Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas Victrix Exa 28 1 ERP


iGryfff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania gdzie zamontowany jest kocioł Victrix EXA 28 1 ERP. przed sezonem grzewczym chcielibyśmy sie wywiedzieć jak najoszczędniej zatroszczyć się o ogrzewanie. Powierzchnia mieszkania 48m2. Czy warto dokupić jakiś zewnętrzny termostat, czujnik temperatury, sterownik który będzie zawiadywał piecem? Jeżeli tak to jaki do tego modelu?

Będę wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł immergasa struję nim sterownikiem pokojowym jaki kupiłem do zestawu wraz z kotłem , jest to Tybox 137 bezprzewodowy(ja polecam bo można ustawić bardzo niską histerezę np 0,2 stopnia)

Do kotłów kondensacyjnych polecany jest czujnik pogodowy tak aby kocioł dostosowywał grzanie pomieszczeń do warunków zewnętrznych w immergasie łatwo i tanio można zrobić zamiennik czujnika pogodowego potrzeba do tego puszki elektrycznej , kawałka przewodu 2 żyłowego i sensor KTY81/110.

Tak poza tym to każdy sterownik się nada, a najlepiej jest jak kocioł chodzi jak najdłużej na jak najniższej temperaturze.

Troszę się zamotałem z tym pisaniem ale myślę że  pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzałka odpowietrznik, dzięki za zainteresowanie postem.... ino nie bardzo rozumiem o czym piszesz :)... wywnioskowałem jedynie, że panowie wstawili sprzęt wydajnością przekraczający potrzeby.... to chyba nieźle, że mocniejszy niż za słaby???

a drygent?? - to ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem i douczyłem się.... rozumiem, że może włączać się i wyłączać co trochę. to staje się mało ekonomiczne.. :( Twoim zdaniem zainstalowanie termostatu poprawi coś czy bez różnicy?... wiesz mieszkanie kupione z piecem w komplecie a póki nie ma zimy działam żeby to miało ręce i nogi i to niedrogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam taki sam piec. Zaczął się sezon grzewczy, i wg mnie piec zużywa sporo gazu jak na powierzchnię, którą ogrzewa. Zastanawiam się jak zoptymalizować jego prace. Czy rzeczywiście sterownik może wprowadzić wyraźne zmiany w redukcji kosztów ogrzewania? Biorę poprawkę na to, że obecnie korzystam z butli 33kg na propan butan (zużycie gazu będzie większe). Dom ma 150m2, ogrzewamy połowę tej powierzchni ze względu na koszty (zamieszkujemy i tak tylko parter). Mamy podłogówkę, ale wydawało mi się, że zużycie gazu jest dużo większe, chodzą tylko grzejniki. Ostatecznie, jeszcze mrozów nie ma, a nam wychodzi 170zł na tydzień (jedna butla). Grzejniki ledwo ciepłe ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.