Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasady Sterowania Dwustanowego - Jak Zmiany Wpływają Na Retortę.


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a może zamiast tego jak doradzacie skutecznego osiarczania to lepiej kupować opał z niską zawartością siarki. Większośc opału w sprzedaży ma zawartośc "S" w granicach 1% (to jak zauważyłem oceniany opał jako dobry) a jest również sporo tego z zawartością nawet 1,5 % i więcej. A kupujący nigdy nie interesują się parametrami przy zakupie - a później lamentują .  Ja zawsze pytam o parametry i sprzedawcy często zaskoczeni i udają zorientowanych ale jak im zadam zasadnicze pytanie o dokumentację do wglądu lub o wpisanie na fakturze podanych parametrów to zdarza się że bledną i wówczas kręcenie że im program na to nie pozwala i tym podobne tłumaczenia. Ja wówczas wiem co mam myśleć - zawsze w takim przypadku biorę niewielką ilość na próbę jak będzie się spalał u mnie i po ocenie ewent. zakup ale tylko jak widzę że jest to ta sama partia dostawy.

Co do spalania jak w tym temacie drążycie - to potwierdzacie żelażną zasadę że palenie na małej mocy najlepsze/najefektywniejsze oraz najmniej bezproblemowe to dążenie do ciągłego spalania małych ilości.  Najlepiej gdy jest to opał który pozwala uzyskać oczekiwane kilowaty jest mniej kaloryczny przy wyższych temp. na zewnątrz  a bardziej kaloryczny gdy jest dużo chłodniej.

A jeszcze pytanie do wszystkich DLACZEGO PRZY ZAKUPIE NIE PYTACIE O SPIEKALNOŚĆ  przy decyzji o zakupie opału ??? - gdy jest znikoma lub najlepiej "0" wówczas  nie ma problemu ze spalaniem takiego opału.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hektoras. Pieknie wszystko sie zgadza, tylko nie kazdy mieszka w miejscu w którym jest min 5 skladow weglowych i jest w czym wybierac. 2 Sprawa czy uzyskana informacja u sprzedawcy jest prawdziwa? Co z tego ze ja chcialbym ekogroszek z kopalni kazimierz -juliusz jak go juz nie ma a był super. Inna sprawa jest cena i wiekszość szuka jak najtaniej. Moze przy tym jak spalasz 2 t na sezon to 100-200 pln na to nie ma znaczenia ale jak spalasza 10t i wiecej to juz olbrzymie ma znaczenie. Dlatego tez wiekszość próbuje "wziąć na siebie" potencjalne problemy a przede wszystkim to ze sobie z nimi poradzi. A fora sa po to  by wymieniac doswiadczenia i sobie pomagac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podstawa - ponawiam pytanie czy ty widziałeś  tj. uwiarygodniłeś te podawane przez sprzedawców dane naocznie (w dokumentach dostawy) czy tylko im wierzysz na słowo ??  No wiesz jak to obecnie bywa - jak pytasz to sprzedawca odpowiada że ma dokładnie to co potrzebujesz !!!  A tak swoją drogą to ja mam sprawdzone i udowodnione że ten sam opał w tej samej kopalni może mieć różne parametry - pomimo iż są one określone to jednak tak to dzisiaj bywa.  Niemniej są one raczej porównywalne do podawanych nawet jak znacznie odstają od podanych to jest jeszcze mopżliwość reklamacji wówczas - ale trzeba umieć to przeprowadzić prawidłowo no i podstawa to być pewnym swojej racji w takim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał należy sprawdzić w kotle przed zakupem. Tego roku kupiłem na próbe miał 23 Piast nie podobał mi się i juz bez próby kupiłem miał Chwałowice 26 (podobno) - pylisty szczepiony łupkowatym groszkiem. Spalić go się da ale czy wystarczy te 5 ton na zime to wątpię( plust tona z minionego sezonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staryk ale co do wymiany doświadczeń to oczywiście zgoda.  Co do opału to mógłbym polecić w mej okolicy bo chyba mają także wystawiony w sprzedaży  poprzez sklep internetowy - jeśli jest on z tego co kupowałem na próby to może być faktycznie przyzwoity i bezproblemowy a do tego w dobrej cenie.  Mam teraz zaplanowane pojechać zakupić na próbę więc jak chcesz więcej inf.  to mogę przekazać po wypróbowaniu jak zakupię.  

A  może ktoś kupował ten  "stabek.pl"  bo cena 870 z dostawą jest wg mnie w normie a podane parametry gdyby były autentyczne to wg mnie powinny / wyglądają dość przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze chce każde info o dobrym towarze jest cenne. Jedna uwaga to że gdzieś u kogoś jest super nie znaczy że wszędzie. Inne palniki inne sterowanie itd

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.