Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal fach smart eko 20kw


KubasM

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, KubasM napisał:

Pompe montuje sie na powrocie z co przed zaworem 4d chyba ze sie myle?

Mylisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze zrobiłeś, bo jak widać @KubasM nie wie, gdzie ona ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niema dwuch termometrow na poziomie ta szara rura co zaznaczylem to idzie powrot co do zaworu 4d. Najgorzej ze jak piec w potrzymaniu ma ok 67c na kotle powrot 62c i go recznie wlacze to mu ciezko  podniesc temperature np. do 75c . A co dopiero jak powrot ma 40c jak pompa sie zalaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może prościej... 

Pod prawym termometrem montujesz trójnik i tam wpinasz CWU. 

Trójnik, który teraz jest na zasilaniu CWU przekręcasz w dół. Zakładasz filtr potem pompę i wpinasz do stalowej rury która idzie z 4d do kotla. Tam musisz dać jakiś trójnik i po robocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dwa szkice:

1/ wersja A - z dodatkową pompą kotłową - zawory zwrotne za pompą CWU (lub na powrocie CWU) oraz za pompą kotłową

2/ wersja B - wykorzystanie pompy CWU jako kotłowa/CWU - zawory zwrotne podobnie za zasilaniu lub powrocie CWU. Za pompą kotłową/CWU nie musi wtedy być.

Wszelka krytykę tego rozwiązania biorę na klatę :)

1316672418_opcjecwu-kotowa.png.cfea4cd23b77577782bedeb0e0cfa469.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22.  Oba rozwiązania są ok... Tylko teraz czy lepsze będzie dla autora rozwiązanie B, ze względu na duże zapotrzebowanie CWU przez domowników, bo sposobem B będzie miał taką wodę jak na kotle, czy rozwiązanie A i sterować załączania pompy CWU w razie zapotrzebowania. Teraz autor będzie włosy rwał :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KubasM napisał:

te drugie rozwiazanie to identyczne jak u mnie . 

Mam wrażenie, że my  zupełnie z kim innym rozmawiamy :) :) 

Sorry, ale mam pyt. Czy Ty masz w ogóle kotłownie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener 40 dziwne pytanie zadales. Ok kazdy ma moze roznie myslec. Ze starego kotla nie zrezygnowalem dalej mam tylko do drugiego komina sie podlaczylem w drugiej juz teraz kotlowni.  Zebys nie myslal jaki idiota ma dwie kotlownie w domu to juz mowie ze ja musze wychodzic na podworko i mam pod domem garaz i tam jest kotlownia druga z drugiej strony domu. Niestety tak kiedys zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pros o pomoc w ustawieniach od jakich zaczac  w piecu 20kw to zaden nie pomogl tylko zla instalacja brak tego to to zaworow pomp itp. cala zla  instalacja. Instalacja normalna tylko najlepiej wszystkiego podokladac. A na konkretne pytanie nikt nie odpowiedzial. Sam se kociol ogarnolem przez dwa dni i spala tyle co oczekiwalem.  Przy 6 grzejnikach 15 zeberek plus 9 aluminium grube rury piony 20kg doba plus duzym zuzyciem cwu to nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KubasM napisał:

Sam se kociol "" "ogarnĄŁem"""przez dwa dni i spala tyle co oczekiwalem.  Przy 6 grzejnikach 15 zeberek plus 9 aluminium grube rury piony 20kg 

Skoro" ogarnołeś", to ja Ci gratulujem. :) 

To nie jest forum NFZ  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.