Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal Fach Smart Eko Plus 15Kw


Harryman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem kotła jak w temacie. Na czym owo nieszczęście polega? 

 

- w trybie pracy temperatura spalin w czopuchu sięga 220 stopni i to przy najniższych parametrach jakie udało mi się ustawić, bez zapadania się kopczyka z opałem

- jak kocioł zacznie ładować CWU i pracować trochę pod większym obciążeniem to bez trudu zaczyna przekraczać 280 stopni, co automatycznie powoduje alarm w sterowniku (że niby należy kocioł wyczyścić). Na nastawach fabrycznych potrafił nawet wyjść ponad 320 stopni co już totalnie kończyło się katastrofą w postaci komunikatu "awaria czujnika spalin". 

- przyrost sadzy w kotle przekroczył moje wyobrażenie o tym, jak bardzo zasyfić może się kocioł - czegoś takiego nie miałem okazji zaobserwować nawet w najgorszych kopciuchach opalanych miałem, a z paleniem w kopciuchach to akurat doświadczenia mam sporo

 

Bazując na danych technicznych ze strony oraz tym co obserwuję w kotłowni - prawdopodobnie dla wszystkich wariantów mocy (15, 20, 25 kW) będziemy mieli ten sam palnik ekoenergii. (15-25kW wg. instrukcji którą dostałem razem z kotłem). Próbuję zrozumieć jak można uzależnić moc kotła wyłącznie od powierzchni wymiennika, ale tak jak przyrost sadzy - nie mieści się to w granicach mojej wyobraźni. To już chyba lepiej było mi wziąć tego 25-kilowatowego smoka, z większym wymiennikiem miałbym chociaż lepszą sprawność. 

W kwestii sadzy muszę jeszcze zrobić test na innym opale, bo od tego pewnie sporo zależy. W tej chwili używam retopala.

 

Wyżaliłem się, więc czas na pytanie:

- co zrobić żeby było dobrze, a nic nie kosztowało? 

 

Z tym samym pytaniem zamierzam zwrócić się do producenta kotła, ale będę zdziwiony jeśli otrzymam propozycję satysfakcjonującego rozwiązania.

 

ps. gwoli uzupełnienia informacji:

- CO zasilane przez zawór 4D

- temp. zadana kotła 62 st., histereza 2st.

- obliczone ze strony internetowej zapotrzebowanie wychodziło koło 11-12kW łącznie z CWU

- sterownik metal-fach silver czyli pionier-elektryk (300). Podawanie w trybie pracy przy 100% 2s/10s. Nadmuch przy 100% to 5%, a przy 60% (najczęściej używana moc) 2%.

- nie chciałem kupować kotła przez internet no i masz babo placek

 

Posiadam kocioł Smart Eko 15kW a w nim palnik ekoenergia 15-25 kW .... niestety.

 

Moje ustawienia:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24030-sprawdzony-eko-groszek/?view=findpost&p=356865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nicedrain - polecam wywalić ten fabryczny deflektor i trochę poeksperymentować w tej materii (jest gdzieś cały temat o deflektorach). Z moich obserwacji wynika, że te cegły szamotowe są zbyt nisko i kocioł produkuje przez to więcej sadzy. 

 

Po ostatnim czyszczeniu przy tych silnych mrozach zaobserwowałem, że po pierwszej fazie pracy kotła na ściankach pojawił się piękny biały nalot. Wychodziłoby, że spalanie jest takie do jakiego dążyłem. Niestety po kilku cyklach podtrzymania w kotle robi się ciemno i wracam do punktu walki z sadzą. Przewymiarowanie boli bardziej niż sądziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.