Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzony Bojler/podłogówka/grzejniki?


onatoona

Rekomendowane odpowiedzi

musi byc wpiete przed pompa bo jak ci zagotuje sie woda w kotle to para wodna wyleci tym naczyniem a teraz poleci przez pompe i cała instalacje i dopiero wtedy doleci do naczynia. Pompa tez cierpi bo pompuje wode w naczynie i traci swój wydatek. Masz zawor bezpieczenstwa takze wybuchu raczej nie bedzie ale pownnas to przerobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob to co ci napisalem. Odkrec tez odpowietrzniki na rozdzielaczu. Te czarne kapselki na odpowietrzniku po lewej stronie rozdzielacza. Masz tez prawdopodobnie źle wpięte zawory do podlogowki

Kapselki odkręcałam wszędzie. Góra/dół + nad bojlerem. Zrobiłam tak jak kazałeś. Dołożyłam do pieca, czekam i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, załamałam się już na maska ale damy radę.

 

Prosiłabym więc o porady dotyczące modernizacji tej instalacji. Czy druga pompa to dobry pomysł? co tu jest jeszcze do przerobienia, żebym ja i moja rodzina nie siedziała na bombie + wszystko działało jak należy,. 

 

Edit: teraz mi się przypomniało: hydraulik jak robił całość to najpierw montował bez naczynia wzbiorczego i bez tego manometru (?) Kapała jednak woda z zaworu bezpieczeństwa przy bojlerze, najpierw założył to do obniżenia ciśnienia - dalej kapało. Później założył naczynie wzbiorcze - przestało. Podobno tak się robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przerobienia:

1. naczynie wzbiorcze wpiąć prawidłowo

2. osobna pompa na bojler

3. upewnic sie ze zawory rtl do podlogowki wpiete sa na powrotach i strzalka na nich jest skierowana ku górze

Nie ma tego dużo, najbardziej inwazyjne bedzie puszczenie osobnej rury na poddasze od kotla do naczynia

To co piszesz o bojlerze to odrębna sprawa, po prostu mialas za wysokie cisnienie na cwu, hydraulik dobrze zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam tak ak

 

zrob to co ci napisalem. Odkrec tez odpowietrzniki na rozdzielaczu. Te czarne kapselki na odpowietrzniku po lewej stronie rozdzielacza. Masz tez prawdopodobnie źle wpięte zawory do podlogowki

Zrobiłam. Przydławiony zawór na bojlerze (w sumie to kiedys mi wlasnie ten pseudohydraulik mowil, zeby bylo malo otwarte, bo woda moze zakrecic sie w bojlerze i nie wyjsc dalej na obieg...), na kropkę dużą pompę też ustawiłam - niestety grzejniki na górze zimne, na dole gorące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo ono przejmuje ci wodę w bojlerze ktora sie rozszerza jak jest grzana i dzieki temu nie kapie ci z zaworu bezpieczenstwa.

Chodzi o zawor różnicowy - taka kulka zaraz za wyjsciem z kotla. Jak przerobisz wpiecie naczynia na prawidlowe to bedzie ok. Tak naprawde to mozna to wywalic bo jest to zbedne. Powinnas miec trojnik zaraz za wyjsciem z kotla. W gorna czesc trojnika powinna byc wpieta rura ktora bedzie szla bezposrednio do naczynia na strychu. W boczna czesc trojnika pompa na instalacje i pompa na bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo ono przejmuje ci wodę w bojlerze ktora sie rozszerza jak jest grzana i dzieki temu nie kapie ci z zaworu bezpieczenstwa.

Chodzi o zawor różnicowy - taka kulka zaraz za wyjsciem z kotla. Jak przerobisz wpiecie naczynia na prawidlowe to bedzie ok. Tak naprawde to mozna to wywalic bo jest to zbedne. Powinnas miec trojnik zaraz za wyjsciem z kotla. W gorna czesc trojnika powinna byc wpieta rura ktora bedzie szla bezposrednio do naczynia na strychu. W boczna czesc trojnika pompa na instalacje i pompa na bojler.

Czekaj czekaj. Bo nie do końca rozumiem. To naczynie co mam na strychu jest zrobione źle? Znaczy źle wpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi ze masz dobrze wpieta podlogowke, dolna belka to zasilanie gorna powrót. Jednej poprawki mniej.

Naczynie na gorze musi byc wpiete rura ktora bedzie wychodzic prosto z kotla do naczynia na strychu zeby para wodna leciala bezposrednio do niego. W miejscu starego naczynia wkręcasz odpowietrznik. łazienkowy zawsze ostatni sie odpowietrzy. Odpowietrzaj go do skutku.Jak nie syczy to dopusc wody zeby ci sie przelalo do kanalizacji. Tylko bardzo powoli to rób bo masz rozgrzany kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba nic sie nie stało tylko zapowietrzyla ci sie góra po zdjeciu grzejnikow i gdyby to fachowiec mial uruchomic to pewnie poszloby bez problemu a tak to troche musialas sie napracowac pokonując kolejne przeszkody :) ale jak na pierwszy raz niezle ci poszlo, rzadko ktora kobieta by sie tego podjęła. Przez dwa stropy wystarczy ze przewiercisz otwor o srednicy ok. 32 mm i puscisz rurę miedziana 28. Moze jakąs garderobą, albo w rogu pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, swoją drogą. Jestem pod wrażeniem samozaparcia, żeby to ogarnąć samemu :-). Najważniejsza jest rura do wyrównawczego na strychu. Ewentualnie, żeby nie przebijać się już na strych i nie demolować domu - wymiennik płytowy i układ otwarty na kotle, a zamknięty na reszcie instalacji. Koszta mogą być podobne, a całość modyfikacji zostanie w kotłowni.

 

To jest niestety właśnie efekt rutyny zawodowej: 'PANIE, ZAWSZE TAK ROBIŁEM, OJCIEC TAK ROBIŁ, DZIAD MÓJ TAK ROBIŁ I BYŁO DOBRZE; TYLKO TERAZ TE FACHOWCE INTERNETOWE WYMYŚLAJO'. A przepis stanowi, że ma być inaczej i w sumie nie zmienił się od dziesiątek lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Chciałabym jeszcze prosić o jedno. Jeden z Was pisał, żebym na pompie ustawiła wskazówkę "na dużą kropkę", coś o ciśnieniu stałym(?).

 

Możecie mi to wytłumaczyć? Kropki odpowiedzialne są za co na tej pompie? Max/medium/min po drugiej stronie - również nie wiem za co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w cenie założenia pompy ciepła mogą ci przerobić instalację, wymienić okna w kotłowni i położyć płytki, zależy od firmy. Faktura a w zasadzie nazwa usługi ma się zgadzać.

 

Nie znam się, ale niech mnie ktoś poprawi że pompy ciepła są wydajne przy niskich temperaturach, więc pewnie wymiana grzejników itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.