Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Wycenę Przeróbki Kotłowni


gniochu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że się jakoś specjalnie na tym nie znam prosił bym o mniej więcej wycenę przeróbki kotłowni. Chce zmienić zwykły piec tzw. Smieciucha ba sas bio efekt. Do założenia 2 lub 3 pompki, jedna do c.o drugą do bojler trzecia na podlogowke. Hydraulik powiedział mi 6000zl za sam materiał czy to możliwe że aż tyle za sam materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w tym roku w lutym z powodu awarii swojego kotła byłem zmuszony do jego wymiany i w przybliżeniu mogę

napisać jakie były koszty materiałów. W instalacji tylko 1 pompa CO (licha, za ok. 100zł.) i zrobione w miedzi.

. pierwszy instalator 900 zł

. drugi instalator 600 zł + 200 zł. zawór 4d (bez sterownika)

 

instalacja, to tak jakbym ja napisał ten temat

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23624-koszt-podłaczenia-kotła-z-podajnikiem/

a i dyskusja też jakby w moim kierunku, dlatego musiał być drugi fachowiec od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli materiał po jakości to może tyle wyjść lub prawie tyle. Zazwyczaj hydraulicy mają w hurtowniach zniżki ale tobie i tak policzy po normalniej cenie. Dlatego mnie to zawsze denerwuje nie dość że wezmie za robote to jeszcze na materiałach przycinka.

A jeśli po kosztach to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sama kotłownia bez pieca wyszła ponad 6k zł.

- 1.5k 4z pompa grundfosa

- ok 3.2k rury, zaworki, skrzynki, rodzielacze i inne pierdoły;

- 1.6k robicizna;

- 750zł zawór 4d z słownikiem;

Ale to nie było robione po taniości. Miało być dobrze i jest.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedział 6000zl za materiał 3500zl za robotę. Dla mnie wydaje się że to dość sporo. Rozdzielenie do podlogowki mam tylko trzeba dołożyć pompę i zawór ograniczający temperaturę. Kotłownia jest dość mała od pieca do bojlera mam około 5 metrów w lini prostej gdyż wisi na przeciwko (bojler również będzie nowy) więc rurek zbyt dużo chyba też nie pójdzie. Dla mnie to ceny z kosmosu ale może się mylę dlatego chce mniej więcej wiedzieć żeby nie dać się naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś go o zestawienie materiałów, schemat czy koncepcję to będzie łatwiej ocenić, zresztą wtedy sam policzysz pi razy oko.

6k można wydać bez problemu, ja wydalem wiecej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceniałem teraz montaż samego kotła z podajnikiem w układzie otwartym (bez zbiornika na CWU) i sam materiał zamyka się w 2600-2700 PLN. Calosc w stali + otuliny PUR steinbacher 300/20 + pompa przewalowa (pompe CO klient ma swoja).

 

Co do przycinek na materialach - my bierzemy za to odpowiedzialnosc, wiec my na tym zarabiamy. To chyba bardziej niz oczywiste i jest to norma w kazdej branzy; nie sadzisz chyba kolego huhra, ze Twoj mechanik sprzedaje Ci czesci po cenach jakie ma w hurtowni :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedział 6000zl za materiał 3500zl za robotę. Dla mnie wydaje się że to dość sporo. Rozdzielenie do podlogowki mam tylko trzeba dołożyć pompę i zawór ograniczający temperaturę. Kotłownia jest dość mała od pieca do bojlera mam około 5 metrów w lini prostej gdyż wisi na przeciwko (bojler również będzie nowy) więc rurek zbyt dużo chyba też nie pójdzie. Dla mnie to ceny z kosmosu ale może się mylę dlatego chce mniej więcej wiedzieć żeby nie dać się naciągnąć.

W okolicy jest tylko jeden hydraulik? Chyba nie jesteś skazany na "tego hydraulika"! Poproś innego o wycenę i masz porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sobie cenią 2,5k za montaż pieca to sobie przelicz ile to będzie więcej przy piecu z pełnym vatem.

Zaproś do siebie innego pewnego hydraulika i szybko wyjdzie czy się opłaca z ich drogim montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.