Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miejsce Podłączenia Kotła Gazowego Do Instalacji Grawitacyjnej, Gdzie - Prośba O Pomoc


LukeMike

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie

Kilka lat temu byliście bardzo pomocni, więc teraz ponownie zwracam się z prośbą o pomoc I radę.

Zgodnie z wytycznymi forum instalacja grawitacyjna opalana kotłem na węgiel została przerobiona wg. wytycznych kolegów w 2015r. Wszystko śmiga bez zastrzeżeń, jeszcze raz dzięki.

W tym roku rodzina planuje przerobienie instalacji poprzez dołączenie kotła gazowego. Z uwagi, że na forum mamy osoby naprawdę znające się na rzeczy, zwracam się ponownie o pomoc i radę.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda następująco: kocioł opalany węglem (zał1), pompa na powrocie (zał2), instalacja otwarta z naczyniem wzbiorczym.

post-63273-0-80003800-1505114118_thumb.jpgpost-63273-0-84332400-1505114119_thumb.jpg

 

 

Rodzice chcieliby dołączyć do instalacji CO piec opalany gazem ale bez zamykania instalacji, tzn pozostawić instalację otwartą jak również pozostawić piec węglowy. Pojawiają się 3 problemy, główny to gdzie wpiąć się do instalacji:

  1. Rodzaj pieca – z tego co zdążyłem się zorientować to NIE może być piec kondensacyjny (ten wymaga instalacji zamkniętej pod Ciśnieniem). Czy to właściwa informacja?
  2. Miejsce wpięcia się do instalacji CO (to chyba największy problem). Czy można wpiąć się w dowolne miejsce (np do jednego z odejść i powrotów po rozgałęziniu) czy też musi być to najniższy punkt instalacji  i czy schemat na zdjęciu będzie właściwym miejscem. Czy można ewentualnie zastosować wymiennik? Czy warto?

post-63273-0-84332400-1505114119_thumb.jpgpost-63273-0-76804700-1505114117_thumb.jpg

 

3. Odprowadzenie skraplającej się wody (w przewodzie kominowym) i jego długość – czy jeśli będziemy odprowadzać wodę skraplającą się w przewodzie kominowym na zewnątrz to czy w zimie odprowadzenie nie zablokuje się na skutek zamarznięcia.

 

4.Długość przewodu kominowego. Przy założeniu, że wpięcie do instalacji musi nastąpić w najniższym miejscu pozioma długość przewodu kominowego będzie wynosiła ok 5-6 metrów czy to może być problemem?

 

 

Będę bardzo wdzięczny z Państwa pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy ,ktory może pracować w instalacji otwartej  jest niewielki wybór ACV HR  http://www.oszczedzanieprzezogrzewanie.pl/kociol-gazowy-kociol-paliwo-stale-systemie-otwartym-c-o-schemat/ Lub Ternet Unicko wycofany z produkcji ale dostępny jeszcze w niektórych sklepach ja w lipcu kupiłem Termeta na stronie Dom55 oraz ten kocioł też nadaje się do starej instalacji  http://allegro.pl/saunier-duval-niedzwiedz-condens-18-moc-5-4-18-kw-i6956133136.html?reco_id=0e479262-96e8-11e7-8d35-246e963207c0&ars_rule_id=201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.