Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje Pomocy Z Piecem Galmet Na Wczoraj-Niska Temp. Wody


Maliszatko900

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry potrzebuje pomocy z tym piecem mam taki problem ze woda mi sie grzeja max do 37stopni nie wiem czym to jest spowodowane

osobno mam ustawienie wode na 65% stopni piec ustawiony na 60% stopni a woda letnie dołączam zdjęcia jesli by sie mógł ktos  wypowiedziec w tym temacie i udzielic pomocy "bez krytyki " z góry dziękuje post-75801-0-00229400-1510584248_thumb.jpgpost-75801-0-08112400-1510584292_thumb.jpgpost-75801-0-90937500-1510584346_thumb.jpgpost-75801-0-80734600-1510584401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje typu przymknięta przesłona na dmuchawie czy nieszczelność w kanale powietrznym masz wykluczone?

Do tego kwestia samego opału jego kaloryczności i zawartości węgla w węglu?

Poza tym czy to jest Twój pierwszy sezon z tym kotłem czy wcześniej było normalnie?

Ewentualnie dorzuć zdjęcie/film z paleniska w czasie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniałeś wodę w instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się , że na sterowniku masz ustawioną temperaturę kotła 60 st. i przebija ci do 65,5 st. Woda w bojlerze grzeje się do 36 st.

Wygląda na zapowietrzoną instalację CO.Zrób zdjęcie bojlera i zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem temperatura pieca na 60 % stopni czasem nawet dociagnie do 73%

woda ustawiona na 65% stopni a 36.8 % pokazuje komputer jeszcze jest jedno wazne informacje ze chodza u mnie 1 zeberko 2 grzejniki jesli wyloncze 1 grzejnik to troche cieplejsza ta woda jest daje zdjecie bojlera post-75801-0-15616200-1510592930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała średnica rur jak na obieg grawitacyjny. Wstaw pompę.

 

Na wejściu wężownicy do bojlera widać odpowietrznik automatyczny. Sprawdź czy działa, bo tam cała wężownica jest zasyfonowana. 

 

Ustawianie temperatury bojlera ma sens tylko przy dwóch pompach: osobno CO i osobno CWU. Bez pomp możesz tylko sterować temp kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie trzeba dokupić pompę i wstawic ? tak ? tylko zastanawia mnie dlaczego ten kto to robil nie zrobil tego odrazu ....  

takie pytanie co do tego odpowietrzania bo tam jest taki korek malutki mam go odkrecic tylko ? czy tam sie jakos to dzwiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pompa powinna załatwić sprawę, ale kumatego majstra szukaj, bo w tym przypadku na powrocie musi być, chyba, że naczynie przerobisz.

 

Jeśli odpowietrznik jest sprawny, to ten kapturek musi być luźny. Najlepiej odkręć go na max i z powrotem nakręć na jeden obrót. Niczego się nie "dźwiga", to odpowietrznik automatyczny i radzi sobie sam. Na fot masz przykład budowy. Całość składa się z dwóch części: zaworka stopowego i komory pływaka z odpowietrznikiem. Dzięki zaworowi stopowemu można bez spuszczania wody wymieniać samą górną część. Jest ona uszczelniona pojedynczym oringiem i ręką powinno się dać ją odkręcić (zawór stopowy wkręcony będzie na konopie, więc powinien zostać na trójniku wężownicy i zamknąć otwór).

 

post-18583-0-89375800-1510780866_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A zrób kolego jeszcze jedno zdjecie, jak wygląda sytuacja za kotłem przy powrotach? Może masz tam jakąś pompę, albo miejsce, gdzie ta pompa u poprzedniego właściciela "była" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.