Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal fach smart eko 20kw


KubasM

Rekomendowane odpowiedzi

To kocioł na groch a ty palisz pelletem?

Jak tak to ciężko ci będzie prawidłowo i ekonomicznie spalać Pellet ale nie jest to niemożliwe.

Jaki tam jest palnik? Retorta obrotowa? Ma dysze powietrza wtórnego?

Kocioł ma zabezpieczenia typu strażak?

Przy paleniu pelletem w retorcie trzeba podawać częściej a mniej niż przy paleniu grochem.

Druga sprawa to kwestia instalacji. Daj schemat i zdjęcia instalacji i kotła. Ustawienia jakie masz.

Jak zapewniasz ochronę powrotu? 40 to trochę mało.

Jak nie podasz więcej informacji ciężko będzie ci pomoc. Poszukaj był kiedyś wątek o paleniu pelletem w retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na groch ale tez i na pellet retorta nie jest obrotowa jest kwadratowa ma chyba dysze bo nadmuch sie ustawia dodatkowo ostatnio ja uszczelnialem steruje zaworem 4d na grzejniki 40c i powrot ok45 pokojowke odlaczylem w celu ustawienia pieca. Teraz patrze za 12godzin zjadl mi 15kg. 

IMG_20191108_164134.jpg

IMG_20191108_164148.jpg

IMG_20191108_164206.jpg

IMG_20191108_164224.jpg

IMG_20191108_164241.jpg

IMG_20191108_164245.jpg

IMG_20191108_164250.jpg

IMG_20191108_164254.jpg

IMG_20191108_164258.jpg

IMG_20191108_164304.jpg

IMG_20191108_164312.jpg

IMG_20191108_164317.jpg

IMG_20191108_164324.jpg

IMG_20191108_164500.jpg

IMG_20191108_164041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pastor napisał:

Co jest co w tej instalacji? Daj zdjęcia z tylu kotła. Najlepiej jakbyś to narysował. I jak wyglada komora palnika. Jaki popiół? Wentylator ma przesłonę jakaś?

 

Jak tak to na ile jest otwarta? A ogień jak wyglada? Bo na zdjęciu wydaje się ze za mocno dmuchasz

Przeslona to prawie zamknieta tylko wtedy temperatura stoi bardzo długo w miejscu jak odslonie z 1cm to sxybciej ruszy tylko ogien szaleje wtedy

 Sam juz niewiem jak go ustawic zeby potem dalej ustawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu nie narysujesz? Ok. Na tych zdjęciach to wyglada ze kocioł na wyjściu ma 65 czyli o co chodzi? A powrót 50 pare chyba.

Poza tym brakuje ci pompy kotlowej miedzy 4d a powrotem kotła. I pewnie masz wachania temp powrotu. Ponadto nie masz na 4d siłownika ktory regulowałby te temperaturę.

Ale nie napisałeś precyzyjnie na czym polega twoj problem. Co to znaczy długo? 1h 2? Czy chodzi ci o to ze dużo pali? Napisz jak na spowiedzi wszystko i dokładnie. W jednym poście. Milion rzeczy ma wpływ na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy:

1/ ZABEZPIECZENIE kotła- widać jedynie zawór bezpieczeństwa na powrocie a powinien być na górze kotła. Gdzie rura do naczynia otwartego ewentualnie naczynie przeponowe? Gdzie awaryjny układ schładzający?

2/ ZABEZPIECZENIE bojlera CWU - tu nic nie wiadomo

3/ jest sporo miejsca na lewo od pompy CWU, więc założenie filtra przed tą pompą, żeby był poziomo nie stanowi problemu;

4/ Patrząc na ustawienie 4D oraz temperatury wydaje się, że jest OK, ale żeby być pewnym, to sprawdż, czy jak przekręcisz 4D maksymalnie w lewo, rura z pompą CO robi sie gorąca jak ta na wyjściu z kotla.

5/ odpowietrznik na rurze zasil. CO (pod pompą CWU) co najmniej do zakręcenia albo przeniesienia za pompę

   Pewnie ktoś coś jeszcze wynajdzie, ale i bez tego masz co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor te 65c na wyjsciu z kotla to jest zadana temperatura na sterowniku  wtedy mam powrot ok50c temp na grzejniki 40c oczywiscie jak wlaczy sie pompa cwu to powrot  spadnie do ok40c  zabezpieczenie kotla tylko na powrocie. W cwu brak. Filtry takie przed pompami mam. Jak zawor 4d przekrece w lewo to oczywiscie cala temp. Idzie na zasilanie. Sprawa jest tak ze mam ustawione 65c na dterowniku histereza 2 i jak piec sie zalaczy to tem spadnie do ok 56c i bedzie mu ciezko wrucic do zadanej nawet z 20min bedzie w miejsu kotlowal na 56c zanim ruszy pellet w podajniku jest przyslona wentylatora  ok pol cm. Otwarta bo molno plomien gania sila nadmuchu 30% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor te 65c na wyjsciu z kotla to jest zadana temperatura na sterowniku  wtedy mam powrot ok50c temp na grzejniki 40c oczywiscie jak wlaczy sie pompa cwu to powrot  spadnie do ok40c  zabezpieczenie kotla tylko na powrocie. W cwu brak. Filtry takie przed pompami mam. Jak zawor 4d przekrece w lewo to oczywiscie cala temp. Idzie na zasilanie. Sprawa jest tak ze mam ustawione 65c na dterowniku histereza 2 i jak piec sie zalaczy to tem spadnie do ok 56c i bedzie mu ciezko wrucic do zadanej nawet z 20min bedzie w miejsu kotlowal na 56c zanim ruszy pellet w podajniku jest przyslona wentylatora  ok pol cm. Otwarta bo molno plomien gania sila nadmuchu 30%  spalanie oczywiscie duze ponad 30kg na dobe. Mam 6grzejnikow zeliwnych dalej aluminioowe. Powiem ze taki sam ulkad instalacji dziala u mojej mamy tylko niema zeliwnych grzejjnikow i ttam pali 13kg. Pellet taki sam. Tam jakos ogarnolem piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KubasM napisał:

oczywiscie jak wlaczy sie pompa cwu to powrot  spadnie do ok40c 

Pokaż no, jak masz to podłączone. Powrót CWU to rura z niebieską strzałką, czy podłączony jest do rury z czerwoną?

1864442202_powrotcwu4d.png.db762544a747bc2ea68b15e989aa8948.png

12 minut temu, KubasM napisał:

zabezpieczenie kotla tylko na powrocie. W cwu brak.

Zabezpieczenie kotła niewystarczające, praktycznie złe. Czyli na zasilaniu CWU w zimna wodę nie masz nawet zaworu bezpieczeństwa??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pastor napisał:

Nie mam sily

Pastor..., ale do czego nie masz siły... Ten termometr po prawo pokazuje temp jaka wychodzi z kotła i idzie do zaworu 4D. Powrót jak widać w okolicach 45 st. Taka uwaga ode mnie.

Czytam temat, ale nie widzę szans, aby w tym kotle było spalanie pelletu w granicach 15kg na dobę ( bo tyle pewnie autor by chciał) nawet przy takich temp jakie panują na zewnątrz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.