Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecocondens Crystal Ii-25 Vs Gold Plus Vs Immergas Victrix Exa 28 1 Erp


PanKazimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie stworzyć nowy temat, bo może więcej osób stoi przed takim dylematem.

 

poszukuję kotła do mieszkania w kamienicy 100m2, 2 funkcje, wiszący. Po pomocy forumowiczów i rozmowach z instatlatorami na placu boju pozostały:

 

1 - TERMET ECOCONDENS CRYSTAL II-25 (4000zł)

2 - TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS (3800zł)

2 - IMMERGAS VICTRIX EXA 28 1 ERP (3900zł)

 

jak widać wszystkie są z podobnej półki cenowej. W mieście (Wrocław) więcej jest serwisantów TERMETa, ale Immergas też ma tu swoje przedstawicielstwo.

 

Który polecacie, który odradzacie i dlaczego. Czymś się różnią ?Tylko prośba o konstruktywne uwagi, a nie typu "bierz X, bo dobry"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że PK nie ufa instalatorom  nowy post. kotły z klasy średniej niższej( prawie jak samochody) 3 działają 10 szt bez awaryjnie!! termeta może kiedyś w końcu założę ale na razie każdy chce immerasa victrixa kilent nasz pan Panie Kazimierzu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ufa bo

1) sam się na tym nie zna

2) wszyscy doradzają to co chcą sprzedać, a nie to co powinienem kupić

3) Najpierw chciałem Aristona, zacząłem czytać po forach - piszą, że strasznie awaryjne i nie ma serwisantów. No to stwierdziłem Immersgas - dzwonię po instalatorach

- panie nie kupuj Immergas kup pan Termet, tani, tanie części, łatwo dostępne... no dobra to sprawdzam serwisantów Termetu. Dzwonię do trzech:

- Zajmujemy się różnymi piecami, ale kupuj pan Termet! i juz mam kupować, ale sprawdziłem jeszcze tych serwisantów - okazuje się, że są z jednej firmy. No to dzwonię to innego instalatora z polecenia

- panie nie kupuj pan Termeta! na co odpowiadam, że przecież fajny jest bo ma dużo tanich części... na co słyszę, że "zastanów się pan dlaczego są tak łatwo dostępne - bo Termet jest strasznie awaryjny i cały czas są w obiegu". No to co pan proponujesz? bierz pan Junkersa. ok chcę wziąć junkersa, ale znów dzwonię do konkurencji o opinię

- panie masz pan za długi komin (13 metrów) Junkersy sobie z tym nie poradzą, bierz pan PWHC! patrzę na PWHC - drogo, nie stać mnie. No to przychodzi myśl - pierwsza myśl najlepsza bierz Aristona. Szukam jeszcze tylko serwis aristona we Wrocławiu - jest 5 osób. dzwonię do pierszego - panie ja jestem serwisantem Aristona, ale tylko do kotłów atmosferycznych, do kondensacyjnych jest we Wrocławiu tylko dwóch. Oj, myślę sobie, to nie dobrze. czyli nie Ariston, Pytam wśród znajomych o kogoś od kotłów, dostaję człowieka z polecenia

- Panie ludzie kupują kotły za 4-5 tysięcy a potem narzekają, że im coś nie działa. Dobry kocioł to taki od 7 tysięcy wzwyż. No to się z panem rozstałem. Szukam nowego serwisanta - pytam o kocioł ma być skuteczny i cichy

- Najlepiej niech pan weźmie Termet, ok, dogaduje szczegóły i słyszę, że w zasadzie to Termety są głośnie, aha to fajnie że został mi polecony. ale co tam niech będzie, jaki polecacie taki i taki. ok W między czasie przychodzi jeszcze jeden gość - proszę o wycenę podał trzy z czego dwa których nie robi - myśle oho - nareszcie ktoś kto doradza nie chcąc sprzedać. Wybrał właśnie Termet i Immergas - podpytuję jeszcze o tego Termeta, co mi panowie wcześniej polecili...

- no generalnie to polecili panu kocioł, który zalega tylko w magazynach i już go nie produkują - będzie miał pan problemy z częściami. Myślę - podpytam jeszcze na forum... i oto jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kazimierzu, z tych wszystkich podanych wybrałbym Termet Ecocondens Gold Plus 25. moc min 3kW, moc max dla CWU 27 kW. Immergas moc min 5,5kW, nie będzie komfortowo przy CO. Ja mam kocioł z mocą min 4,3kW przy 78m2 i to jest jeszcze za duża. Teraz żałuję, że nie kupiłem tego golda, tylko termeta większego. A kocioł nie jest głośny, jak pracuje z mocą min, to praktycznie go nie słychać. Tylko musi pan przypilnować instalatora, aby zakres modulacji ustawił od min, bo kotły mają standardowo ustawione od 30% mocy znamionowej, a to jakieś 7,4kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem laikiem, ale z moich dwu miesięcznych obserwacji wynika, iż:

  • na kotle z mniejszą mocą min. w okresach przejściowych będzie Pan w stanie utrzymać niższą temp zasilania,
  • kocioł nie będzie taktował (pracował cyklicznie) - pewnie zna Pan to zjawisko z poprzedniego kotła
  • jeśli grzejniki będą cały czas ciepłe nawet przy niższej temp zasilania to odczucie ciepła w mieszkaniu będzie lepsze (promieniowanie od grzejników)
  • ekonomia, mniejsze zużycie gazu przy mniejszej mocy min, większy odzysk temp. z kondensatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi.

 

Mam jeszcze pytanie do znawców TERMET i Immergas. W sieci znalazłem takie uwagi co do kotłów. Prosiłbym o ustosunkowanie się do nich - zwykły wymysł czy coś jest na rzeczy (oczywiście w odniesieniu do omawianych kotłów)

 

TERMET

1.niedostępny czujnik przegrzewu - wbudowany w wymiennik - cena czujnika ponad 1000zł

2. Przy zapowietrzeniu wymiennika, wymiennik zwyczajnie sobie....pęknie. Przy kiepskiej wiedzy serwisantów mogą źle ustawić podnoszenie pompy elektronicznej na zbyt mały przepływ, a w efekcie wymiennik się zakamieni i ...pęknie. 

3.głośna praca - Strasznie głośno pracuje przy grzaniu cwu

4.utrzymywanie temperatury w obiegu jest na zasadzie włącz/wyłącz - brak utrzymywania poprzez płynną modulację 

 

- regularnie się przegrzewa

- wymiana  wymiennika - 1700zł

- padły sterowniki

 

Immergas

1. płyta sterująca (brak możliwości naprawy tylko wymiana 1800 zł)

2. bezpiecznik termiczny wymiennika - część niewymienna. Konieczna wymiana całego wymiennika za 2500,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców założyłem Trenera Ecocondens Godl Plus 25kW.

Jak dla mnie to kocioł głośny nie jest. Grzeje dobrze. Czy oszczędnie? Się okaże.

Generalnie są Państwo zadowoleni.

A czy się będzie psuł? Trudno, każdy może się popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem brać Golda ale w ostatniej chwili zdecydowałem się na Silvera, pisałem maila do Termeta i bardzo znaczącej różnicy podobno nie ma, Silver ma bardziej rozbudowany sterownik od golda, komunikacja open therm, fajny regulator pokojowy Easy remote.modulacja od 3kwh działa znakomicie, cicho pracuje. Jak na razie mogę polecić, ale to dopiero pierwszy sezon będzie teraz, co będzie dalej zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego czy możesz coś więcej napisać na temat tego kociołka??

Przymierzam się właśnie do jego zakupu, obecnie palę węglem a z kotłami gazowymi nigdy nie miałem doczynienia.

Niestety co hydraulik i sprzedawca to każdy poleca inny kocioł i jeszcze nikt dwa razy nie polecił tego samego, był już junkers, vailant, wiesman, dietrich, jakiś termagen generalnie każdy super przez osobę polecającą a pozostałe negują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo zainstalowalem silverów i odpukac ale nie moge zlego slowa o nich powiedziec. Są oszczędne, wedlug mnie glosne nie sa, proste w obsludze.Jedyny minus to taki ze aby ustawic krzywa grzewcza trzeba wejsc w ustawienia serwisowe a instrukcja dla serwisu jest trudno dostepna choc takowa posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór kotła zależy też od rodzaju instalacji,czy tylko grzejniki czy grzejniki i podłogówka.Ewentualnie jak ma być podgrzewana ciepła woda użytkowa czy przepływowo czy zasobnik

 

Ciepła woda z zasobnika, nowy budynek, ściany gazobeton 15cm styro, poddasze 25-30cm piany pur.

Głównie grzejniki, podłogówka dodatko (są też grzejniki) w łazience, wiatrołapie oraz kuchni.

Instalacja zamknięta, osobne rozdzielacze oraz pompy grzejniki/podłogóka

Śmieciuch drugi sezon chodzi w zamkniętej instalacji - dla swojego większego bezpieczeństwa pompy podłączone są pod ups aby piec bezpiecznie mógł wygasnąć a pompy mu w tym bezpiecznie pomogły. Ale tematem jest piec gazowy a nie śmieciuch więc nie komentujmy tego :) Po założeniu gazowego śmieciuch będzie odcięty zaworami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.