Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Solar nie grzeje wody w zasobnkiu


Patryk3105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po sezonie zimowym przyszedł czas na słoneczne dni i niestety zauważyłem że mój solar przestał grzać wodę w zasobniku. Sterownik wskazuję temp 140 stopni na solar ach i niestety nie załącza się pompa w trybie automatycznym. W trybie manualnym po włączeniu pompa załącza się ale podnosi się temp na solar ach zamiast na zasobniku. W ubiegłym roku wymieniałem glikol na nowy i wszystko było ok. Bardzo proszę o pomoc ponieważ temp solara wzrosła już do 150 stopni. 

IMG_20200617_115436.jpg

IMG_20200617_115456.jpg

IMG_20200617_115511.jpg

IMG_20200617_120200.jpg

15923891239445501305253680746039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony układ, trzeba odpowietrzyć. Te temperatury są "naturalne" w przypadku zapowietrzenia. Sprawdź tylko przepływ przy załączonej pompie, czy jest w ogóle, albo czy po załączeniu na chwilę rośnie i od razu spada. Miałem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze uzupełnisz glikol sprawdź ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym, przy ciśnieniu roboczym 3bar ( tak wskazuje manometr) ciśnienie wstępne powinno wynosić 2,7 bar. Wielu o tym zapomina, a za niskie ciśnienie wstępne może doprowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia w instalacji i jej rozszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.Wezwij hydraulika z maszyną aby usunał powietrze z układu.

2. zmien sterownik bo masz jakiś przedpotopowy. Ja mam Plum Ecosol 200  - nowy to ok 200zł -  nie jest idealny ale jak za tą cene to masz multum dostępnych opcji + tryby urlopowe i inne pierdoly - naprawde jest tego sporo jak za 200zł. Jc służe pomocą jak to dobrze ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.