Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal fach smart eko 20kw


KubasM

Rekomendowane odpowiedzi

Trener 40 powiem ze da sie u brata tyle spala nom tylko niema gzejnikow zeliwnych. Ja mam komin ponad 22/22 i z wiatrem ciezko ustawic wentylator prawie zamkniety. Pastor zdaje sie wszystko pisalem byc moze nie pod Twoim postem ale bys u mnie w profilu wszystko znalazl. Pisalem szybko i jestem nowy wiec moze nie tam odpowiedz dawalem sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor instalacje ma taka sama dom wiadomo nie moze byc taki sam wiec mniej wiecej ma 140m i taki sam kociol tylko 15kw oraz nie posiada grzejnikow zeliwnych jak u mnie jest ich 6szt reszta aluminium chodzi mi zarazem zmniejszyc spalanie i jest taki problem ze jak zadana temp. 65c po zalaczeniu pompy co lub cwu spadnie do ok57c to ptrafii ok 20min grzac w tej samej temp dopiero jak ruszy to idzie dalej. Mysle ze tu duzo zuzywa opalu moze sie myle. Sporo zurzywamy wody to cwu czesciej siie wlacza bojler 120l. Popiol jak z papierosa jasno bialy mieki bez grudek. Mam prawie calkiem zamknieta zaslone na wentylatorze bo ogien inaczej porwany i mocny jest. Pisz co chcesz wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gmaj22 napisał:

No to jedziemy:

1/ ZABEZPIECZENIE kotła- widać jedynie zawór bezpieczeństwa na powrocie a powinien być na górze kotła. Gdzie rura do naczynia otwartego ewentualnie naczynie przeponowe? Gdzie awaryjny układ schładzający?

2/ ZABEZPIECZENIE bojlera CWU - tu nic nie wiadomo

3/ jest sporo miejsca na lewo od pompy CWU, więc założenie filtra przed tą pompą, żeby był poziomo nie stanowi problemu;

4/ Patrząc na ustawienie 4D oraz temperatury wydaje się, że jest OK, ale żeby być pewnym, to sprawdż, czy jak przekręcisz 4D maksymalnie w lewo, rura z pompą CO robi sie gorąca jak ta na wyjściu z kotla.

5/ odpowietrznik na rurze zasil. CO (pod pompą CWU) co najmniej do zakręcenia albo przeniesienia za pompę

   Pewnie ktoś coś jeszcze wynajdzie, ale i bez tego masz co robić...

Pastor..., ale to są błędy konstrukcyjne w instalacji, a po ich zmianie nic się nie zmieni w spalaniu... Autor pisze, że ma komin 22/22. Dołożenie RCK tu dużo nie pomoże patrząc na spalone kilogramy. 

Kolego autorze... Zamontuj pompę kotłową i kombinuj z ustawianiami... Przesłona na wentylatorze prawie zamknięta ( a tlen jest potrzebny). Może zmniejsz nadmuch, ale otwórz dopływ tlenu. ( o ile jest dopływ powietrza do kotłowni) 

P. S. 

Szału na tym kotle nie osiągniesz paląc pelletem. Nawet jakbys zszedł do 22-23 kg przy obecnych temp, to max. 

Wróć do groszku... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem pelletem w retorcie. Bez problemu. Tylko trzeba trochę czasu spędzić. I wiedzieć co się robi.
Podstawa to brak błędów w instalacji.
Tu niestety mamy kolejny przypadek gdzie autor oczekuje ze ktoś mu powie coś w stylu zmień parametr X a spalanie spadnie na tyle ile chce.

Ja już chyba podziękuje za ten wątek.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy w konstrukcji instalacji ale po ich zmianie nic nie pomorze w spalaniu . Czyli to nie sa bledy skoro nie pomoze kazdy robi po swojemu . A pompa kotlowa w czym ma pomoc? Powietrze jest w kotlowni teraz otworzylem wentyllator na ok 1.5 cm i zmniejszylem sile nadmuchu na 10% i 80%wydajnosci. Piec czesto sie zalancza na cwu i jak dlugo pracuje do podtrzymania to i tez duzo paliwa schodzi temp cwu 53c histereza9c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor... Nie wyłączaj się z dyskusji... Każda pomoc mile widziana. Każdy ma jakieś doświadczenia i są one cenne dla innych... 

Do autora :

Dla bezpieczeństwa popraw to o czym pisał gmaj22.  Odnieś się do każdego z punktu o których właśnie wspomniał gmaj22 i opisz co jest u Ciebie... 

Pompa kotłowa sprawi, że kocioł zacznie stabilniej pracować w połączeniu z idealnym ustawieniem sterownika. Przy tym palniku ( na groszek) lepiej tak dostroic ustawienia, aby kocioł nie przechodził na podtrzymanie, a lepiej jak będzie podawane paliwo w mniejszych ilościach, ale częściej ( o czym już chyba pastor pisał), ale bez pompy powrotu ciężko będzie to ustawić... 

20KW to bardzo dużo, aby ogarnąć to pelletem  przy palniku na groszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie mogę zrozumieć. Szukasz pomocy. Oczekujesz jak piszesz od czego zacząć. A hak dostajesz odpowiedzi to poddajesz je w wątpliwość. Mako tego zakładasz ze to nic nie zmieni. Wiec po co zadajesz pytania?
Zadałem pytanie co pokazuje termometr bo nie mogłem od ciebie wyciągnąć informacji co dokładnie oznacza ciężko dochodzi do 65.
W końcu się dowiedziałem. Tak jak i tobie zostało już napisane dlaczego tak się dzieje. Ale najwyraźniej wolisz nieznanym ci osobom, którzy zareagowali na twoj wpis chcąc ci pomoc, najzwyczajniej dogryźć.
Powiem tylko ze to słabe.

I taka prośba. Pozwól aby słownik poprawiał to co piszesz. Łatwiej jest wtedy.
Pozdrawiam i powodzenia w walce.

Trener. Zaczynam mieć alergie na roszczeniowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze bez slownika staram sie szybko odpisac zeby cos ogarnac . Mozesz tez zrozumiec ze chce to ogarnac i wiem ze przy takiej samej instalacji piec chodzi tylko ze 15kw a ja mam 20kw pompa kotlowa by sie przydala bo jak sterownik pokojowy zalaczy piec to na powrocie mam 35c a na grzejniki 40c. Tylko najgorzej mnie meczy ze jak w domu nawet mam osiagnieta juz temperature i zalaczy sie samo cwu i piec spadnie z 65c na 56 to stoi w tym miejscu z 20 min zanim pojdzie w gore potem juz ladnie idzie. Tak przez caly dzien sie tego nazbiera i wychodzi duzo paliwa spali. Niewiem jak ta bariere pominac zeby w tym miejscu tak dlugo nie stal. Sie nie gniewaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna instalacje jak u brata on ma tylko piec 15kw i nowe grzejniki same z mala iloscia wody. Wody cieplej zuzywa duzo mniej piec szybciej przechodzi w podtrzymanie. Cwu mam wpiete przed zaworem 4d. Niewiem jak ustawic piorytet?  Zeby co nie chodzilo jak cwu laduje boljer. Sterownik na piecu Master 530. Postaram sie jak najdzybciej ogarnac pompe kotlowa zeby powrot miec ten cieply. Bo teraz ja co i cwu sie zalaczy to powrot nawet spadnie do 30c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., a brat ma pompę kotłową? 

Zakaldaj pompę kotłową, ale nie licz na mega oszczędności. Powrót 30st to bardzo ładnie wychładza kocioł, a potem to nadgonić, to trzeba sporo paliwa... 

Priorytet CWU zostaw w spokoju na te chwile. Zacznie dogrzewać CWU, a pompa od CO się zatrzyma. Instalacja w chacie stygnie... Dogrzeje CWU i załączy się ponownie pompa od CO i znowu zaleje kocioł wychłodzoną woda... I tak w kółko... 

Może by tak zastanowić się na przyszłość na temat używania cieplej wody (CWU). Spróbować w jakiś sposób coś zaoszczędzić i nauczyć domowników jak z niej korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pastor napisał:

Nie chce mi się analizować twoich zdjęć. Jeżeli masz dobrze wpięte cwu tzn przed zaworem 4d to ustaw priorytet cwu rak aby pompa od co nie chodziła w czasie ładowania bojlera

To nie zda egzaminu, bo zawór 4D się nie zamknie (brak siłownika) i pompa cwu będzie mieszać przez 4D wodę z kotła z tą z powrotu CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KubasM napisał:

Postaram sie jak najdzybciej ogarnac pompe kotlowa zeby powrot miec ten cieply. 

Zaznacz na tych swoich fotkach gdzie chcesz ją dokładnie zamontować, bo żebyś jakiegoś babola nie odwalił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musi powrót CWU przerobić, bo za wysoko jest i nie zmieści tam pompy kotłowej.

Chyba że.... przeniesie pompę CWU na powrót za trójnik powrotu z CWU i "opędzi" przy okazji bojler :) Potem dołoży na zasilaniu zawór termostatyczny z kapilarą albo elektrotermiczny i zapanuje nad temperaturą w bojlerze. Zaoszczędzi na jednej pompie. Warto przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.