ewentualnych alarmach. Dodatkowo możesz sobie podejrzeć historię parametrów. Sam często jeżdżę i jednak daje to spokój ducha, gdy spojrzysz, że wszystko działa i ile jest jeszcze węgla w zasobniku.

Na https://emodul.pl/ możesz sobie zerknąć mniej więcej jak to działa w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wiecej mnie nie ma jak jestem ale nie widze w tym wiekszego sensu. Moze gdyby rejestrowalo dane ze sterownika… i wykres kreslilo to jakies +/- wnioski z ustawien a tak to w razie awarii i tak nikt kotla nie ruszy beze mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czasami jakiś jest problem mnie nie ma w domu a żona nie do końca wie jak mi ma wytłumaczyć albo co zrobić wtedy ewentualnie.mohe ja pokierować albo sam to zrobić zdalnie🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HarryH napisał:

No przecież kreśli wykres


A to ok! 
 

1 minutę temu, Krzysiek29 napisał:

Bo czasami jakiś jest problem mnie nie ma w domu a żona nie do końca wie jak mi ma wytłumaczyć albo co zrobić wtedy ewentualnie.mohe ja pokierować albo sam to zrobić zdalnie🤔

Jakbys konkretnie podal co to za problem na przyklad?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nigdy mi się z kotłem nie stało, ale o ile wiem alarmu skasować się nie da i trybu ręcznego nie ma. Resztę można ustawiać, łącznie z menu serwis. Można też ustawiać tygodniówkę dla kotła i cwu. Gdybyś miał siłownik zaworu, też można nim sterować. 

Ogólnie uważam, że to dobrze wydane 6 stów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki wlasnej:

- uszkodzony czujnik CO (zdalnie nic nie zrobisz), trza wymienic - gwarancja.

- uszkodzony przewod hallotronu (zdalnie nie wymienisz) - mozna co prawda przelaczyc na opcje bez ale jak wytlumaczysz zonie co ma klikac tez przelaczy - gwarancja.


- zablokowany slimak, brak opalu itd. (zdalnie nic nie zrobisz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam reduktor ABM, który sam się odblokowuje. Jak dotąd skutecznie, widzę tylko ślad 1 takiej akcji w alarmach.

SmartSelect_20211018-003036_eModul.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi zdalne sterowanie przydaje się szczególnie w miesiącach wiosennych i jesiennych, kiedy w nocy jest jeszcze zimno ale w dzień robi się ciepło i mogę zdalnie przełączyć na tryb letni, żeby nie przegrzewać domu.  Brakuje mi takiej funkcji w sterowniku K1PV4, żeby powyżej pewnej temperatury zewnętrznej przełączył na tryb letni i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To tylko kwestia ceny, rozwiązań zdalnego sterowania jest multum, wystarczy odpowiedni interfejs. W domu Bluetooth, na zewnątrz dostęp do Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.