Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temp. Zadana Na Piecu A Grzanie Wody .


lemanio

Rekomendowane odpowiedzi

hey, długi , długi czas paliłem zimą w moim piecu utrzymując dość wysoką temperaturę. 78 - 85 stopni.  Nie miałem żadnych problemów z podgrzaniem wody bieżącej, używanej w domu. Ustawiałem mój zawór 4d (ustawienie na drugim znaczniku)i miałem ciepłe grzejniki + grzała się woda. (Grzania tej że wody nie miałem wymuszonej na sterowniku). 

Od tego sezonu zacząłem grzać mniejszą temp. Temperatura zadana na piecu 65 stopni. Wszystko fajnie, grzejniki ciepłe, ale przy tym samym ustawieniu zaworu (oraz innych ustawieniach - cały czas kombinuje) rurka od grzania wody jest cały czas zimna.... Dopiero włączenie grzania wody na sterowniku , grzeje wodę. 

Czy ten powyższy problem , jest spowodowany paleniem z mniejszą temp. zadaną ?? czy można to jakoś rozwiązać ?? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniósłbym pompę od CWU na zasilanie a za nią powinien być zawór zwrotny+odpowietrznik

 

Czy ta rura idąca do góry to do naczynia wyrównawczego?mam nadzieje że tak.

Nie.... na końcu jest odpowietrznik...  :mellow:

Proszę o poradę co tam zmienić, przestawić aby to "zagrało" jak trzeba. 

 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrysuj schemat instalacji, to ktoś podpowie. Ze zdjęć ciężko ją ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota z rurą do naczynia ... schematu nie narysuje , bo się po prostu na tym nie znam :) jakbym się znał to bym nie prosił o pomoc. 

 

Dzięki. 

post-21603-0-09783000-1511028099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ciężko narysować kilka kresek w paincie (albo i ręcznie), zaznaczając kocioł, rury, naczynie, pompy, zawory itp? Do tego nie trzeba się znać, tylko spojrzeć na to wszystko i narysować. Przecież nikt nie mówi o liczeniu przepływów i przenoszonej mocy...

Zdjęcia w obecnej formie niewiele wnoszą, nie ma zdjęcia naczynia, nie wiadomo dokąd ta rura jest podłączona i co za cuda są tam nawyprawiane...

Ja na tym ostatnim zdjęciu widzę jakąś cieniutką rurkę z dala od kotła, która NIE MA PRAWA iść do naczynia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tyle wiem co zjem ;) Dodam tylko , że używam tej "niebezpiecznej" instalacji 8 rok.... na brak ciepła itp. jakieś większe problemy -  brak.... 

Może odchodzi bezpośrednio od kotła.... ale co ja tam wiem.... 

hamis byłem skorygować sytuację w kotłowni, tą cienką rurą na zdjęciu woda nie idzie DO zbiornika ale Z zbiornika. 

Po prawej na zdjęciu idą dwie rurki. Jedna słabo widoczna , bo w narożniku jest.

post-21603-0-73123300-1511046733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się grzać bojler grawitacyjnie. Dlaczego? Pompa CWU jest, więc z niej korzystaj. Przy niższej temperaturze zasilania z kotła zawór 4D musiałeś przestawić na większe otwarcie w kierunku grzejników i pracująca pompa CO i podłogi zabiera dużo więcej wody z kotła, by uzyskać taką samą temperaturę na grzejnikach. Większy przepływ w kierunku układu pozbawia siły grawitację w kierunku bojlera, a być może nawet odwraca w nim obieg (brak zaworu zwrotnego za pompą CWU).

Moja rada, to zamontować zawór zwrotny za pompą CWU i z niej normalnie korzystać. Na sterowniku ustawić zadaną temperaturę bojlera na 45-50 i pompa CWU będzie się załączała tylko na krótkie momenty dogrzewania wody w zbiorniku. Prądu to ona zużyje pewnie za 2 zł/msc.

 

Pompę CO masz na powrocie z układu co jest dziwnym rozwiązaniem, bo potraktowano 4D jak zawór rozdzielający, a tego chyba konstruktor nie przewidywał (4D jest zaworem mieszającym i pompa powinna być za zaworem, czyli "wyciągać z niego wodę, a nie wtłaczać). Tak czy inaczej rozumiem, że działa.

 

Naczynie jest wpięte źle. Najlepiej jest przepiąć je w miejsce tego odpowietrznika bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacyjne działanie zasobnika w tym układzie nie ma szans działania w niższych temperaturach, bo obieg CO będzie wyciągał ciepłą wodę z kotła..miałem tak samo u siebie i po przerobieniu instalacji i wstawieniu pompy CWU problem zniknął...zastosuj radę kolegi @ kiminero i sytuacja powinna się poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.